Trawnik Mandrola

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Mandrol » 23 maja 2020, 22:42

U nas już zielono ;)
Obrazek

Ale zanim do tego doszło to trzeba było całość porządnie wywalcować:
https://www.youtube.com/watch?v=7CDA_MzI888

i 8 kwietnia w Wielką Środę zasiać trawę oraz rozsiać nawozy...
Obrazek

Obrazek

Do akcji wkroczyły 4 zraszacze, które sukcesywnie umierały jeden po drugim co kilka dni no ale po 6 latach użytkowania miały do tego całkowite prawo ;)
Obrazek

Obrazek

Ziemia wysychała do tego stopnia, że teren miejscami wyglądał tak:
Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście brak wody nie przeszkadzał chwastom, które jak zwykle ochoczo wyszły szybciej niż trawa :lol:
Obrazek

29 kwietnia potężna ulewa wyręczyła ostatniego zraszacza :D
Obrazek

A potem chwasty i trawa poszły błyskawicznie ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Tak to wygląda z bliska:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miejscami więcej chwastów niż trawy ale nie przejmuję się tym bo wiem, że Fernando zrobi swoją robotę podobnie jak to robi na moim dwuletnim trawniczku ;)
Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Mandrol » 10 sie 2020, 19:44

Długo się nie odzywałem... Pod koniec maja na 2-letni trawnik w celu zniszczenia chwastnicy poszedł 1l Pumy:
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=-5N3J4KgwcM

Nowy trawnik doprowadził się do niezbyt ładnej postaci :(
Obrazek Obrazek

Spokojnie, trawa też wzeszła ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Pierwsze koszenie i z daleka trawnik można już nazwać trawnikiem ;)
Obrazek Obrazek

Po pierwszym koszeniu miał być oprysk Fernando ale ciągle padało i trawa znowu urosła więc trzeba było skosić drugi raz. Po drugim koszeniu trawa wygląda obiecująco:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W końcu udało się zaaplikować Fernando ale zrobiłem to przed wyjazdem na kontrakt i niestety nie wiem czy chwasty "poszły". Myślę, że tak jak poprzednio udało się je wytępić 8-)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Mandrol » 04 lut 2021, 21:02

Z kronikarskiego obowiązku- fotki z listopada 2020
Obrazek

i zrobione dziś po stopieniu śniegów...
Obrazek Obrazek

Kreciki dalej trzymią dystans. Za to w choinkach kopczyk na kopczyku. Watersaver rules 8-)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Mandrol » 14 kwie 2022, 21:56

Po czterech latach intensywnego użytkowania przyszła w końcu pora na wertykulację i aerację. Wertykulator Wiedenmanna zakupiony od Niemca, który chyba nie płakał jak sprzedawał :lol: bo po przejechaniu czterech stumetrowych odcinków coś walnęło i przestało "szłać" :( Wcześniej dałem znajomemu wyspawać wieżyczkę pod zaczep trzypunktowy bo na dyszlu słabawo to ciągnąć, wymieniłem 54 noże, sprawdziłem na "sucho" czy działa no i niestety ale na sucho nie można pracować. Nie posmarujesz to nie pojedziesz ;) A mówili koledzy- po zakupie auta z Niemiec obowiązkowy serwis olejowy i wymiana rozrządu. Teraz już będę stosował się do tej zasady również w sprzęcie rolniczym. W przekładni miazga- na dnie same wióry z kulek łożyskowych, dwa kolejne łożyska zatarte a ostatnim można pokręcić ale i po co :lol: Zębatki trochę zjechane ale wg lokalnych szamanów powinny dać jeszcze radę 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Robotę robi całkiem dobrą ;)
Obrazek Obrazek

W międzyczasie szukałem aeratora rurkowego i tu z pomocą przyszedł nasz forumowy boss, który jak zwykle zaproponował sprzęt profesjonalny i sprawdzony 8-)
Obrazek Obrazek

1,5ha opierdzieliłem w 2 godzinki ;)

Obrazek Obrazek Obrazek
Prawda, że robi robotę ;)

Na przyczepkę też wchodzi i TUZ niebieskiego maluszka bez problemu daje radę z ok. 350kg żywej wagi ;)
Obrazek Obrazek

@marekspectra, nie masz tam w swoich zasobach jakiejś maszynki do zbierania tych wykorków? Masakra ile tego wylazło :shock:
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: marekspectra » 17 kwie 2022, 22:19

Cos sie znajdzie :) Po świętach , dam fotki.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Mandrol » 07 maja 2022, 22:25

Wertykulator naprawiony, znowu popsuty (2 łożyska po kilkunastu godzinach pracy się poddały :evil: ), znowu naprawiony i teraz jak na razie chodzi bajka. 1,5ha przejechane tylko wzdłuż, na jesień zrobi się na krzyż, żeby wyczesać cały tegoroczny syf. Szczerze- za dużo po tych 4 latach nie wylazło...
Obrazek

Wszystko zebrane kosiarką do kosza i zeskładowane w farmowym kompostowniku ;)
Obrazek

Za to u kumpla po 2 latach prawdziwe sianokosy. I to w kwietniu! Najstarsi górale tego nie pamiętają :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tu zestaw w akcji 8-)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Joanna
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2021, 17:58

Re: Trawnik Mandrola

Post autor: Joanna » 17 maja 2022, 18:10

Dzien dobry, moglabym prosic o kontakt pod nr tel 669819903. chodzi o Pana posty na malytraktor.pl.

ODPOWIEDZ