Kubusiowe serduszko -remont D950DT

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubusiowe serduszko -remont D950DT

Post autor: k_sit » 02 cze 2014, 20:33

Dzisiaj pożyczyłem sprzęt do pomiarów ciśnienia .Wynik mile mnie zaskoczył bo na wszystkich cylindrach takie samo ciśnienie 27 bar mierzone na zimnym silniku . Oleju nie ubywa silnik pracuje równo nie kopci . Niema kłopotów z uruchomianiem bez podgrzewania świec .

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kubusiowe serduszko -remont D950DT

Post autor: petra » 02 cze 2014, 21:39

Krzychu, to wspaniała wiadomość, także dla mnie. Dzisiaj napisałem do Milicza i liczę na szybką naprawę, a że Tobie po wymianie pierścieni udało się zlikwidować dymienie z odmy i poprawić zapalanie silnika to i im chyba się uda!
Kubota moja jest na gwarancji i nie chcąc jej stracić nie staram się sam naprawiać.
Pozdrawiam i życzę powodzonka
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubusiowe serduszko -remont D950DT

Post autor: k_sit » 02 cze 2014, 22:20

Zbyszku ciśnienie możesz z mierzyć wystarczy wykręcić świece żarowe . Jeżeli masz taką możliwość bez większych ingerencji (dostęp do świec ). Przed daniem do naprawy i później porównać czy coś się poprawiło . Czy koleś nie zrobił cię w bambuko i wywalisz kasę na transport wiesz jak jest.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kubusiowe serduszko -remont D950DT

Post autor: petra » 03 cze 2014, 18:45

Witam, mam taką możliwość, ale właściwie o tym nawet nie pomyślałem. Po naprawie chyba od razu zauważę różnicę bo z odmy wali jak z komina, bardziej już być nie może, a uruchamianie to kręcenie rozrusznikiem ze dwadzieścia sekund przy takiej temperaturze. Zimą było gorzej bo kilka razy.
W tą sobotę wezmę z pracy zestaw do pomiaru ciśnienia i pomierzę, tylko mam nadzieję że koledzy mają takie końcówki jak gwint w świecach.Milicz odezwał się już dzisiaj rano, a wysłałem maila wczoraj po południu więc mam nadzieję że zdążę przed ich przyjazdem. "Bardzo się przejęli moimi kłopotami"
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

nordyk
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2013, 18:23

Re: Kubusiowe serduszko -remont D950DT

Post autor: nordyk » 12 paź 2014, 21:01

Moja kubota B1600 Dt też po remoncie kapitalnym - nowe pierścienie które podeszły od audi a4 z silnika 1.6 D o ile dobrze pamiętam, honowanie cylindrów, nowe panewki główne i swożenie tłoków, szlif wału i bloku. Dorabiana uszczelka głowicy. Regenerowane wtryski i regulacja zapłonu za pomocą podkładek pod deklem pompy. Nowa membrana w pompie paliwa. Silnik odpala w zimie przy - 10 C bez grzania świec. Na moich filmach widać jak silnik pracuje. Nie miałęm czasu żeby opisać co i jak i nadal nie mam żeby spokojnie usiąść i poczytać.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubusiowe serduszko -remont D950DT

Post autor: k_sit » 25 lis 2014, 21:14

Nordyk gdzie zdobyłeś membranę i ile kosztuje ta przyjemność. Nie zmieniałem kąta zapłonu uważałem że niema po co. Panewki zostały te same,ciśnienie utrzymuje się między 1,5-3.5 bar tak pokazuje zegar od T-25. Dołożyłem go tak do kontroli. Pozostałe elementy opisałem podczas remontu . Co ważne nie przegrzewa się,temperatura w zielonym polu.

Awatar użytkownika
vitara
Posty: 150
Rejestracja: 19 paź 2014, 21:30

Re: Kubusiowe serduszko -remont D950DT

Post autor: vitara » 26 lis 2014, 08:35

piekna robota, a oryginalnych części nie da się dokupić w Polsce lub EU?
może poszukać na tractorbynet forum ?

Ajozefczyk
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2014, 15:36
Lokalizacja: Podkarpacie pogórze Strzyżowsko-Dynowskie

Re: Kubusiowe serduszko -remont D950DT

Post autor: Ajozefczyk » 26 lis 2014, 15:06


Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubusiowe serduszko -remont D950DT

Post autor: k_sit » 26 lis 2014, 17:29

Tak wszystko ok też tam dzwoniłem ale cena nie ciekawa. W Łodzi dorobili mi pierścioneczki na jaki chciałem wymiar . Prosto z fabryki pierścieni tłokowych i rozsądna cena. Nordyk pisał o wymianie membrany w pompie paliwa i to mnie zaciekawiło.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubusiowe serduszko -remont D950DT

Post autor: k_sit » 11 wrz 2016, 20:18

Zauważyłem że spada ciśnienie oleju w silniku. Przedtem trzymało się na poziomie 1,5 bar a teraz spadło do 0,7bar na wolnych obrotach i temp. 80-90 *C. Podejrzewam że trzeba dobrać się do panewek . Zastanawiam się czy wykonać szlif czy wymienić panewki na standard. Panowie gdzie dostanę komplet naprawczy w rozsądnych cenach. W poniedziałek zacznę rozbiórkę i się dowiem co go boli.

ODPOWIEDZ