Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
kamil_rc
Posty: 130
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:09
Lokalizacja: Wadowice

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: kamil_rc » 16 lis 2020, 17:30

c330 czy t25 to słabe porównanie, wiem o mówie. Kiedyś mieliśmy t25 a teraz mamy kubote gl33, niebo a ziemi jesli chodzi o komport pracy jak i operatora. Wszystko zalezy czego szukasz, bo jak ciągnika do ciężkiej roboty to lepiej kupic t25 lub c330, jak do pracy w ogrodzie i na kawałku pola brałbym japończyka.

Zbyszek T
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2020, 11:40

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Zbyszek T » 16 lis 2020, 19:25

Ja szukam traktorka 16-18KM.
Tak wstępnie Yanmar modele 165/175/16/17/18 lub Hinomoto 174/179/1804...

Sumarycznie, i tak kupię "japońca". Potrzebne mi mniejsze gabaryty i mały promień skrętu - to przede wszystkim. Do tego 4x4 i TUZ.

Tak widzę, że na niektórych placach traktorów szybko ubywa. I można się dowiedzieć od sprzedawców kiedy są przewidziane przyjazdy kolejnych kontenerów z Japonii. Chyba trzeba polować no coś ze świeżej dostawy, w dobrym stanie.

Jak widzę, popyt jest bardzo duży. W okolicy Wrocławia (Trzebnica, Milicz) - są 2 bardzo duże firmy (100-200 traktorków na placu) oraz 2 średnie (po 50 maszyn) i do tego kilka "garażowych" co mają po 5 traktorków na podwórku...
I chyba każdy sprzedaje, nie narzeka...


PS - Jak traktor stoi na malowanych felgach i nowiutkich oponach - to brać to jako podejrzane, czy się cieszyć że nowe ?

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: RobsonWawa » 16 lis 2020, 20:09

Witam. Pod linkiem jest Kubota, nowa sprowadzona podobno z Francji. Dobra cena w porównaniu do dealerów.
Gość sprzedaje na umowę kupna sprzedaży ale nie daje do traktorka żadnych dokumentów. Więc na dwoje babka wróżyła.
Ja odpuściłem
https://www.olx.pl/oferta/kubota-b1620- ... Hh5hp.html

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1047
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: yanmarf17d » 16 lis 2020, 20:35

Zbyszek T pisze: 16 lis 2020, 19:25
PS - Jak traktor stoi na malowanych felgach i nowiutkich oponach - to brać to jako podejrzane, czy się cieszyć że nowe ?
Najłatwiej jest pomalować felgi i takie malowanie daje piorunujący efekt. Wymiana opon na nowe, to odpada Ci zakup ,gdy sa mocno zużyte albo głęboko spękane.
Najlepej zobaczyć traktor w stanie oryginalnym, a potem ze sprzedającym umówić się na malowanie i wymiany wszelkich płynów , aku itp.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: RobFra » 16 lis 2020, 20:39

Hej Zbyszek T
no tak ceny poszły w górę bo ziemia też poszła w górę przez COVID i dużo osób chce mieć możliwość wyjścia i wyjechania z bloku na działkę, a do jej obróbki maszyny potrzebne.
No i przez nasze forum rośnie popyt na japończyki :lol:

A ty chcesz jeszcze 4x4, które są bardzo chodliwe. Rozumiem, ale mi wystarczy 2x4 i tylko 14,5KM na silniku i 510kg wagi.
Fakt górek nie mam, a do mocy uciągu mam dobrane maszyny np. pług tylko 1 skibowy, glebogryzarka oryginalna 110cm, a kosiarka bijakowa na Y 95cm. I to wszystko wystarczy nawet na 1ha tylko prace będą trwały ciut dłużej.

No nie mam winnicy, ale opryskiwacz wziąłbym ciągany i mniejszy ciągnik. Zostanie kasy z 4x4 na inne zabawki.

PS
Czy nie pomyliłeś TUZ z TURem? TUZ można dokupić za ok. 400zł, ale TUR to już od 6-7 tys.

PS2
- Jak traktor stoi na malowanych felgach i nowiutkich oponach - tzn. że mógł mieć zardzewiałe / mocno zardzewiałe felgi a opony spękane, ale jak wypiaskowali i odmalowali to ... no wiadomo, że oczami też kupujemy. :D
Policz koszty odmalowania i opon i wyjdzie ile sam traktor dla porównania z nieodmalowanymi.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Zbyszek T
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2020, 11:40

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Zbyszek T » 17 lis 2020, 08:36

Tak właśnie bym chciał - zobaczyć traktorek w jakim stanie wychodzi z kontenera - wybrać coś, co może nie błyszczy, ale nie będzie dojechaną i zerdzewiałą maszyną...

A co do opryskiwaczy - to najmniejsze, zawieszane sadownicze mają pojemność 200l. Sam opryskiwacz waży 150 kg - więc razem to około 350 kg zawieszone na TUZ.
Te ciągane są dużo większe, dużo droższe - a poza tym mocno utrudniają nawrotkę na końcach rzędów. Tzn. zamiast np. 6 metrów "zmarnowanych" na końcu pola - będzie trzeba mieć z 8 metrów.
Niby niedużo, ale z rachunku kosztów i strat wychodzi, że lepiej dołożyć 5 tyś. i kupić odpowiedni traktorek...

TUZ z opinii też lepiej, żeby był oryginalnie zamontowany. Poza ceną, odpadają dodatkowe problemy z jego montażem...

PS - jest jakiś "patent" jak sprawdzić układ hydrauliczny TUZ? Dość często słyszy się opinie odnośnie braku siły do podnoszenia, szarpaniu, albo samoczynne opadanie podnośnika... ?

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 17 lis 2020, 15:22

Każdy sprowadzony z Japonii zardzewiały będzie.

jatorek1
Posty: 9
Rejestracja: 11 gru 2020, 18:40
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: jatorek1 » 12 gru 2020, 17:20

Witam
Jestem na etapie poszukiwania traktorka.
Ma mi służyć do wyrównywania terenu, stworzenia trawników, wykonywania prac około budowlanych wokół domu typu, zasypywanie kamieniem gabionów (kruszywo 32-19), transport różnych elementów na przyczepce po terenie działki (elementy płotu itp.), oranie dwóch ogrodów warzywnych (takich 15x5m glina), no i co najważniejsze koszenie areału około 1,5h, większość trawy, a tak 4000 m kw. łąka podmokła z trzciną itp.
Po przeglądzie postów w tym temacie doszedłem do wniosku, że chyba najlepszym dla mnie traktorkiem będzie któryś z modeli Yanmar'a od 18 do 20KM. Rozważam TUR'a z Selltech TL-300 lub t-300 i nie wiem tylko jaką zastosować kosiarkę bijakową czy mulczer. Po za tym obawiam się jedynie jego masę i pozostawianych śladów na późniejszym wypieszczonym trawniku, czy opony ogrodowe zmniejszą ryzyko uszkodzenia murawy?
Pozdrawiam
Jatorek1 (ISEKI TU1701, gleba, KR110 po przeróbkach własnych)

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1047
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: yanmarf17d » 12 gru 2020, 19:32

Trudno tu pogodzić rodzaj zastosowanych opon do typu wykonywanych prac. Największe "spustoszenie" wywołują opony ryżowe, pozostawiając głębokie ślady w wypieszczonym trawniczku. Te opony dobrze sprawdzają się na gliniastym podłożu, w uprawach polowych. Jeśli większość prac będziesz wykonywał na twardym podłożu to opony budowlane, jeśli utrzymanie terenów zielonych to opony trawiaste.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

xeroman
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2020, 09:49

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: xeroman » 17 gru 2020, 21:50

Cześć wszystkim!

Przymierzam się do zakupu traktorka do max 12tys zł, co byście polecili? samemu myślałem o tz4k14 z glebogryzarką?

Czy da rade podłączyć pod niego normalne maszyny np. małą sadzarkę do ziemniaków?

ODPOWIEDZ