Mauser + pompa - pompa nie pompuje

Maszyny, narzedzia - o tych które mamy i tych które chcielibyśmy mieć w naszych garażach
Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Mauser + pompa - pompa nie pompuje

Post autor: maciek8791 » 13 lut 2021, 17:51

Witam,
W ramach usprawnienia tankowania przygotowałem sobie zestaw mały mauser 300L IBC + pompa.
Jest to 3 pompa którą kupiłem. Dwie poprzednie z allegro za ok 400 zł rozleciały się zanim przepompowały 1L ropy (tylko dym poleciał z obudowy i tyle) , więc tym razem w myśl zasady "nie stać mnie na tanie buty" kupiłem w grene pompę za grubszą kasę.

Niesety po 1h walki nie udaje się nic przepompować.

+ Zdemontowałem wąż z pistoletem - podejrzewałem, że powietrze jest w tym wężu wychodzącym z pompy ktory jest długi. Nic to nie dało, załączam pompę i nic nie leci.
+ Zalewałem pompę ropą, zalewałem wąż zasilający ropą - odkręciłem mocowanie licznika i od góry wprowadziłem ropę żeby mieć pewność że jest zalane wszystko - nadal nie działa.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to jest to, że jest za długi wąż zasilający od mausera.
Mauser oczywiście ma otwarty zawór. Co o tym myślicie wspólniki, bo nie wiem naprawdę co robić czy to możliwe że 3 pompa mi się trafiła trefna? Dodam, że w mauserze jest zaledwie 30-40L paliwa ale ta powierzchnia gdzie wchodzi wąż jest całkowicie zatopiona paliwem.

Obrazek

Obrazek

Bradomsko

Re: Mauser + pompa - pompa nie pompuje

Post autor: Bradomsko » 13 lut 2021, 18:01

Moim zdaniem to pompa jest za wysoko względem mauzera, podstaw pod mauser kilka palet a pompę daj jak najniżej, a poprzednie pompy też zalewałeś ropą przed startem? Podstawa przy każdej pompie zalać przed uruchomieniem bo inaczej zatrzesz

Bradomsko

Re: Mauser + pompa - pompa nie pompuje

Post autor: Bradomsko » 13 lut 2021, 18:06

I podczas tankowania poluzuj górny dekiel bo wytworzysz podciśnienie i mauzer wklęśnie do środka

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Mauser + pompa - pompa nie pompuje

Post autor: RobsonWawa » 13 lut 2021, 18:40

Moje 3 grosze w temacie
Podstawowy błąd przy montażu to sugerowanie się montażem pomp na stacjach benzynowych.
Sprzedawcy pseudo dystrybutorów o tym nie mówią że to inna bajka.
Tam są instalowane pompy ssąco tłoczące.
Tanie pompki które są dostępne na rynku nie są pompami samozasysającymi .
Aby przez jakiś czas działały należy je traktować jak pompy tłoczące , czyli samą pompę należy
zamontować nisko - tak aby była zalana grawitacyjnie a tym samym jej zdolność do podania paliwa w górę
powinna być wystarczająca.
Przy takim montażu jak na fotce nie da się utrzymać słupa cieczy po stronie zasilenia . Grawitacyjny zawór zwrotny przy baniaku mógł by być rozwiązaniem ale jakoś tego nie widzę.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Mauser + pompa - pompa nie pompuje

Post autor: maciek8791 » 13 lut 2021, 20:00

Bradomsko pisze: 13 lut 2021, 18:01 Moim zdaniem to pompa jest za wysoko względem mauzera, podstaw pod mauser kilka palet a pompę daj jak najniżej, a poprzednie pompy też zalewałeś ropą przed startem? Podstawa przy każdej pompie zalać przed uruchomieniem bo inaczej zatrzesz
Okazało się to trafione w 100%
Zdjąłem pompe ze ściany i położyłem na ziemi - momentalnie popłynęło paliwo.
Po montażu z powrotem wysoko na ścianie - leje tak samo mocno, wszystko gra i buczy :) Jestem winny dobrego browara.

Nie, nie zalewałem poprzednich pomp ale tam ewidentnie było coś nie halo - po odpaleniu buczenie i od razu dym spod plastiku. Chyba, że właśnie tak zaciera się taka pompa (w kilka sekund), no ale w opisie aukcji allegro on się chwalą, że pomp nie trzeba zalewać i same pociągną. Dobrze, że tej nowej nie zatarłem bo sporo pochodziła "na sucho" - nie miała siły pociągnąć będąc wysoko.

Zostaje kwestia transportu mausera na stacje, myślałem żeby na ładowacz po przepięciu na widły normalnie wrzucić to i podjechać na pobliską stacje , natankować 300L , wrócić i połozyć to ładowaczem. A najlepiej dorobić kółka i dyszel (nie musiałbym przepinać łyżki na widły).

pozdrawiam i jeszcze raz dzięki Maciek

Bradomsko

Re: Mauser + pompa - pompa nie pompuje

Post autor: Bradomsko » 13 lut 2021, 20:27

Lepiej transportuj na widłach i zepnij pasem transportowym, przyczepka tylko rejestrowana bo przy spotkaniu z policją może być różnie z mauserem na kołach😀

ODPOWIEDZ