Złącze hydr wolny przepływ, czy wystarczy to od tura?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Złącze hydr wolny przepływ, czy wystarczy to od tura?

Post autor: maciek8791 » 22 lut 2021, 21:21

Witam, będę w najbliższych dniach doposażał mój traktor w wyjścia hydrauliczne. Będę zakładał osobne dwa wyjścia funkcją pływającą pod łącznik centralny hydrauliczny - tak, żeby to było praktycznie na stałe podłączone. Następnie dołożę jeszcze wyjście na przyczepę osobne. Pozostają mi jeszcze dwa gniazda skrosowane z tymi, które są z przodu na tura pod joystickiem.

Kwestia jest taka, że co jakiś czas zapinam zamiatarkę. Jest to lekka zamiatarka mniejszej mocy, bardziej do liści i sprzątania mniej do sniegu (to nie jest ta "duża, gruba" do śniegu). Czy jednak nie powinno być do niej złącze stałego przepływu oleju? Czy w sytuacji w której używam do zamiatarki złącza z Tura- czyli , żeby zamiatarka chodziła muszę po prostu odchylić joystick w bok, to wtedy właśnie może się przegrzewać olej? Bo wtedy musiałbym dołożyć jeszcze wyjście stałego przepływu, ale ono będzie praktycznie tylko do tej maszyny.

pozdrawiam Maciek

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Złącze hydr wolny przepływ, czy wystarczy to od tura?

Post autor: Gelo » 22 lut 2021, 21:42

Łącznik centralny ma siłownik dwustronny a do kipra z wolnym przepływem.
Branson 4020

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Złącze hydr wolny przepływ, czy wystarczy to od tura?

Post autor: maciek8791 » 25 lut 2021, 16:30

Witam dzisiaj wstawiłem traktor do serwisu Kuboty i niestety twierdzą, że wolnego przepływu nie da się założyć. Jedyne co można zrobić, to wstawić ten z funkcją pływającą. I teraz na to pytanie, czy takim wyjściem (z funkcj. pływającą) będę mógł podnosić i opuszczać przyczepę, nikt nie był w stanie odpowiedzieć niestety. Czy ktoś ma może podobną konfigurację i może potwierdzić, czy to będzie działało czy nie? Będę wdzięczny za odpowiedź:)
pozdrawim Maciek

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Złącze hydr wolny przepływ, czy wystarczy to od tura?

Post autor: Gelo » 25 lut 2021, 17:09

Ale dlaczego się nie da?? Nie można zasilania rozdzielić?? Czy nie ma dziury w obudowie żeby spływ oleju zrobić?? Coś nie tak.
Branson 4020

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Złącze hydr wolny przepływ, czy wystarczy to od tura?

Post autor: maciek8791 » 25 lut 2021, 18:39

Nie ma gdzie zamontować bo jest za mało miejsca (wersja z kabiną) - tak usłyszałem. Zobaczymy jutro może cos się wymyśli ale ogólnie jechałem z założeniem, że dołoże co będę chciał, a finalnie nie ma za bardzo opcji. Chodzi o to czy jak założe to co oferuje fabryka (czyli dwie sekcje z tego jedna pływająca) to czy tą sekcją pływającą ogarnę przyczepę. Inaczej rozumiem że zostanie mi tylko wyłączanie maszyny i czekanie aż kiper opadnie? pozdrawiam Maciek

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Złącze hydr wolny przepływ, czy wystarczy to od tura?

Post autor: Gelo » 25 lut 2021, 18:50

Wg mnie zależy jaki rozdzielacz założą, jeśli będzie miał wolny spływ to tak.
Branson 4020

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1047
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Złącze hydr wolny przepływ, czy wystarczy to od tura?

Post autor: yanmarf17d » 25 lut 2021, 19:44

maciek8791 pisze: 25 lut 2021, 16:30 Czy ktoś ma może podobną konfigurację i może potwierdzić, czy to będzie działało czy nie? Będę wdzięczny za odpowiedź:)
pozdrawim Maciek
Dziala. Ja mam podłączoną przyczepkę do sekcji pływającej. Podnoszenie kipra na wysuwie tłoka, a opuszczanie w końcowej fazie na pływającym.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Złącze hydr wolny przepływ, czy wystarczy to od tura?

Post autor: k_sit » 25 lut 2021, 22:25

;) Co to za serwis tylko wymiana filtrów a nie montaż i naprawa . Jak cóż uszkodzone to wymiana na nowe a po co się głowic. Jest opcja wstawiasz zawór trójdrożny na odpływie i trójnik na tej sekcji która chcesz sterować pracą siłownika jednostronnego. Montowałem takie rozwiązanie w yanmar FX u kolegi Tadeusza B. Zapytaj jego jak to wykonałem .

ODPOWIEDZ