Co dzisiaj robiłem... :)

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: TadeuszB » 17 cze 2021, 20:58

A do czego to służy?

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Luzak » 17 cze 2021, 23:01

TadeuszB pisze: 17 cze 2021, 20:58 A do czego to służy?
Wertykulator. Ładna maszynka :-)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: marekspectra » 18 cze 2021, 10:47

Wertykulator to urządzanie które "odfilcowuje" trawnik, usuwa martwe części roślin, napowietrza górną cześć darni. Aerator to maszyna która napowietrza i pomaga nawodnić głębsze warstwy darni trawnika. Jeśli sie mylę to proszę mnie poprawić :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Luzak » 18 cze 2021, 15:53

marekspectra pisze: 18 cze 2021, 10:47 Wertykulator to urządzanie które "odfilcowuje" trawnik, usuwa martwe części roślin, napowietrza górną cześć darni. Aerator to maszyna kutra napowietrza i pomaga nawodnić głębsze warstwy darni trawnika. Jeśli sie mylę to poroszę mnie poprawić :)
Racja Panie. W wyglądzie wertykulator ma noże do nacinania a aerator ma kolce lub rurki. To tak w kwestii uzupełnienia :-)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: marekspectra » 30 cze 2021, 08:07

Więc było tak :



ale 1 ha - zrobione :)

Obrazek

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 05 lip 2021, 09:16

Mandrol pisze: 23 maja 2020, 21:51 Co prawda już miesiąc temu ale ja też już skończyłem z moim drzewem- wyszło tego jakieś 25 kubików ;) Nazbierałem tak dużo bo Indianie zbierają chrust na zimę a to wróży srogą zimę :lol:
Obrazek Obrazek
Indianie mieli rację :lol: Poszło jakieś 12m3 drzewa na grzanie w kozie i ogniska podczas zimowych kuligów. Dzięki darmowemu drzewu rachunek za prąd grzaniem PC zmalał o kilka stówek pomimo ubiegłorocznych podwyżek cen prądu ;)
Obrazek
Dostałem info od tych samych Indian, że tegoroczna zima będzie podobna więc zacząłem się zbroić :lol:
Elką zwoziłem z miejsca wycinki a na miejscu już w błocie jodełki Hinomoto robiły swoją robotę gdzie napędy i zimówki L200 się poddawały 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Od ubiegłego tygodnia trzymam kciuki za PKP, żeby nie pozbierało drzewa, które pracownicy ścięli w ostatnim czasie z nasypu kolejowego graniczącego z moją farmą. Ostatnio leżało to 2 lata zanim nie wyczyściłem terenu zwożąc kilka furmanek. Tym razem jest tego znacznie więcej więc w zimie będzie co robić i bez dodatkowych par rąk będzie ciężko zwieźć te kilkadziesiąt kubików drzewa ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 23 lip 2021, 10:15

Niestety podwykonawca PKP czyści wszystko więc trzeba było zagadać o przywóz drewna za kasę :(
Obrazek Obrazek

3 transporty i tyle widziałem tego traktora :lol: Więc trzeba było wskoczyć w teren swoim zestawem i pozbierać resztki, których oni nie wysprzątali ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Niestety, w czasie sobotniej burzy po raz kolejny rozmyło drogę dojazdową i zalało tunel do miejsca wycinki :(
Obrazek Obrazek Obrazek

Po raz kolejny wysłałem maila do Gminy, że 3-ci raz nie naprawię tej drogi bo sołtys podczas ostatniej mojej naprawy w połowie maja stwierdził, że ta droga ma być lada dzień robiona...
Tak było rok temu po burzy- w grudniu naprawiliśmy z moimi chłopakami w kilka godzin 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnio w połowie maja na drugi dzień po burzy od razu zakasaliśmy rękawy i w kilka godzin droga zdatna do przejazdu 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i po poniedziałkowym transporcie będę musiał znowu naprawić drogę bo podczas powrotu tylne koło furmanki zsunęło się w głęboką wyrwę i ciężar całego drzewa przesunął się na prawą stronę powodując złamanie tylnej konicy :( Pozostał mi transport na przyczepce ale trzeba nadrabiać kilka kilometrów więc w sobotę będzie trzeba znowu zapiąć kratownicę i zasypać te wyrwy żeby można było spokojnie przejechać przez ten nieszczęsny tunel...
Obrazek Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: marekspectra » 09 wrz 2021, 08:55

Piękna robota Mandrol.... Mając właściwy sprzęt - taka praca daje podwójną satysfakcje. A u mnie tradycyjnie... orka :) Lubię to po prostu :)

https://youtu.be/v7pC1f8sxzE

KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: yanmarf17d » 09 wrz 2021, 21:35

A dzisiaj kopaliśmy ziemniaki.
Do wykopków 8 rzędów po 30m wystarczył taki prosty wyorywacz
Obrazek Obrazek Obrazek
W tym roku dość mozolnie wyglądały wykopki ,ze wzgledu na ziemię ,która przylegała do ziemniaków i trzeba było każdego z osobna odzielać od ziemi. W poprzednich latach "kopaczka" lepiej sobie radziła .
Za to plon tegoroczny przeszedł nasze oczekiwania. Ziemniaki zbieraliśmy jeszcze po zmierzchu ,korzystając z oświetlenia roboczego naszego f17
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: marekspectra » 10 wrz 2021, 08:18

Wygląda jak rzeźba :) ("Nie lubię Poniedziałku ") :) ale działa , to najważniejsze. Ja właśnie szykuje sie do wyjazdu w pole na wykopki. Ale boje sie że plon bedzie marny, Ostatnie dwa tygodnie deszczu zrobiły robotę. Relacja wieczorem.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ