Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Jakuboo Ciągnik "sam" ;)

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Jakuboo
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2014, 01:25

Jakuboo Ciągnik "sam" ;)

Post autor: Jakuboo » 09 lut 2014, 14:36

Dzień dobry wszystkim.

Nazywam się Jakub mieszkam w województwie śląskim.
W obecnej chwili posiadam traktorek "sam" Silnik andoria, tylny most i skrzynia żuk.
Traktorek służy mi do prac w ogrodzie i lesie około 1,5ha powierzchni.
Z dodatkowych sprzętów posiadam przyczepkę która już wiele przewiozła, siłą rzeczy traktorek wiele przeciągną. Zimą służy mi do odśnieżania.
Dołączam do tego forum ponieważ w najbliższej przyszłości chciałbym nabyć traktorek z większymi możliwościami, ( 4x4, hydraulika, tuz itd) Działka którą użytkuje czasem stanowi duży problem dla małej samoróbki. Potrzebuję traktorka który poradzi sobie z kosiarką bijakową w nierównym terenie, małą wiertnicą glebową, i przyczepą załadowaną drzewem. ("sam" jest w stanie uciągnąć 1,5t na przyczepie pod warunkiem że się nie zakopie w miękkim terenie)
Osobiście w tym temacie jestem początkujący. Przeglądałem już różne ogłoszenia, ale w sumie to nie wiem na co mam zwrócić większą uwagę co jest ważne, jak to jest z tymi sprzedawcami itd. Czy szukać w Pl czy może zagranicą. Co do marki podobają mi się Kuboty ale nie jest to najważniejsze. Gdyby udało mi się kupić coś do 12tys zł byłoby super ;).
Chcę do tematu podejść rozsądnie i na spokojnie. Raz a dobrze.
Jeżeli możecie, doradźcie mi proszę. Za każdą radę i sugestie z góry dziękuję.

pozdrawiam Jakuboo

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Jakuboo Ciągnik "sam" ;)

Post autor: marekspectra » 09 lut 2014, 15:10

Witaj, dobrze trafiłeś :) Fajnie konkretnie sie przywitałeś :) Bedzie zatem łatwiej i szybciej coś doradzić. Zakładając kilka godzin temu temat :
viewtopic.php?f=62&t=441
nie spodziewałem sie że tak szybko będzie użytkowany. Pozwolisz że skopiuję twój post własnie tam i spróbuję odpowiedzieć.

...a inni koledzy - proszę śmiało mozna tutaj przywitać kolegę :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Jakuboo Ciągnik "sam" ;)

Post autor: petra » 09 lut 2014, 22:01

Witam Jakuboo, podobny miałem dylemat z wyborem zakupu, dokładnie rok temu zaświtała mi taka myśl że muszę coś kupić bo bieganie za kosiarką stało się mało atrakcyjne. Najpierw - kupię kosiarkę/traktorek z supermaketu, potem podobałbym mi się TV 521 ale ktoś mi odradził już nie wiem dlaczego. Powstał pomysł zakupu małego traktorka typu Kubota Aste ewentualnie taką miniaturkę traktora czyli kubota L 1501 a w końcu po przeanalizowaniu do czego jeszcze będzie mi potrzebny kupiłem Kubotę GL23
Ten ostatni wybór powstał dzięki dzięki nagłemu przypływowi gotówki.
No cóż na sprzedawców musisz uważać - ja nie wszystkiego dopilnowałem ale i tak podobno nie najgorzej trafiłem. A jeszcze jedno - 12 tyś. to trochę za mało na zakup poważnego traktorka.
Powodzenia
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Jakuboo Ciągnik "sam" ;)

Post autor: plastek334 » 09 lut 2014, 23:24

Za 12 tys kupisz coś góra z 15 KM silnikiem. Jeśli chodzi o markę wg mnie dobra jest kubota i yanmar ja posiadam iseki i jestem z niego zadowolony.

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Jakuboo Ciągnik "sam" ;)

Post autor: plastek334 » 09 lut 2014, 23:26

Jeśli chodzi o kosiarkę to zdaje mi się że 15 KM wystarczy ale na dłuższą metę traktor będzie obrywał bo jak by nie patrzeć jest duże obciążenie na twoim miejscu wolał bym trochę poczekać dozbierać trochę kasy i kupić coś 20 KM

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Jakuboo Ciągnik "sam" ;)

Post autor: marcinbg » 10 lut 2014, 16:24

Petra no miniaturka L 1500 no to mi teraz pojechałeś pięknie. Nie no żartuje :D mam nadzieję że nie było to w stosunku do mnie hehe. Ale teraz poważnie najlepiej kolego byłoby gdybyś się przejechał gdzieś porozglądać popytać może kogoś kto ma jakaś firma komunalna czy coś w ten deseń. Ciągnik na zdjęciu to na zdjęciu a w rzeczywistości to całkiem co innego usiąść przejechać się pooglądać co jak działa jak pracuje. Ja jak do tej pory jestem z mojej kuboty zadowolony ponieważ obrabiam nią ogródki działkowe i mieści się wszędzie z pługiem daje sobie radę i wczoraj kupiłem glebogryzarkę. A ziemia u mnie to nie piasek nie ma tak chop siup coś zrobić. Tak więc życzę dobrego zakupu i powodzenia.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Jakuboo Ciągnik "sam" ;)

Post autor: petra » 10 lut 2014, 17:50

Nie no Marcin nie chciałem, nie bij i nie obrażaj się ale to co dalej koledze radziłeś to sama prawda.
Sam na początku zastanawiałem się po "pomacaniu" GL-ki czy nie przesadzam, ale u mnie miejsca sporo i w przyszłości może mniejszy by nie podołał albo bym go "zarżnął" więc ...poleciało.
A dla kolegi Jakuba mimo wszystko polecam firmę "Seltech" mają chyba najtaniej i jak się zastanowić to najważniejsze jest nie wygląd ale sprawność sprzętu. Polakierować i dopieścić można na końcu.
Te 20 KM mocy to też dobra rada - przyczepa z ładunkiem powyżej 1,5 tony potrzebuje trochę "ognia"
Pozdr
Petra

Ps.
Zapomniałem dodać bardzo ważną rzecz - przy zakupie trzeba dobrze gadać i najlepiej kupować z osprzętem bo idzie wynegocjować nawet 20% od ceny wystawionej, w moim przypadku to chyba było nawet 25% W selltechu "po wszystkim" to dostałbym nawet 50% ale to inna bajka i nikomu jej nie życzę przy zakupie.
Petra
Kubota GL23

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Jakuboo Ciągnik "sam" ;)

Post autor: marcinbg » 10 lut 2014, 18:17

Coś ty przecież się nie obrażę żartowałem tylko no fakt moja kubota nie jest może mistrzem mocy ale na działeczki idealna. Jak mi będzie potrzebny większy to kupię kiedyś większy no ale na razie środków brak hehe. No co prawda do kosiarki rotacyjnej tej która mam samasz mini to przydałoby się kilka koni więcej ale zobaczę jak będzie działać z tym co jest. NO selltech to tak tam jest dużo ciągników oni ściągają je w dużych ilościach i sami mają duże upusty więc taniej im się tez opłaca to sprzedawać.

ODPOWIEDZ