Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: lewan24pl » 06 lip 2020, 22:49

No i to są właśnie piękne przepisy polskie gdzie tylko płać i płac
viaTOLL masakra i jeszcze nie długo może każą tachografy montować
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Orin
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2019, 20:26
Lokalizacja: Wanaty
Kontakt:

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: Orin » 06 lip 2020, 23:06

Już niedługo zamiast viatolla będzie aplikacja w telefonie więc Państwo bardzo szybko będzie w stanie zweryfikować kto skąd dokąd jechał i za jaki odcinek się należy kasa. Bramownice są za drogie w utrzymaniu.

Co do przepisów, to dziś zakupiliśmy do firmy holownik (wywrotkę) DMC 3,5 t, która fabrycznie ma homologację na 8 ton, wszędzie poza naszym krajem jest ciężarówką o DMC 8 ton, a u nas jest to samochód osobowy o masie własnej 2760 kg, DMC 3500 kg, ładowności 740 kg i możliwości ciągnięcia przyczepy o DMC 3500 kg.... A to że kiper podnosi z palcem w nosie 4 tony no to cóż....Ma mocny kiper i tyle. Nikt tego nie zabrania.... "Bogatemu kto zabroni :) "
Akurat u nas to nie istotne bo na pace będzie jeździć co najwyżej kompresor, kret i może bęben 200 kg ze światłowodem ale to dobrze pokazuje jak wszyscy kombinują w tym kraju.

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: TooSlow » 07 lip 2020, 00:06

Co to za auto, które ma 8 ton ładowności?

Orin
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2019, 20:26
Lokalizacja: Wanaty
Kontakt:

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: Orin » 07 lip 2020, 01:11

DMC to nie ładowność :)

A samochód to Nissan Atleon.

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: TooSlow » 07 lip 2020, 19:08

Atleon ma fabrycznie 3,5 w wersji 35 i 5,5 w wersji 55. O wersji 80 na 3,5 tony jeszcze nie słyszałem.

Orin
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2019, 20:26
Lokalizacja: Wanaty
Kontakt:

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: Orin » 08 lip 2020, 00:22

Np takie:
https://www.olx.pl/oferta/nissan-atleon ... 21a90620e3



A tu można zobaczyć jak ludzie przeginają:
https://www.dostawczakiem.pl/nissan-atl ... c-3500-kg/

https://40ton.net/nissan-atleon-przelad ... -dowodzie/


My w sumie najpierw szukaliśmy Iveco Daily lub Renault Mascott, to też niezłe sztuki dało się znaleźć. W Busku stał np. Mascott za 40k netto na kat B, który seryjnie miał podwójny siłownik, blokadę mostu i dodatkowe pióro w resorze. Kiprował 7 ton....

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: Dj Snake » 21 wrz 2020, 20:46

Ja dokonałem małych zmian w sposobie przewozu. Dotychczas traktorek woziłem z osprzętem na przyczepie z plandeką 4x1,8. Teraz kupiłem Ifor Williams z DMC 3,5 tony i o wymiarach 4,85x2 i uważam że to jest najlepszy środek transportu dla naszych traktorków. Teraz wszystko się mieści, glebogryzarka i ładowacz, wszystko pozamykane. Załadunek i rozładunek szybki i sprawny. Polecam, tylko że ciężko taką przyczepę trafić w ogóle :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: maciek8791 » 21 wrz 2020, 22:42

Adam bez ziemi pisze: 18 lis 2017, 20:45 Niedawno odwiedził mnie kolega z Niemiec. Spojrzałem co on ciągnie za tą małą Toyota rav 2 osobowa a tam dwuosiowe przyczepa DMC 3500 KG. Spytałem co na to niemiecka policja bo w papierach napewno nie może takim małym autem ciągnąć takiej kobyły. Okazuje się, źe Niemcy patrzą na realną wagę ciężaru przyczepy a nie na maxymalną, w tym teź okazuje się jesteśmy gorszego sortuj podobnie jak światła do jazdy dziennej i wiele innych. Jednym słowem trzeba być Polakiem źeby podołać, byle Angoli nie dał by rady z zawiłościami polskiego prawa :D
Bo Polacy to taki "naród ludzi pokornych". Tak jest ze wszystkim. W niemczech np władza ma spory problem, żeby postawić gdzieś monitoring bo narusza to wolność obywateli - bo komuś się na przykład może nie podobać, że bez jego zgody go nagrywają. I już wystarczy, żeby mieli z tym problem. U nas za to konfiskata prewencyjna - wyskakuj z żoną i dziećmi z majątku bez wyroku sądu i bez postępowania "bo urzędnik tak uznał" - gdy ponad 30% spraw przeciwko US wygrywają w sądach podatnicy. W okolicy wszyscy instalują teraz studnie, bo szykuje się ewidencja i opomiarowanie studni - że niby mam studnie u siebie, to mi założą na nią licznik. Kostkę i trawę będą nam mierzyć , czy na własnej ziemi, kupionej za cięzko zarobione pieniądze masz tyle zieleni i tyle kostki ile życzy sobie urzędas! Chory kraj, zidiocieli zupełnie.

Wracając do przyczepki - ja mam traktor zarejestrowany z opłaconym OC. Zadzwoniłem na komisariat do drogówki, czy mogę dokupić przyczepę małą do tego traktorka bez homologacji i OC - co w razie kontroli. No i mi powiedział policjant, że nie może tak być, musi być OC i homologacja na przyczepę i że nie może to być podciągnięte pod ciągnik - w razie kontroli na drodze jest problem - to usłyszałem od policjanta. Więc ja na razie odpuściłem w ogóle przyczepę. Chory kraj.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: Mandrol » 22 wrz 2020, 17:27

Dj Snake pisze: 21 wrz 2020, 20:46 ... Teraz kupiłem Ifor Williams z DMC 3,5 tony...
Rozumiem, że hamulec przyczepy elektryczny lub pneumatyczny bo jeśli masz hamulec najazdowy to niestety prowadzisz Twój zestaw niezgodnie z polskimi przepisami...
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Panda
Posty: 37
Rejestracja: 25 lut 2020, 22:11

Re: Jak bezpiecznie przewoźić traktorki na przyczepie/lawecie

Post autor: Panda » 22 wrz 2020, 23:54

Mój sobie tak jeździ. Lawetka uchylana.
Obrazek

ODPOWIEDZ