Hinomoto e184

Bradomsko

Hinomoto e184

Post autor: Bradomsko » 21 wrz 2019, 16:04

No w końcu wczoraj przywiozłem traktorek,
https://m.fotosik.pl/u/Bradomsko/album/2528120
Kilka zdjęć na szybko zrobiłem żeby się pochwalić 🙃
Ogólnie maszyna spoko tur przetestowany, jak za takie pieniądze to ok.
Zacząłem zmieniać oleje i filtry i jest kilka zacięć, szukam czyścika oleju skrzyni i nie mogę znaleźć, może ktoś podpowie.🙃

Odkręciłem korek spustowy przedniego mostu a tam sucho, odkręciłem wziernik i okazało się że ktoś mądry nakładł tam smaru🤯a co gorsza wstawił kalamitkę którą widać na zdjęciu mostu.
Czekam na mechanika żeby doradził co robić ale myślę że most trzeba łupać na pół wyczyścić i poskładać do kupy.

A poza tym to zadowolony jestem silnik pracuje kulturalnie wszystkie wajchy działają

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hinomoto e184

Post autor: k_sit » 21 wrz 2019, 22:34

To pogratulować firmie wiedzy na temat materiałów eksploatacyjnych. Wlej najrzadszego oleju i powinno wypukać bez rozbiórki po pewnym czasie spuść. Co do tura opcja bez demontażu porażka w tym czasie i ta plątanina padalców :lol:
Przerabiałem kilka takich . Tak z ciekawości pytam ile jest podłączonych wężyków do rozdzielacza obstawiam że 6 ,a powinno być 7 by wszystko grało i z czasem nie poleciała pompa . Kalamitka jest od smarowania osi obrotu (tulei).

Bradomsko

Re: Hinomoto e184

Post autor: Bradomsko » 22 wrz 2019, 11:54

No 6 przewodów, tura nie zamierzam demontować bo będzie cały czas potrzebny a z tymi przewodami to można coś ogarnąć dołożyć ten siódmy i wgl to jaki to ma wpływ na pompę (żeby zrozumieć w czym błąd) i gdzie podpinać?

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hinomoto e184

Post autor: k_sit » 22 wrz 2019, 14:53

Podczas pracy tura i podnośnika przekroczone jest ciśnienie na kanale T . a w kanale P jest poza zakresem max . Nie ma zabezpieczenia na przeciążenia. Wtedy padają uszczelnienia pomp i olej hydrauliczny dostaje się do silnika. Tak pokrótce to wygląda.

Bradomsko

Re: Hinomoto e184

Post autor: Bradomsko » 05 paź 2019, 13:22

W traktorku padła chłodnica, dałem do lutowania ale bez efektu, w selltechu na stronie mieli nową za chyba 700 zł, stwierdziłem że nie będę przepłacał i zamówiłem na alledrogo nową od Tico za 70 zł, po małych modyfikacjach mocowania w traktorku pasuje jak ulał, nie przegrzewa się póki co.
Muszę jeszcze założyć czujnik temperatury ze wskaźnikiem bo japończyk nie wyposażył mojej bestii w coś tak skomplikowanego 🙃😃

Kasta
Posty: 4
Rejestracja: 17 gru 2017, 11:43

Re: Hinomoto e184

Post autor: Kasta » 03 maja 2020, 08:53

Czy chłodnica z Tico nadal dobrze się sprawuje
Mam podobny problem z Iseki tu 167
Używany oryginał 750 zł
Pozdrawiam

Bradomsko

Re: Hinomoto e184

Post autor: Bradomsko » 03 maja 2020, 20:27

Chłodnica działa jak ta lala, dołożyłem czujnik temperatury żeby wiedzieć co i jak, przy kilku godzinach pracy z dużym obciążeniem (separacyjną) trochę dogrzewa, więc założyłem wiatrak z przodu chłodnicy elektryczny, w tym przypadku od omegi 2.0 z klimy na przełącznik i mam chłodzenie dodatkowe, moim zdaniem nie warto kupować oryginału tylko dopasować wielkościowo zamiennik, za chłodnicę dałem 65 z przesyłką wiatrak na szrocie 30

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Hinomoto e184

Post autor: TadeuszB » 03 maja 2020, 20:50

Na dodatkowy włącznik ?

Bradomsko

Re: Hinomoto e184

Post autor: Bradomsko » 04 maja 2020, 17:45

Tak, na zwykły przełącznik, włączam gdzy się zagrzewa,

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Hinomoto e184

Post autor: TadeuszB » 04 maja 2020, 20:27

Przerabiałem dwukrotnie takie patenty, nie ma problemu z włączeniem, zapominałem wyłączyć.

ODPOWIEDZ