Wydajność WOM przy separacyjnej

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wydajność WOM przy separacyjnej

Post autor: yanmarf17d » 08 cze 2021, 13:03

Panowie ,przenieście swoją dyskusję do tematów o uprawie trawników. NIC nowego nie wnosicie w kwestii wydajności WOM :?
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Wydajność WOM przy separacyjnej

Post autor: maciek8791 » 08 cze 2021, 22:17

plakuuu pisze: 02 cze 2021, 20:42 Ja posiadam iseki 23km na hst i yanmara 26km manual. I przy separacyjnej glebogryzarce jest bardzo duża różnica. Dodam że mam glebę 105cm więc małą. Iseki jedzie ale dużo bardziej się męczy. Też miałem chwile blokada i gasł. W manualnym yanmar całkiem inaczej pracuje bez problemu jak go coś przydusza to naprawdę musi mieć jakiś problem i nie gaśnie momentalnie zawsze jestem w stanie zareagować. Myślę że hst bardzo zmniejsza moc na wałku.
Wracając do tematu, coś jest na rzeczy bo jak patrzyłem na moc na wałku / moc ogólna, różnych modeli , to widzę z tych danych że przy hst większy spadek tej mocy niż jest przy normalnym silniku. W czwartek będzie u mnie serwis to się spytam z ciekawości mechanika co o tym sądzi. Ale, żeby się mniej blokowała glebka bo masz albo nie masz hst, to już wątpie. Tak jak pisałem wyżej sam wyciągałem kamory który naprawdę sklinowały glebogryzarkę na amen. Podejrzewam, że jakby to mielił traktor bez hst i to o mocy 50KM to by prędzej rozerwało glebogryzarkę na strzępy niż by to przemieliła.

Piszesz, że miałeś blokadę i gasł - w sensie że się zdusił po prostu, nie miał sił i zdechł, czy zgasł bo kamor sklinował glebogryzarkę? Tak, żeby mi traktor zgasł ze zmęczenia to nie miałem, miałem tylko przysiadanie obrotów na polu czasami jak glebka była głęboko bardzo.

Ogólnie sporo musi też zależeć od terenu. Teraz z pola przeniosłem się na stary trawnik który usuwam i idzie jak burza bez żadnego przycięcia. Trzeba by postawic obok siebie dwa traktorki na tym samym terenie i porównać.

ODPOWIEDZ