Kabiny do naszych traktorków

Regulamin forum
Modyfikacje które mogą być adoptowane do różnych modeli traktroków.
lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kabiny do naszych traktorków

Post autor: lewan24pl » 01 sty 2020, 16:18

No i właśnie to jest głupie połowę mniej materiałów a ceny dwa razy tyle
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Kabiny do naszych traktorków

Post autor: Dj Snake » 01 sty 2020, 17:05

Podejrzewam jednak mimo wszystko, że jakbyśmy policzyli zakup dachu, szyb, uszczelek i profili i zechcieli zrobić to samemu to wyjdzie, że nawet sam materiał ciężko będzie zmieścić w 2000 :/ Jedynie dopasowanie do konkretnego modelu mogłoby być lepsze niż w takich uniwersalnych, choć ta na prawdę dobrze pasuje :)
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kabiny do naszych traktorków

Post autor: lewan24pl » 01 sty 2020, 17:26

No pewnie tak nie wiem jak w Polsce ale w UK można kupić szyby że samemu można je docinać jak się chce fajna sprawa bo jak kiedyś na farmie tego indyjskiego tafe szczelina boczna szyba to gościu przyjechał pomierzył i z arkusza szyby wyciął porządny kształt a do koła szyby na szerokość gdzieś 3-4cm pomalował na czarno taką ramkę niby zrobił i wkleił na ramy drzwi i tyle
A co do profili to nie są drogie ale dużo zabawy uszczelki spasować wszystko dach można dokupić gotowy albo zrobić ale to dużo czasu i trochę umiejętności trzeba mieć
Tylko jak pisałeś do 360 można kupić za te dwa trzy tysiące to czemu do naszych maluchów kosztuje ponad 4???
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Kabiny do naszych traktorków

Post autor: Dj Snake » 01 sty 2020, 18:51

Jedynie robocizna jest niepoliczalna przy własnym wykonaniu, jednak... Czy to jest praca, czy przyjemność? Czekam na informacje czyja to kabina i ile kosztuje i będę myślał, czy kupić czy próbować coś na własną rękę, mając przy tym kupe radości :D
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Kabiny do naszych traktorków

Post autor: Dj Snake » 01 sty 2020, 22:18

https://www.olx.pl/oferta/kabina-c-330- ... 5014c68bfe

Obrazek
Obrazek

A co myślicie o adaptacji kabiny sadowniczej z C-330 do naszych japońców? Szerokość kabiny 105cm, moja kubota ma 125 zewnętrznie na oponach z tyłu, czyli te 105 byłoby praktycznie idealne na błotniki. Cena też dość atrakcyjna. Widać też że blachy przy błotnikach i masce są dokręcone więc można je dowolnie dociąć pod swój traktor
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kabiny do naszych traktorków

Post autor: lewan24pl » 01 sty 2020, 23:54

No niby i można ale pierwsze co to ta ma otwieranie drzwi do przodu i co dla mnie jest całkowitym nieporozumieniem bo po pierwsze jadąc z otwartymi drzwiami będą się same zamykać a często jadą możesz trzymać rękę za ramkę kabiny a jak się zamka to kurwa boli bardzo ja taką podobną kabinę nieśliśmy w tym indyjskim tafe drzwi otwierane do przodu masakra żeby to jeszcze jakiś siłownik gazowy miały a one latały jak drzwi na wietrze i któregoś pięknego dnia uprawiając pole na nierównościach się zamknęły i trzy szfy na dłoni były
Także jak dla mnie każda kabina co ma tak zrobione drży to odpadła by odrazu
Zauważ że wszystkie kabiny ciągników mówię tu o nowszych modelach drzwi otwierają się do tyłu na koło a nie do przodu bo coś w tym musi być że takie rozwiązanie jest lepsze
A tamci ci odpisali ile kosztuje
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Kabiny do naszych traktorków

Post autor: Dj Snake » 02 sty 2020, 00:07

Nie, podejrzewam że jutro padną odpowiedzi na jakieś pytania dopiero. Co do drzwi, kabina i tak wymagałaby adaptacji a zamiana zawiasów i zamków lub zamówienie kabiny od raz z drzwiami odwrotnie myślę że nie powinno być wielkim problemem. Dla mnie też otwieranie w ten sposób drzwi to jakieś nieporozumienie :D odwrotnie to można uchylić i chociaż trochę tego powietrza wpada do środka
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kabiny do naszych traktorków

Post autor: lewan24pl » 02 sty 2020, 00:19

No tak a jak są otwierane do przodu to trzeba je wiązać czymś i szlak trafia bo chcesz uchylić a nie możesz bo latają jak żyd po pustym sklepie
Ostatnio zmieniony 02 sty 2020, 11:14 przez lewan24pl, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki


lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kabiny do naszych traktorków

Post autor: lewan24pl » 02 sty 2020, 11:18

A to wiem sam takim jeździłem puszka masakra w kasku trzeba jeździć bo po dziurach głową nie raz się uderzyło a jak jechało się do lasu we dwóch albo trzech w kabinie to przeżycia nie do opisania :lol: :lol:
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ