Co dzisiaj robiłem... :)

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Dj Snake » 25 sie 2020, 21:07

Wczoraj
Odbył się bojowy test mojej koparki. Wkopywałem zbiornik 150cm na przepompownię do ścieków. Zasięg koparki to 155 teoretycznie, ale raczej byłem sceptycznie nastawiony tym bardziej że teren u mnie jest bardzo gliniasty. Przy użyciu wąskiej łyżki udało się wydłubać dziurę 100x100 na 160cm głęboko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: yanmarf17d » 26 sie 2020, 10:05

Ile to trwało?
Raczej ten sprzęt bardziej nadaje się na kopanie rowu, niż stacjonarnie głębokich wykopów.
Ogólnie podoba mi się 8-)
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Dj Snake » 26 sie 2020, 16:13

Myślę że taką dziurę 100x100x160 zeszło w glinie łyżką 20cm z trzy godziny, z tym że musiałem się przestawiać kilka razy, żeby z każdej strony podebrać krawędź od strony koparki. Ogólnie nie uważam że zeszło to jakoś długo strasznie. Wiadomo że nie do tego jest ta maszyna i nie do tego ją kupiłem ogólnie, ale chciałem ją sprawdzić :)
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: maciek8791 » 30 sie 2020, 10:30

Dj Snake pisze: 26 sie 2020, 16:13 Myślę że taką dziurę 100x100x160 zeszło w glinie łyżką 20cm z trzy godziny, z tym że musiałem się przestawiać kilka razy, żeby z każdej strony podebrać krawędź od strony koparki. Ogólnie nie uważam że zeszło to jakoś długo strasznie. Wiadomo że nie do tego jest ta maszyna i nie do tego ją kupiłem ogólnie, ale chciałem ją sprawdzić :)
No powiem szczerze, nie spodziewałem się, że można taką wielką jopę zrobić tak małą koparką :shock: Chyba sam się zastanowie nad zakupem. Mogę spytać czy brałeś nową i używaną i jaki to model? Gratuluje sprzętu i sprawności. Podobno dużo zależy od operatora przy kopaniu, mnie montowano szambo betonowe już kilka razy i wbrew pozorom nie zawsze się ładnie i fajnie udawało.

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Dj Snake » 30 sie 2020, 12:31

Koparka kupiona używana, w stanie idealnym. Na zębach jeszcze oryginalna farba. Jest to model BH5R. Dałem za nią 8 tysięcy i uważam że jest to w miarę rozsądna cena za koparkę do traktorka. 16k za nową wg mnie to o wiele za dużo, dokładając niewiele można kupić jakąś starą mini która zrobi taką robotę 5 razy szybciej i lepiej.

Obrazek
Tymczasem w ruch poszła separacyjna. W sobotę zrobiłem dwie działki, jedną 10, druga 12 arów, z tym że na jednej wystarczył pojedynczy przejazd separacyjną a druga musiała być trochę wyrównana, więc najpierw przejechałem zwykłą glebogryzarką wszystko, następnie wyrównałem kratą i na koniec wszystko separacyjną uprawiałem. Wg mnie w obu przypadkach efekty zadowalające :)

Link do zdjęć:
Glebogryzarka separacyjna https://imgur.com/gallery/rGh20vp
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: maciek8791 » 30 sie 2020, 17:38

Ja dzisiaj pierwszy raz zastosowałem niwelator GEO.

Obrazek

Co ciekawe, te zęby posiadają dwie istotne funkcje : po pierwsze, są w stanie zebrać darninę. Tutaj widać efekt po 3 przejazdach. Oczywiście ta darnina ląduje później na końcu na polu i trzeba ją zabrać turem, ale mimo wszystko jest to jakaś opcja.

Po drugie, te zęby wykonują właściwie taką delikatną orkę - wykopują duże kamienie, niebezpieczne dla kosiarki czy glebogryzarki. Po kilku przejazdach naprawdę było co wyciągać.

Obrazek

Samo równanie czy jest lepsze od kraty czy nie, ocenię poźniej jak zrobie całkiem suchą ziemie bez darniny, ale na razie jestem bardzo zadowolony bo jest to na pewno łatwiejszy sposób na wyciągnięcie kamieni niż orka. Wygląda to na dobre narzędzie do użycia przed wjazdem z glebogryzarką.

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: TooSlow » 31 sie 2020, 22:40

Ciekawe, może nagraj jakiś przejazd z tym niwelatorem. Jest dużo maszyn, które człowiek by chciał mieć, ale za drogie są żeby "na pałę" kupować.

Jak rębak chciałem kupić, to zapytałem czy mogę przetestować na jednym kawałeczku drewna. Jeśli pójdzie, to biorę. Jeśli nie, to odsyłam na swój koszt.

Zapomnij, nie ma opcji. Trochę słabe podejście sprzedawców, biorąc pod uwagę, że 9 tysięcy taki rębaczek miał mnie kosztować.


Dzisiaj zacząłem spawać ramę ROPS domowej roboty. Dzięki temu będę miał gdzie dać hydraulikę tylną (rozdzielacz i gniazda), bez wiercenia w blachach traktorka.

Awatar użytkownika
wpwaldek
Posty: 22
Rejestracja: 11 maja 2020, 13:13
Lokalizacja: Marcówka Małopolska

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: wpwaldek » 22 wrz 2020, 07:08

No.... Zacząłem się powoli za odgruzowanie lasu z powalonych drzew. I powiem wam że ta wielkość traktorka i jego możliwości terenowe są idealne. Sam dojazd jest mega trudny, muszę przejechać nad strumykiem który strasznie zarwał drogę. I niczym większym nie da się przejechać! Przyczepkę też mam małą 130 na 200 m z wywrotem. Zwrotność, zwinność, moc.... Generalnie jestem mega zadowolony z wydanych pieniędzy.
https://youtu.be/KvN4pb1I628
Tu link do filmiku jak wyciągam z wąwozu gałęzie powalonego buka. W sumie w ciągu dnia wywiozłem trzy pełne przyczepki porznietego drzewa.
Yanmar F215, przyczepka kiper 200*150, kosiarka bijak EFGC sanko 125

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: yanmarf17d » 22 wrz 2020, 08:28

Wczoraj też zacząłem zwozić drewno i w pierwszej kolejności poszło z sadu po wycince starych śliw. Dziś przymierzam się do zwiezienia drewna z lasu, a na początek łatwo będzie na skraju. Potem już tylko trudniej, bo góra :(
Obrazek

Na razie drobnica z oczyszczenia drogi do właściwego cięcia w jesieni i pewnie w zimie.
Pierwsza przyczepka i dość ostrożnie z załadunkiem, żeby sprawdzić jak się wyjeżdża.
Obrazek
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

konio7
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2019, 23:24

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: konio7 » 10 paź 2020, 00:28

maciek8791 pisze: 30 sie 2020, 17:38 Ja dzisiaj pierwszy raz zastosowałem niwelator GEO.

Obrazek

Co ciekawe, te zęby posiadają dwie istotne funkcje : po pierwsze, są w stanie zebrać darninę. Tutaj widać efekt po 3 przejazdach. Oczywiście ta darnina ląduje później na końcu na polu i trzeba ją zabrać turem, ale mimo wszystko jest to jakaś opcja.

Po drugie, te zęby wykonują właściwie taką delikatną orkę - wykopują duże kamienie, niebezpieczne dla kosiarki czy glebogryzarki. Po kilku przejazdach naprawdę było co wyciągać.

Obrazek

Samo równanie czy jest lepsze od kraty czy nie, ocenię poźniej jak zrobie całkiem suchą ziemie bez darniny, ale na razie jestem bardzo zadowolony bo jest to na pewno łatwiejszy sposób na wyciągnięcie kamieni niż orka. Wygląda to na dobre narzędzie do użycia przed wjazdem z glebogryzarką.
hej , co to za niwelator i gdzie kupiłeś nie mogę namierzyć.
jakiś film masz?

ODPOWIEDZ