Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Problem z napędem.

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Problem z napędem.

Post autor: plastek334 » 10 kwie 2016, 22:23

Miałem plan żeby napawać i naciąć od nowa wieloklin

TomekK
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2016, 13:29

Re: Problem z napędem.

Post autor: TomekK » 12 kwie 2016, 22:03

Plastek,
dobrze widzę na zdjęciu, że słoneczko docisku sprzęgła ma ten rowek wytarty przez łożysko wyciskowe nierównej głębokości? Na foto wygląda to tak, jakby połowa była mocno zużyta, a druga połowa ledwo co muśnięta. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to właśnie tutaj możesz mieć przyczynę zgrzytów i braku możliwości włączania biegów przy pracującym silniku. Takie zużycie słoneczka sugeruje, że sprzęgło mimo wciśniętego pedału może "ciągnąć" - nie na tyle, by traktor jechał, ale na tyle, by w niesynchronizowanej skrzyni nie dało się wrzucić biegu (coś jak wrzucanie wstecznego w aucie na półsprzęgle...)
Przy okazji - takie uszkodzenie docisku powstaje, jeśli przy montażu silnika do skrzyni uderzy się słoneczkiem w wałek sprzęgłowy i nawet lekko podegnie łopatki słoneczka.
Jeśli masz wątpliwości co do tego docisku, to po przykręceniu sprzęgła do koła zamachowego zmierz, czy wszystkie łopatki ("promyki") słoneczka są na tej samej głębokości (ta strefa, gdzie łożysko wyciskowe pracuje). Jeśli różnica jest 1 mm lub więcej, sprzęgło może do końca nie rozłączać, a i łożysko wyciskowe mocniej cierpi.
W moim traktorku jest docisk z 3 łapkami, a producent wymaga regulacji ich wysokości z dokładnością chyba do 0,2 mm.

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Problem z napędem.

Post autor: plastek334 » 13 kwie 2016, 21:39

Dziś złożyłem zamówienie na nowy wałek mam go mieć dopiero w sobotę. Dzięki za podpowiedź z tym dociskiem jutro zmierzę co i jak.

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Problem z napędem.

Post autor: plastek334 » 20 kwie 2016, 23:14

Złożyłem prawie traktorek zrobiłem próbę i na razie wszystko dział, wszystkie biegi wchodzą :D:D Jutro dokończę składać zrobię próbę w polu i się okaże ile ta moja robota była warta :P Dziękuję za zainteresowanie tym tematem :D mam nadzieję że to koniec problemu na ten rok.
Mam pytanie chciałem wyregulować sobie docisk, sprzęgło powinno puszczać przy samym końcu bo tak gdzieś słyszałem ??

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Problem z napędem.

Post autor: plastek334 » 21 kwie 2016, 20:46

Traktorek dziś trochę po pracował wszystko działa. Naj pierw trochę się ślizgała tarcza pod obciążeniem z glebogryzarką trochę pod kręciłem cięgiełko i było lepiej ale sam nie wiem czy dobrze to sprzęgło ustawiłem. Macie jakieś swoje sposoby na regulację?

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Problem z napędem.

Post autor: k_sit » 21 kwie 2016, 22:14

Odległość od łożyska a słoneczka 2-5mm w stanie spoczynku dźwigni.
Jak masz możliwość sprawdzenia to tak to ustaw . Kolejna możliwość to wciśnięcie dźwigni do momentu wyczuwalnego oparcia się łożyska o słoneczko i wyregulowanie tak aby odległości od miejsca styku łożyska do położenia spoczynkowego dźwigni zawierała się między 3-7 cm. Wtedy uzyskasz luz na pomiędzy słoneczkiem a łożyskiem.

ODPOWIEDZ