Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: marekspectra » 09 sie 2015, 15:05

Kolega Dawid zapodał sympatyczną fotkę swojej Kuboty zapakowanej na przyczepce znajomego - gotowej do transportu.

Obrazek


Kolega Gorbi zwrócił mi uwagę na zagadnienie prawidłowego/ bezpiecznego przewożenia naszych traktorków i na podstawie tej fotki dał kilka uwag od siebie:

"Żaden pas nie trzyma traktora żeby sie nie poruszał... jedynie dociskaja do podłogi"
"jesli przednia burta była by otwierana to traktorek powinien być ustawiony tylem do kierunku jazdy"
"Lepiej żeby byl jakis bus badz pikap.... w przeciwnym razie wyrwaloby haka a najprawdopodobniej przy mocniejszym zachamowaniu postawiloby zestaw bokiem... podrywajac tylna os auta

Jesli pasy byłyby opasane na feldze nie wytrzymalyby transportu ... nawet tak gruba fegla przy takim spięciu dziala jak nóż i przetnie pasy, zresztą jak każda nie gładka krawędz - to tylko kwestia czasu"
"o trojkacie na nożach gelbogryzarki nie wspomne... a najlepiej gdyby byly osloniete jakas przywiazana deska..."

"kolejna sprawa.... nigdy pasami nie opinamy burt (sam często tak robie, ale w lekkich ładunkach i tylko jako "od oka" dla policji ze jest spiete.... to niszczy burty,wygina i je deformuje a np. przy hamowaniu burta sie podda, wygnie a pas robi sie luźny, a wtedy zaczep pasa wypina sie miejsca kotwiczenia"
klamry pasow nie powinny byc po lewej stronie... a szczegolnie gdy przyczepka szersza od auta
znaczy sie wystawać po za obrys lawety"

Wspomniał również o butelce luzem...


Więc co może pokazujmy jak sami przewozimy swoje malenstwa, jak mocować, na co zwracac uwagę... dawajcie swoje fotki pokazujmy jak to robimy i na co zwrócić uwagę by robic to lepiej...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
David
Posty: 91
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:19
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: David » 08 lis 2015, 18:56

Ostatnio przewoziłem KUBUSIA na IVECO.
Załączniki
na iveco.jpg
na iveco.jpg (137.79 KiB) Przejrzano 11279 razy

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: Miecho » 08 lis 2015, 20:34

Ja wożę podobnie, czasami glebka wystaje z tyłu.
Przyczepy z wypożyczalni, biorę co się trafi, trapy oczywiście nie od kompletu i kombinacje jak to załadować.
Ostatnio miałem przyczepę 4m (foto z kultywatorem), która mocno pracował jak zjeżdżałem traktorem i trapy spadały jak już miałem na nie wjechać. Pomogło podparcie tyłu bloczkami betonowymi, no i tak sobie z nami jeździły po Łodzi.
Raz próbowałem wjechać tyłem, ale prawie spadłem. Może gdybym miał platformę, a nie podjazdy 20cm szerokości.
transport_traktorka2.jpg
transport_traktorka2.jpg (79.2 KiB) Przejrzano 11255 razy
transport_traktorka1.jpg
transport_traktorka1.jpg (73.05 KiB) Przejrzano 11255 razy

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: k_sit » 08 lis 2015, 20:59

A jak z ładownością dwuosiowa DMC 750kg czy wyżej ? Potrzeba jest kat. E .

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: emek650 » 08 lis 2015, 21:17

Potrzeba jest kat. E .
No i "VIATOL" :(

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: Miecho » 08 lis 2015, 21:29

Powiedzmy, ze nie miałem świadomości co mi dali, chciałem do 750, mała 1200, duża 1500dmc obydwie przystosowane do ładunku 2t.
Dla siebie pewnie w przyszłym sezonie będę brał przyczepę u producenta - wbija mi w dowód co sobie zażyczę ;P
Przyczepa 2-osiowa, hamowana 3,5mx1,5m i DMC 2700-3000, w papierach będzie miała DMC 750kg :D

Ja ma DMC busa 2980, aby uniknąć Vaitool to przyczepa by musiała mieć DMC 560 - na szczęście nie jeżdżą po ekspresówkach i autostradach

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: Szam » 08 lis 2015, 21:51

Krótkie nogi ma taka filozofia. Wszak nasze Państwo, a Policja w szczególności na nas poluje zamiast chronić. Obywatel potrzebny jest na wyborach, po uzyskaniu władzy należy go wydoić. I to wszelkimi możliwymi sposobami.
Wg. mnie Państwo nie jest lojalne wobec obywatela, jak go potrzebuje na wyborach to włazi mu w d.... Po wyborach ma go w głębokiej d...... I tak tylko konkluzję napisałem, bo dowodów jest multum, łącznie z legalną korupcją, która ładnie nazywa się koncesją. To jest główny powód, dla którego imamy się różnych sposobów radzenia sobie z naszym ukochanym Państwem.
Jeżeli moderator uzna, że post jest nie na właściwym miejscu, proszę go przenieść do innego działu, np. "wolne gadanie", albo wykasować.

Pozdrawiam Szam

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: emek650 » 08 lis 2015, 22:33

na szczęście nie jeżdżą po ekspresówkach i autostradach
To nie ma najmniejszego znaczenia, jeżeli zestaw przekracza 3,5t viatol ma być, znajomy ciągnął sobie za dostawczym IVECO małą przyczepkę i na drodze krajowej wpadł na "zielonych" , zainkasowali chyba z 3,5 tys. :(
wbija mi w dowód co sobie zażyczę ;P
Zważą i du.... blada.

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Posty: 66
Rejestracja: 05 lis 2015, 09:05
Lokalizacja: Wilno

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: Jaroslaw » 09 lis 2015, 07:03

Nie wiem jak u was, u nas w zestawie powyżej 3,5t potrzebny jest tachograf...

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: zbYszek » 09 lis 2015, 20:49

Miecho pisze:Dla siebie pewnie w przyszłym sezonie będę brał przyczepę u producenta - wbija mi w dowód co sobie zażyczę ;P
Przyczepa 2-osiowa, hamowana 3,5mx1,5m i DMC 2700-3000, w papierach będzie miała DMC 750kg :D
Już miałem w rozgorączkowaniu prosić o namiary na tego producenta alem raz jeszcze przeczytał i się doczytał, że chodzi o DMC 2700-3000 nie zaś o cenę. Szkoda... :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

ODPOWIEDZ