Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Zakładanie trawników i separacyjna

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
lukpeter
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2020, 13:45

Zakładanie trawników i separacyjna

Post autor: lukpeter » 18 gru 2020, 01:34

Witam wszystkich. Myślę, że temat już wiele mówi co jest obiektem moich poszukiwań. Poszukuję wołu roboczego żeby realizować kompleksowo usługi zakładania trawników od zera. Trawniki wielkopowierzchniowe raczej to nie będą. Celuję w ogrody przydomowe. Czyli poszukuję traktorka do ładowacza i glebogryzarki separacyjnej. Spotkałem się z opiniami, że moc do separacji aby dawała radę musi być minimum 20km. No i pada pytanie. Co wybrać na pierwszy zakup aby przyszły wół roboczy był zwrotny, niezawodny, łatwy w utrzymaniu i silny? Z góry dzięki za wszyskie sygestie.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1048
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zakładanie trawników i separacyjna

Post autor: yanmarf17d » 18 gru 2020, 14:48

lukpeter pisze: 18 gru 2020, 01:34 Co wybrać na pierwszy zakup aby przyszły wół roboczy był zwrotny, niezawodny, łatwy w utrzymaniu i silny?
Nie ma złotego środka i prostej odpowiedzi. Do separacyjnej i tura trzeba troszkę mocy i masy traktorka. a to nie idzie w parze ze zwrotnością. Z niezawodnością różnie bywa, a łatwy i tani w utrzymaniu jest ursus c330 :lol:
O trawnikach i ich utrzymaniu jest tu sporo informacji i koniecznie trzeba to przeczytać. Pierwszy post, jak tradycja nakazuje umieszczamy w powitalni ;)
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

lukpeter
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2020, 13:45

Re: Zakładanie trawników i separacyjna

Post autor: lukpeter » 18 gru 2020, 17:52

Dzięki za odpowiedź. Nadrobiłem w przywitalni. No to widzę zadanie trudne przede mną. Zwrotność myślę będzie miała znaczenie. We Wrocławiu działki zwykle nie należą do największych. Od czego zacząć poszukiwania? Czy do takich zastosowań polecacie konkretną markę lub modele?

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Zakładanie trawników i separacyjna

Post autor: maciek8791 » 20 gru 2020, 16:39

lukpeter pisze: 18 gru 2020, 01:34 Co wybrać na pierwszy zakup aby przyszły wół roboczy był zwrotny, niezawodny, łatwy w utrzymaniu i silny? Z góry dzięki za wszyskie sygestie.
Wiesz co to jest pytanie z gatunku tych niemożliwych do odpowiedzi. Musisz kupić najlepszy dostępny traktor w Twoim przedziale cenowym :) To jest chyba jedna odpowiedź. Musisz pojeździć, pomacać itd. Jak ma ktoś polecić np. okreslony model Kuboty albo Iseki który sa, zna i docenia, jak później pojedziesz kupisz ten sam model od jakiegos handlarza i stan faktyczny maszyny która kupisz może być np. bardzo słaby. Potem będziesz miał pretensje, że ktoś Ci polecał a tu naprawy, koszty itd.

Określ sobie co potrzebujesz - a więc większy traktor, min. 23-26KM, wspomaganie i 4x4. Takich szukaj nie patrz tylko na konkretny model, określ jeszcze czy chcesz HST czy manual.
pozdrawiam Maciek

Bradomsko

Re: Zakładanie trawników i separacyjna

Post autor: Bradomsko » 20 gru 2020, 19:29

Ja swoim hinomoto byłem bardzo zadowolony na robotach u klienta z separacyjną 105 daje radę szczególnie że ma pełzające przełożenia, turem też robota niezła, ale moim zdaniem 80% efektu pracy tura to zdolności operatora i wyobraźnia przestrzenna, co do zwrotności w ogrodzie to traktorki w sumie nie są złe, ale już z turem i zapiętą separacyjną trzeba trochę manewrować, jedyna bardziej zwrotna maszyna to mini ładowarka ale to inny przedział cenowy

lukpeter
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2020, 13:45

Re: Zakładanie trawników i separacyjna

Post autor: lukpeter » 21 gru 2020, 21:26

Dzięki za odpowiedzi. Więc dalej wiem, że nic nie wiem :) Jeśli chodzi o montaż/demontaż glebogryzarki to da się to w pojedynkę ogarnąć? Chodzi faktycznie o gabaryty i zwrotność na działkach u klientów.

Bradomsko

Re: Zakładanie trawników i separacyjna

Post autor: Bradomsko » 21 gru 2020, 21:48

Bez problemu zapniesz odepniesz w 5 minut ale jak chcesz pracować turem to musisz dociążać tył traktorka inaczej gleba murowana a glebogryzarka z tyłu to dobry obciążnik

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Zakładanie trawników i separacyjna

Post autor: Dj Snake » 21 gru 2020, 23:17

Praca z turem o ile wykonywana na niewielkich wysokościach i z głową jest w miarę bezpieczna, choć pełna łyżka ziemi na nierównościach potrafi zwietrzyć niedociążony tył nieraz :D Glebogryzarka separacyjna jest świetnym dociążeniem ale i jest długa i trzeba zawsze na nią zwracać uwagę, bo nie wszędzie sie mieści :D

Do traktorka mam sporo maszyn i każdą z nich da się zapiąć w pojedynkę, jedne łatwiej inne nieco trudniej. Separacyjną z racji wagi zapina się najgorzej, ale da się ją w razie czego napchnąć trochę, albo nauczyć się wzorowego podjeżdżania :D

Traktorki w przedziale 18-24 konie są gabarytowo, wagowo i mocowo idealne do prac usługowych. Szerokość zwykle w granicach 125cm czyli nadal wjeżdżasz tam gdzie nie wjedzie większy sprzęt, wagi jest tyle żeby swobodnie pracować z ładowaczem czołowym. Mocy wystarcza na separacyjną 125-145
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

lukpeter
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2020, 13:45

Re: Zakładanie trawników i separacyjna

Post autor: lukpeter » 22 gru 2020, 12:15

Dzięki za uwagi. W takim razie będę celował w coś między 18-20 parę kucy. Będę próbował pracować sam, czasem z pomocą, także zapinanie glebogryzarki będę musiał opanować. Pytanie kolejne. Gdzie trzymacie swoje traktorki i osprzęt? Wiaty, garaże, pod chmurką?

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Zakładanie trawników i separacyjna

Post autor: RobsonWawa » 22 gru 2020, 17:57

Kolego luknij ;) sobie trochę po forum to znajdziesz odpowiedzi na większość pytań nawet tych których jeszcze nie zadałeś :)
https://malytraktor.pl/forum/viewto ... f=63&t=537
Starajmy się pisać w temacie na temat

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ