Uprawa choinek świątecznych.

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
czuczu35
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2021, 11:27
Lokalizacja: Opole

Re: Uprawa choinek świątecznych.

Post autor: czuczu35 » 02 lis 2021, 11:15

Witam wszystkich.
W tym roku i ja planuje założenie swojej plantacji. Co prawda nasadzenia od przyszłego roku ale zaczynam prace związane z przygotowaniem pola. Na początek zaorać (wcześniej była to łąka) i ogrodzić. W przyszłym roku na jesień planuje posadzić pierwszą partie choinek. Na początek około 800-900 szt. planuje posadzić świerki (serbski i kłujący)oraz jodłę kaukaską. Cały czas jestem na etapie szukania dostawcy dobrych sadzonek. Na chwilę obecną znalazłem szkółkę z Choszczna, która oferuje właśnie wyżej wymienione. Może koledzy się ewentualnie podzielą gdzie zaopatrują się w sadzonki. U mnie jest dość mały kawałek pola, więc co roku nie będę sadzić więcej jak do 1tyś drzewek. Na potrzeby plantacji dysponuje polem o pow. 0,65ha. Sadzenie planuje rozłożyć na 6 lat po 10ar rocznie, a 5ar chce przeznaczyć pod teren na sprzedaż choinek "prosto z pola". Z racji małej powierzchni planuje sprzedaż wyłącznie detaliczną (o ile coś wyrośnie :))
Postaram się dokumentować i dzielić się z Wami postępami prac przy plantacji.
Pozdrawiam wszystkich
Wojtek

ODPOWIEDZ