Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Dołożenie hydr. śruby centralnej

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Dołożenie hydr. śruby centralnej

Post autor: maciek8791 » 16 lut 2021, 09:52

k_sit pisze: 04 lut 2021, 06:38 Panowie mylicie pojęcia po pierwsze rozdzielacz z sekcja pływająca jest do sterowania siłownikami dwustronnymi . Przy zastosowaniu sekcji pływakowej olej krąży pomiędzy dolna a górna częściom w siłowniku bez możliwości odpływu . Przy jednostronnym siłowniku niema takiej opcji . Należało by wykonać dodatkowy spływ sterowany zaworem . W twoim przypadku wystarczy wstawienie dzielnika strumienia elektrycznego , którym mógłbyś pozbyć się efektu jednoczesnego otwierania . Wtedy na dźwigni montujesz przycisk i nim wybierasz które urządzenie ma działać.
Czyli podsumowując : jak mam przyczepę z jednym wężemy hydr (1 gniazdo), to wtedy nie skorzystam z tej funkcji i i tak będę musiał gasić traktor?

Kolejna sprawa : mam tą szczotkę hydrauliczną. Czy jak wsadzą mi dodatkowy rozdzielacz z dźwigienką w kabinie (bez sekcji pływającej), to będę mógl tak samo operować wł/wył szczotki, jak teraz mam w joysticku? Czyli że przesunę sobie dźwigienkę do tyłu to szczotka cały czas będzie mieliła do tyłu, a jak przesunę do przodu to będzie mieliła do przodu? Rozmawiałem z PH dealera i on nie wie tego, jego zdaniem prawdopodobnie nie będzie ta szczotka wtedy chodziła.
pozdrawiam i dzięki za odpowiedź, bardzo się przydaje, w końcu może okaząc się, że nie ma sensu ponosić kosztów tylko wsadzić ten dzielnik. Ten dzielnik to musi być zawór ręczny czy może być z przycisku? Pozdrawiam Maciek

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Dołożenie hydr. śruby centralnej

Post autor: wojtis1990 » 17 lut 2021, 15:28

maciek8791 pisze: 16 lut 2021, 09:52 Kolejna sprawa : mam tą szczotkę hydrauliczną. Czy jak wsadzą mi dodatkowy rozdzielacz z dźwigienką w kabinie (bez sekcji pływającej), to będę mógl tak samo operować wł/wył szczotki, jak teraz mam w joysticku? Czyli że przesunę sobie dźwigienkę do tyłu to szczotka cały czas będzie mieliła do tyłu, a jak przesunę do przodu to będzie mieliła do przodu? Rozmawiałem z PH dealera i on nie wie tego, jego zdaniem prawdopodobnie nie będzie ta szczotka wtedy chodziła
Żeby szczotka chodziła ciągle musisz mieć sekcję z zatrzaskiem. Jak pchniesz dźwignię to ona musi zostać w tej pozycji.

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Dołożenie hydr. śruby centralnej

Post autor: maciek8791 » 17 lut 2021, 18:24

Żeby szczotka chodziła ciągle musisz mieć sekcję z zatrzaskiem. Jak pchniesz dźwignię to ona musi zostać w tej pozycji.
Finał jest taki, że zdaniem dealera ten fabryczny rozdzielacz kuboty - nie da możliwości obsługi szczotki, bo wtedy nie ma stałego przepływu. Stały przepływ mam tylko na wyjściach z przodu. W przypadku montażu fabrycznego rozdzielacza kuboty, będe miał tylko dźwigienkę lewo/prawo.

Co do cen : Koszt ok. 2500 netto rozdzielacza który daje jedną sekcję zaledwie. Druga sekcja (z funkcją pływającą kolejne 1400-1500 zł netto). Nie ma możliwości założenia samej sekcji pływającej - musi być najpierw ta pierwsza, żeby można było dołożyć drugą.

Ogólnie brak sekcji ze stałym przepływem z tyłu, dla mnie sprawia, że to nie ma sensu, bo nie podłącze szczotki. W tej chwili mam skrosowane jedną sekcję przednią - tą od krokodyla - wyprowadzoną na tył. Jest sterowana z joysticka (przycisk). Problem jest taki, że jak otwieram kosz w kosiarce to otwiera mi się tez ładowacz. Wychodzi na to, że najlepiej tak jak ktoś już napisał, dołożyć elektro zawór + joystick na 2 (a nie na 1) przyciski. I wtedy z joysticka bym albo otwierał ładowacz albo otwierał implement z tyłu. Jakbym dołożył rozdzielacz kuboty, to już nie podepnę z tyłu szczotki. Chyba żeby dołożyć jakiś niefabryczny rozdzielacz ze stałym przepływem i funcją pływającą (nie wiem czy są takie). ale możliwe że się nie da bo traktor jest na gwarancji.

EDIT : Doczytałem jeszcze na forum o przyczepach, że kolega miał problem bo przyczepka nie kiprowała mu na rozdzielaczu do dołu, a zawsze do góry. Z tego co zrozumiałem, to mogą być rozdzielacze 2-sekcyjne - A-B albo takie z pełnym przepływem oleju. I do siłownika przyczepy z jednym wężem ja muszę mieć takie z pełnym przepływem - i wtedy albo jak nie ma sekcji pływającej, to po prostu kipruję do góry, a kipruje w dół tylko wyłączając traktor i doprowadzając do spadku ciśnienia. A jakbym miał z sekcją pływającą, to wtedy po prostu aby opuścić przyczepe na dół włączam sekcję pływającą. Dobrze rozkminiam?

pozdrawiam Maciek

ODPOWIEDZ