MINI TRAKTOR Z TUREM

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Bob27
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2022, 10:38

Re: MINI TRAKTOR Z TUREM

Post autor: Bob27 » 30 kwie 2022, 08:51

ferszta pisze: 05 lis 2020, 14:40 Mam taki traktorek do obsługi stajni, Hinomoto E204 - 21 KM 4x4 z turem krajowej produkcji. kupiłem w jednej z dużych firm, gdzie miałem możliwość wyboru z kilkudziesięciu egzemplarzy, Sporządziliśmy listę koniecznych napraw i usprawnień (w cenie ciągnika), w tym serwis olejowy. W umówionym terminie ciągnik został dostarczony na podwórko. Co do możliwości: Baloty słomy 120 obsługuje bez problemowo. Mogę całkiem bezpiecznie rozebrać trójwarstwowy stóg z takich balotów. Baloty siana są cięższe i mogę bezpiecznie operować nimi tylko do poziomu drugiej warstwy. To mi wystarcza, bo tak układam siano pod wiatami. Do usuwania obornika używam łyżki z dodatkową ramką zwiększającą objętość (wchodzą trzy taczki) Zupełnie spokojnie usypałem trzymetrową stertę w silosie na obornik. Te ciągniki są raczej niezawodne, mój pochodzi z okresu 1979-1982, chyba z 1981 r. Wszystko działa bez zarzutu, znakomicie sprawdza się na pastwiskach. Wiele by można o tym pisać, w razie zainteresowania szczegółami proponuję kontakt na priv.
Jakie największe baloty siana przenosiłeś tym traktorkiem? Czy z mocno sprasowanymi 120x130 też da radę? Potrzebuję czegoś właśnie do obsługi małej stajni i wydajność tura najbardziej mnie martwi.

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: MINI TRAKTOR Z TUREM

Post autor: ferszta » 30 kwie 2022, 10:00

Ładowacz da radę na pewno, mam dobre siano zazwyczaj mocno sprasowane. Wydajność hydrauliczna jest ponad potrzeby. Kluczowe są dwie sprawy -ładowacz musi być dobrze pospawany (na forum były opisywane przypadki słabego zespawania w lokalnych firmach), a drugie to waga ciągnika. Mój waży bez tura ok 1100 kg. jak ściągam baloty siana z drugiej warstwy to czasem zakładam nieduży ok 70 kg balast na tylni podnośnik, podobnie jak ściągam słomę z "trzeciego piętra" stogu(ale suchą). Z trzeciego piętra to lepiej zrzucić balot ręcznie gdy podłoże jest nierówne lub nawet lekko nachylone. Mam możliwość odwrócenia kół tylnych na szerszy rozstaw ale się w to nie bawiłem.
Hinomoto

Bob27
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2022, 10:38

Re: MINI TRAKTOR Z TUREM

Post autor: Bob27 » 30 kwie 2022, 21:48

Czyli bezpiecznie możesz podnieść balot turem na ok. 2m? czy więcej? Ja trzymam siano pod wiatą więc mogę je układać na stojąco. Jakby taki 20 konny traktorek dał radę podnieść na 2,50-2,80 to byłoby super, ale nawet jako dwie warstwy się ułoży to nie jest źle. A jak wygląda wydajność przy używaniu łyżki? Da radę z kosiarką rotacyjną, czy to już za duże wyzwanie?

ODPOWIEDZ