Uprawa choinek świątecznych.

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Uprawa choinek świątecznych.

Post autor: newrom » 07 wrz 2018, 20:53

Hydrożel ma sens bo szybko łapie wodę, czyli podlewasz albo trochę siąpi i duża część wody zostanie w hydrożelu. Do tego zmieniając objętość robi komory powietrzne w zbitej ziemi gdy jest susza.
Ale niema takiej pojemności żeby zaopatrzyć w wodę przez kilka tygodni całkowitej suszy.
U siebie stosuję hydrożel i zauważyłem jedną wadę. Hydrożel powoduje że w obrębie korzeni dłużej jest wilgotno, to wabi dżdżownice itp, ale one wabią krety, nornice itp. W efekcie koło drzewek miewam lochy rozbudowane jak Moria :evil:

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Uprawa choinek świątecznych.

Post autor: Sqda BBa » 22 gru 2018, 23:22

Koledzy żniwa choinkowe na finiszu... No i jak w tym roku jakieś relacje, opinie, spostrzeżenia :) Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że w moim przypadku remont głównej drogi koło rancza położył właściwie całą sprzedaż. Dzięki Bogu dużo choinek nie miałem to i płakać nie ma nad czym 😀 za rok powinno być lepiej bo do tego czasu niby mają skończyć remont 😉

RudoBrody
Posty: 32
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:23

Re: Uprawa choinek świątecznych.

Post autor: RudoBrody » 30 gru 2018, 17:28

U mnie plaga ochojnika na kwaterze z dorodnymi świerkami :oops: Więc i handlu nie było. W moim rejonie duże zainteresowanie drzewkiem w doniczce.
Wiecie jak można poprawić kondycję i wygląd po ochojniku żeby w przyszłym sezonie mieć ładny towar?

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Uprawa choinek świątecznych.

Post autor: Sqda BBa » 30 gru 2018, 20:31

Pytanie co już zrobiłeś na plantacji po ataku ochojnika? Jak świerki wyglądają w jakim są stanie? Jakieś foto by się przydało ;) Faktycznie dużo ludzi kupuje teraz drzewka w doniczkach chcąc wysadzić później do ogrodu.

RudoBrody
Posty: 32
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:23

Re: Uprawa choinek świątecznych.

Post autor: RudoBrody » 01 sty 2019, 17:22

Nie robiłem z nimi nic, zanim się obudziłem to już było za późno ;) Cześć z nich była formowana tego roku i na nich jest dużo mniej galasów. Mam 100 km do plantacji więc zdjęcia podeślę przy okazji :)

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Uprawa choinek świątecznych.

Post autor: Sqda BBa » 03 sty 2019, 01:05

To czekamy na zdjęcia ;) no ale faktycznie plantacja oddalona o 100 km jest nie lada wyzwaniem.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Uprawa choinek świątecznych.

Post autor: Mandrol » 01 lip 2019, 21:39

W ubiegłym tygodniu wziąłem się za koszenie międzyrzędzi. Wszystko ładnie pięknie tylko nie przewidziałem problemu z rurą wydechową mojego Hinomoto :( Skosiłem tylko 4 pasy i potem wykaszarką obkosiłem obszar wokoło choinek. Po dwóch dniach brat mi komunikuje, że mi gałęzie choinek schną. WTF?! Po krótkim dochodzeniu dochodzimy do wniosku, że wszystkie brązowe gałązki to wina ciepła i spalin z rury wydechowej traktorka. Wiadomo, że afrykańskie upały dobijają choinki a ja ich jeszcze doprawiłem ciepłem z mojego traktorka. Dzisiaj walczyłem już wykaszarką...

Pytanie do znawców- czy mogę dołożyć do oryginalnego wydechu kawałek rury i skierować wszystko do góry? Obawiam się, że zaburzę jednak działanie oryginalnego wydechu :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Uprawa choinek świątecznych.

Post autor: wojtis1990 » 01 lip 2019, 22:35

Odkręć wydech i zobacz czy nie da się go postawić do pionu. W Mitsubishi miałem wydech pionowy, była obawa że urwe pod jabłonkami i przekręciłem go w pozycję poziomą. Rozstaw śrub pasował mi idealnie, może u ciebie też się tak da zrobić ?

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Uprawa choinek świątecznych.

Post autor: k_sit » 02 lip 2019, 06:33

Jak dasz kolanko nie powinno być problemu chyba że dołożysz z 1m rury

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Uprawa choinek świątecznych.

Post autor: Gelo » 02 lip 2019, 15:23

Jak dasz kolanko nie powinno być problemu chyba że dołożysz z 1m rury
Jak dołozy rury to też bez problemu, tylko musi być odpowiedniej średnicy.
Branson 4020

ODPOWIEDZ