Zagospodarowanie ugoru, jak?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Zagospodarowanie ugoru, jak?

Post autor: ferszta » 03 lis 2020, 21:24

Zapewne jest w tym dużo racji. jednak celem zastosowania obornika tym razem jest zwiększenie ilości próchnicy w glebie w celu poprawy struktury, a tym samym pojemności sorpcyjnej. Sądzę, że w tej glebie nie brak azotu, a na pewno wystarczy go dla warzyw na najbliższy sezon wegetacyjny. Celowo wskazałem na obornik koński , który ma dużo substancji organicznych. Jednak co do zasady to uwaga przedmówcy słuszna.
Hinomoto

Awatar użytkownika
scss_mt8
Posty: 25
Rejestracja: 30 lip 2020, 08:01
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zagospodarowanie ugoru, jak?

Post autor: scss_mt8 » 04 lis 2020, 07:46

Hej!

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc. Idąc za Waszymi radami, zamówiłem już obornik koński :), zrobię głęboką orkę przed zimą, a w międzyczasie pobiorę próbki ziemi do badania. I w zależności od wyników podejmę dalsze kroki na wiosnę.
Pozdrawiam. Grzesiek.

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: Zagospodarowanie ugoru, jak?

Post autor: jfry » 04 lis 2020, 07:59


Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Zagospodarowanie ugoru, jak?

Post autor: ferszta » 04 lis 2020, 16:03

jfry pisze: 04 lis 2020, 07:59 Proponuję poczytać https://www.topagrar.pl/articles/aktual ... powietrza/
Jaki z tego wniosek? Taki se artykulik. Gdyby było coś na rzeczy, albo dziennikarz dołożył staranności to by była podana wielkość opadów w mm lub uwilgotnienie, a tak, to raczej poziom rolniczego tabloidu. W kontekście też słabo leży, bo proponowałem mieszanie obornika z glebą glebogryzarką, co znakomicie spełnia warunek napowietrzenia gleby. Podobnie sprawdzi się orka wykonana we właściwie dobranym czasie, albo jak kto woli przy właściwej wilgotności gleby.
Hinomoto

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: Zagospodarowanie ugoru, jak?

Post autor: jfry » 04 lis 2020, 17:39

Wniosek jest taki, że lepiej czytać "takie se artykuliki" niż słuchać wątpliwych rad.

Zbyszek T
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2020, 11:40

Re: Zagospodarowanie ugoru, jak?

Post autor: Zbyszek T » 04 lis 2020, 18:53

scss_mt8 pisze: 04 lis 2020, 07:46 Hej!

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc. Idąc za Waszymi radami, zamówiłem już obornik koński :), zrobię głęboką orkę przed zimą, a w międzyczasie pobiorę próbki ziemi do badania. I w zależności od wyników podejmę dalsze kroki na wiosnę.

Dobry plan. Nie będziesz żałował.

ODPOWIEDZ