Równiarka laserowa - jak to działa?

Regulamin forum
Modyfikacje które mogą być adoptowane do różnych modeli traktroków.
TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Równiarka laserowa - jak to działa?

Post autor: TooSlow » 08 maja 2018, 22:16

Cześć wszystkim,

Ostatnio trochę przystopowałem z pracą i postanowiłem coś stworzyć.

Padło na równiarkę do traktorka. Chciałbym, żeby była sterowana laserowo, przy czym chodzi mi o laserowe sterowanie siłownikami.

Najprostsze rozwiązanie to oczywiście laser i odbiornik w traktorze, który wskazuje czy obniżać czy podwyższać wysokość lemiesza. Mnie interesuje wersja zautomatyzowana, tylko nie wiem gdzie dorwać sterownik do obsługi siłowników.

Czy ktoś spotkał się z taką maszyną w realu? Koszt nowej od producenta to 80 tysięcy netto, z czego sam laser to 12 tysięcy. Tyle udało mi się wyciągnąć. Bliższych danych (producenta sterownika) brak.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Artur&Anton
Posty: 34
Rejestracja: 12 sie 2018, 12:43

Re: Równiarka laserowa - jak to działa?

Post autor: Artur&Anton » 27 gru 2019, 18:23

Mam juz rowniarka ktora sam zbudowałem wzorujac sie na orginalach holenderskich pracuje na dużych maszynach dlatego mini wersje robie hobbistycznie poki co gora dol ręcznie sterowanie hydraulika lecz niebawem bedzie to elektryczne sygnał z niwelatora

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Równiarka laserowa - jak to działa?

Post autor: marekspectra » 27 gru 2019, 21:30

Sadzarka do winogron - pierwsza miała sterowanie wzdłuż rozciągniętej liny. Koniec preta sterujacego rozdzielaczem slizgał sie wzdłuż naciaagnietej liny, w ten sposb kopiujac sciezkę sadzenia. cdn
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Artur&Anton
Posty: 34
Rejestracja: 12 sie 2018, 12:43

Re: Równiarka laserowa - jak to działa?

Post autor: Artur&Anton » 28 gru 2019, 19:32

Niwelator laserowy silownik hydrauliczny I sterowanie radiowe

Adrian
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:10

Re: Równiarka laserowa - jak to działa?

Post autor: Adrian » 30 sty 2022, 19:03

Artur&Anton pisze: 27 gru 2019, 18:23 Mam juz rowniarka ktora sam zbudowałem wzorujac sie na orginalach holenderskich pracuje na dużych maszynach dlatego mini wersje robie hobbistycznie poki co gora dol ręcznie sterowanie hydraulika lecz niebawem bedzie to elektryczne sygnał z niwelatora
Mógłbym poprosić o więcej informacji? Też chcę zrobić równiarkę laserową, ale nie mam dostępu do żadnej maszyny tego typu.

ODPOWIEDZ