Mitsubishi GJ27 tylne zawieszenie hydrauliczne

Awatar użytkownika
miras
Posty: 29
Rejestracja: 29 gru 2019, 10:46
Lokalizacja: Łańcut,Podkarpacie

Mitsubishi GJ27 tylne zawieszenie hydrauliczne

Post autor: miras » 06 kwie 2021, 20:39

Witam.Czy ktoś z Was wie jak zablokować tylne hydrauliczne zawieszenie?Podczas gdy cofam traktorkiem to zawieszenie się automatycznie podnosi.Nie ma możliwości cofnięcia o centymetr żeby podpiąć maszynę bo idzie w górę.To samo byłoby z przyczepką.Pomocy. I jeszcze jedno:podczas jazdy przy skręcaniu coś jakby kierownica przeskakiwała(takie krótkie przeskoki).Czy może to być spowodowane niską temperaturą płynu,oleju w pompie wspomagania +1 stopień celsjusza?Trzy dni wcześniej jak było +15 stopni wszystko było ok.Pomóżcie.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Mitsubishi GJ27 tylne zawieszenie hydrauliczne

Post autor: Rav » 06 kwie 2021, 22:12

Masz gdzieś przełączone unoszenie narzędzia przy cofaniu, musisz sobie popróbować przełączniki przy automatyce podnośnika. W moim zaświeca się kontrolka na desce. jak nie znajdziesz zrób sobie zdjęcie przełączników i apką tłumacz google przetłumacz co do czego.

Awatar użytkownika
miras
Posty: 29
Rejestracja: 29 gru 2019, 10:46
Lokalizacja: Łańcut,Podkarpacie

Re: Mitsubishi GJ27 tylne zawieszenie hydrauliczne

Post autor: miras » 07 kwie 2021, 20:42

Przetłumaczyłem dziś wszystkie tabliczki i nic z tego.W pewnej chwili myślałem że już mam ale to pokrętło do poziomowania maszyn.Ale jeszcze jutro wypróbuję wajchę przy kierownicy.Ona też jest też do podnoszenia zawieszenia i być może jest ustawiona do góry.

Awatar użytkownika
miras
Posty: 29
Rejestracja: 29 gru 2019, 10:46
Lokalizacja: Łańcut,Podkarpacie

Re: Mitsubishi GJ27 tylne zawieszenie hydrauliczne

Post autor: miras » 08 kwie 2021, 08:53

Tak,to jest ta wajcha przy kierownicy.Po odpaleniu silnika trzeba ją nacisnąć w dół i zawieszenie się trzyma w dole.Tylko jeszcze ta przeskakująca kierownica w czasie jazdy i skręcaniu :|

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Mitsubishi GJ27 tylne zawieszenie hydrauliczne

Post autor: Rav » 08 kwie 2021, 17:29

nie wiem jak u Ciebie ale ja miałem jakiś czas temu cyrki ze wspomaganiem, demontowałem przekładnię do sprawdzenia okazała się ok, winą był luźny wąż którym zasysało powietrze. U ciebie może być inaczej ale masz do sprawdzenia przekładnię i pompę, lub może najbardziej prozaiczny powód olej w układzie wspomagania.

Awatar użytkownika
miras
Posty: 29
Rejestracja: 29 gru 2019, 10:46
Lokalizacja: Łańcut,Podkarpacie

Re: Mitsubishi GJ27 tylne zawieszenie hydrauliczne

Post autor: miras » 08 kwie 2021, 19:57

"...lub może najbardziej prozaiczny powód olej w układzie wspomagania."
Rav ,z tym olejem to chodzi o to że jest go mało?Gość w Tajęcinie gdzie kupowałem traktor mówił żebym sprawdził stan oleju w przekładni i że on jest też do wspomagania(ja się w ogóle nie znam na tym),więc sprawdziłem i jest w połowie między literkami.A ten wężyk w którym miejscu się znajduje?
Jeszcze dodam że dwa dni stał na skręcie prawie pełnym,może tu jest jakaś przyczyna.Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Mitsubishi GJ27 tylne zawieszenie hydrauliczne

Post autor: Rav » 09 kwie 2021, 00:38

gdzieś powinieneś mieć naklejkę gdzie który olej i do czego, nie wiem kompletnie jak to wygląda w mitsubishi - może ktoś się wypowie z posiadaczy, najlepiej zrób fotki z pod maski bedzie coś więcej wiadomo. U mnie wąż idący od zbiornika oleju do pompy się luzował.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Mitsubishi GJ27 tylne zawieszenie hydrauliczne

Post autor: marekspectra » 09 kwie 2021, 09:26

W MT33 był ten sam problem. Przy wrzuceniu wstecznego , tuz automatycznie sie podnosił. Pomogło takie kręcenie i ustawianie pokręteł, ze w pewnej konfiguracji ta opcja została wyłączona. mam nadzieje, że znajdzie sie użytkownik Mitsubishi który podzieli sie z nami swoja wiedza na ten temat.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
miras
Posty: 29
Rejestracja: 29 gru 2019, 10:46
Lokalizacja: Łańcut,Podkarpacie

Re: Mitsubishi GJ27 tylne zawieszenie hydrauliczne

Post autor: miras » 09 kwie 2021, 14:41

Ja to wyżej już wytłumaczyłem.Mam taką wajchę przy kierownicy,jeśli kliknę ją w dół to tuz trzyma się w dole.Może w innych MT jest podobnie.

Awatar użytkownika
miras
Posty: 29
Rejestracja: 29 gru 2019, 10:46
Lokalizacja: Łańcut,Podkarpacie

Re: Mitsubishi GJ27 tylne zawieszenie hydrauliczne

Post autor: miras » 09 kwie 2021, 21:07

Wrócę jeszcze do tematu przeskakującej kierownicy.Otóż troszkę się ociepliło wreszcie jest 10 stopni i już kierownica prawie nie "skacze". Wydaje mi się że to wina oleju,w niskich temp.jest za gęsty.Olej mam zalany podobno taki AGRO UTTO 10W30 (olej lany w Tajęcinie w Traktor.com). Czy na miarce powinno być wskazanie pośrodku bagnetu czy na full?U mnie jest pośrodku.

Zablokowany