Lemiesz do ładowacza + zęby

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
mitsu
Posty: 3
Rejestracja: 09 gru 2021, 21:55

Lemiesz do ładowacza + zęby

Post autor: mitsu » 15 gru 2021, 21:05

Panowie pytanie czy dokładać lemiesz do ładowacza - planowane prace ziemne - zdejmowanie trawy , niwelacja itd czy wystarczy nawiercić krawędź szufli i zamontować z 10 zębów jak do koparek? Szufla typowa do tura , wzmocniona krawędź łyżki w sumie ok 5mm (zmierzę jutro dokładnie). Mam wrażenie, że dokładanie lemiesza to chyba overkill ;-)

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Lemiesz do ładowacza + zęby

Post autor: wojtis1990 » 17 gru 2021, 19:08

W temacie mojego ładowacza są zdjęcia listwy pirania. Do zdejmowania darni sprawa idealna. To z jakiego materiału ją zrobisz to już twoja sprawa. Ja użyłem zwykłej stali i 2-3 razy w roku ostrze szlifierką. Koszt 15 zł.

Marek999
Posty: 11
Rejestracja: 28 lis 2023, 09:40

Re: Lemiesz do ładowacza + zęby

Post autor: Marek999 » 15 gru 2023, 11:30

Hej,
Zawsze warto rozważyć dodanie lemiesza do ładowacza, ale zależy to trochę od rodzaju prac, jakie planujesz. jeśli to prace ziemne, usuwanie trawy, niwelacja, to może wystarczyć mocniejsza krawędź szufli. Zawsze możesz nawiercić krawędź i zamontować zęby, ale warto mieć na uwadze, że to może zwiększyć zużycie paliwa i mocno obciążyć maszynę. Takie dodatki często przydają się przy koparkach, ale dla ładowacza może być to overkill, zwłaszcza jeśli szufla jest już wzmocniona. Ogólnie, to zależy od konkretnej sytuacji i tego, jak intensywne prace planujesz.
Pozdrawiam, Marek 😊

ODPOWIEDZ