Co dzisiaj robiłem... :)

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 10 wrz 2021, 10:42

Marku, poproszę o instruktaż jak ustawić pług żeby orka wychodziła tak jak u Ciebie ;)

Ja wczoraj najpierw bawiłem się w bagnach 8-)
Obrazek

a potem dopadło mnie to, czego się nie spodziewałem...
Obrazek Obrazek

No ale jak się zbiera takie plony to nie dziwota, że nawet pług nie wytrzymał napięcia :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: marekspectra » 11 wrz 2021, 15:54

Na pewno nie mogę o sobie powiedziec że znam sie na orce, Raczej z grubsza łapie o co chodzi, ale cytujac pewnego goscia ,"uczę sie ja ciągle sie uczę " :) Postaram sie zrobić filmik jak ustawiam pług . Potem mozemy dyskutować czy robie to własciwie :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: maciek8791 » 11 wrz 2021, 23:14


a potem dopadło mnie to, czego się nie spodziewałem...
[...]
No ale jak się zbiera takie plony to nie dziwota, że nawet pług nie wytrzymał napięcia :lol:
Ja robiłem sporo w podobnym terenie i ratuje mnie wtedy to pudło, którym robię kilka przejazdów z wysuniętymi pazurami maksymalnie. Pazurów jest 5 i są w miarę blisko siebie, są mocne także większość gruzu wypchniesz na powierzchnie, a głębokość ich zanurzenia jest podobna do głębokości glebogryzarki. Według mnie lepszy patent niż pług. Po wydobyciu kamorów chowam sobie te pazury i wtedy robię "na gładko".

https://traktomix.pl/niwelator-z-koszem ... grass.html

Jest to żmudna robota ale moim zdaniem tylko albo to, albo klientowi trzeba wytłumaczyć, że potrzebna jest łyżka ażurowa na większej koparce. Inaczej zniszczysz sobie sprzęt po prostu.

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: TooSlow » 12 wrz 2021, 01:24

Może to po prostu najsłabsze ogniwo poszło? Pytanie co tam pod maszyną - czy wszystkie noże całe i w jakim stanie. Jeśli tak, to chyba po prostu pech.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: yanmarf17d » 16 wrz 2021, 09:31

Dzisiaj robiłem wiatę w lesie
Obrazek Obrazek
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: jfry » 16 wrz 2021, 22:27

Słyszałem , że ktoś robił drzwi do lasu, ale wiatę w lesie ?

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 22 wrz 2021, 11:17

maciek8791 pisze: 11 wrz 2021, 23:14

a potem dopadło mnie to, czego się nie spodziewałem...
[...]
No ale jak się zbiera takie plony to nie dziwota, że nawet pług nie wytrzymał napięcia :lol:
Ja robiłem sporo w podobnym terenie i ratuje mnie wtedy to pudło, którym robię kilka przejazdów z wysuniętymi pazurami maksymalnie. Pazurów jest 5 i są w miarę blisko siebie, są mocne także większość gruzu wypchniesz na powierzchnie, a głębokość ich zanurzenia jest podobna do głębokości glebogryzarki. Według mnie lepszy patent niż pług. Po wydobyciu kamorów chowam sobie te pazury i wtedy robię "na gładko".

https://traktomix.pl/niwelator-z-koszem ... grass.html

Jest to żmudna robota ale moim zdaniem tylko albo to, albo klientowi trzeba wytłumaczyć, że potrzebna jest łyżka ażurowa na większej koparce. Inaczej zniszczysz sobie sprzęt po prostu.
Maćku, wszystko pięknie i ładnie tylko to wchodzi na 12,5cm w glebę podczas gdy pług na 15-25cm i teoretycznie powinienem wyciągać wszystko, co leży na tej głębokości. 1 ząb co 30cm szerokości i ta wygórowana cena 3200zł jakoś do mnie nie przemawiają. Za moje 3 pługi dałem 1/3 tej ceny więc rozumiesz, że mi to niepotrzebne wcale. Wrzuć jakiś filmik jak tym pracujesz...
Łańcuch w mojej glebce urwało na kawałku betonu długości ręki i to dopiero po przejeździe pługiem, separacyjną, kratownicą z bronami i ponownie separacyjną. Szanowni i kochani panowie budowlańcy (niech ich szlag!!!) tak ładnie usadzili w ziemi to betonowe ustrojstwo, że dopiero przy drugim finalnym przejeździe glebką noże zahaczyły i jak pieprznęło to tylko raz. Dobrze, że mojemu Hinomoto nic się nie stało- zgasł tylko od razu pomimo sprzęgła, w którym nie urwało śrub :o Mam nauczkę na przyszłość, że Inwestorom nie można wierzyć, kiedy mówi: "Panie, tu ziemia z wykopu domu, nie ma się czego obawiać"- zawsze trzeba wziąć ten margines, że jednak będzie sporo niespodzianek, które na końcu trzeba wywieźć dwu- albo trzyosiową wywrotką.
I tak na koniec jeszcze- pełen podziwu jestem dla tych naszych separacyjnych, w których co chwilę urywają się śruby i pękają noże a one po uzupełnieniu ubytków dalej dzielnie walczą 8-)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 30 wrz 2021, 08:26

Skomponowałem zestaw do mojego Hinomoto- nawet nie jęknął 8-) Na korowód dożynkowy jak znalazł :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: yanmarf17d » 30 wrz 2021, 12:56

To tak na pusto? Powinno być dwie fury ziemniaków :x
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: yanmarf17d » 30 wrz 2021, 12:57

To tak na pusto? Powinny być dwie fury ziemniaków :lol:
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ