Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Perła
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2021, 15:00

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Perła » 10 mar 2021, 13:00

https://www.olx.pl/oferta/traktorek-jap ... FSURh.html

A co koledzy myślicie o tym modelu? Chyba trochę drogo i ten stan licznika zastanawiający.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: yanmarf17d » 10 mar 2021, 15:33

Trochę drogo, a licznik to norma jeśli został sprowadzony z Japonii
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Perła
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2021, 15:00

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Perła » 10 mar 2021, 16:56

Jak stwierdzić ile faktycznie ma mh. Rozumiem że za dobry traktor trzeba zapłacić no ale żeby nie było że kupę kasy i kupę złomu się dostanie

Bradomsko

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Bradomsko » 10 mar 2021, 17:29

Trudno z jednego zdjęcia cokolwiek wywnioskować fotel kierowcy zmieniony, lakier nowy, jeśli opony oryginalne to wygląd opon może coś powiedzieć o prawdopodobnym przebiegu.
A stan techniczny najlepiej ocenić na placu , działanie wszystkich funkcji skrzyni biegów, sprawdzić czy nie ma luzu układ kierowniczy, podpytać co zostało wymienione, odpalić na zimno, popracować maszyną zobaczyć jaki dym idzie z komina.

Perła
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2021, 15:00

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Perła » 10 mar 2021, 17:42

Oponki i takie powierzchowne tematy to ogarnę sam. Z resztą będzie ciężko. Z doświadczenia wiem że trzeba mieć podobny model żeby wyczaić czy coś jest nie tak. Na dodatek nigdy nie miałem styczność z tego typu traktorem. Jeżdżę tylko tzw. esem.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: RobFra » 10 mar 2021, 22:00

@Perła jak jeździsz esem to ten japoniec jest lata świetlne do przodu. Wszystko ci się będzie podobać. Ergonomia, lekkość zapalania, zmiany gazu - przegazowania, zmiany biegów itepeitede.
Patrz na to co tuszowane - co malowali? Cz ytylko kolor czy czyścili z rdzy bo ostatnio sam oglądałem kubotę co pojechali kolorem po wżerach... Nawet nie chciałem odpalać... Opony?
Warto by było zagrzać silnik czy nie zacznie się pocić.
Przyjechać rano jak mróz i odpalić - jak szybko zapala?
I niech sprzedawca wyjaśni która dźwignia do czego i jak działa - bo odpalisz na placu, a w domu się może kazać, ze połowa nie działa. tak, wiem i widzę, że to sprzedawca bo ma spory plac z japończykami, ale .... dmucham na zimne.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

krosno filip
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2020, 14:18

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: krosno filip » 12 mar 2021, 15:23

Witam
Mam pytanie:
Często widzę, że użytkujecie glebogryzarki. Czy do małej uprawy (ogródka) nie wystarczy: pług jednoskibowy i pielniko-obsypnik zamiast glebogryzarki?
Oczywiście zdaję sobie sprawę że będę miał większe kawałki ziemi ("gruzły").
Jak to u Was wygląda praktycznie?
Proszę o pomoc dlatego, że nie wiem co zakupić razem z ciągniczkiem?
Moja ziemia jest czarno-brunatna, trochę ilasta.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: RobsonWawa » 12 mar 2021, 18:17

Trochę nie ten temat ale
Glebogryzarka jest sprzętem który ułatwia spulchnianie ziemi i to wychodzi dobrze
ale też ma wady- nie zawsze i nie wszystko można siać po glebogryzarce . W wielu przypadkach należy
zastosować po siewie zabieg dociśnięcia gleby wałem aby nasiona miały dobry kontakt z glebą.
Drugą wadą jest wysuszanie gleby, wałowanie trochę niweluje problem ale przy rozsadach już się nie da
zastosować. Możesz spokojnie uprawiać ogródek bez tej maszyny. Wystarczy tylko czuć kiedy użyć pługa aby nie zbrylić
gleby dzięki czemu będziesz miał mniej pracy .
Powodzenia

konradogrody
Posty: 4
Rejestracja: 11 lut 2021, 10:53

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: konradogrody » 14 mar 2021, 21:07

Witam kolegów, jestem użytkownikiem iseki 16km. Myślę o zakupie nowego sprzętu i pytanie czy ma ktoś doświadczenie lub opinie na temat solid 26

Perła
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2021, 15:00

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Perła » 02 kwie 2021, 18:42

Cześć chłopaki byłem oglądać dziś takiego yanmara
https://www.olx.pl/oferta/traktorek-jap ... FSURh.html
Już kiedyś pisaliśmy o nim no a po oględzinach faktycznie w dobrym stanie technicznym poza małym wyciekiem ropy z pod wężyka i luzu na drążkach i obejmie przed przednim mostem nie wiem jak to się nazywa obejma czy podpora. Luz widoczny gołym okiem 2 milimetry. Opony dziwnie popękane no ale akceptowalne. Pali od strzała. Czarny dymek później czysciutko.

ODPOWIEDZ