sadzarka a tezetka

MarekJ78
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2020, 18:08
Lokalizacja: Jawor

sadzarka a tezetka

Post autor: MarekJ78 » 08 lut 2020, 10:45

Witam, używał ktoś z TZką sadzarki ? jak to by się sprawdzało co do rozstawu kół, na YT widziałem parę filmów, jak później to obredlić? chcę posadzić do 3 arów i się zastanawiam czy to zda egzamin
ferrari 71 + glebogryzarka + pług obrotowy jednoskibowy + przyczepka od mf 70
Tz4k14 + glebogryzarka +pług obrotowy jednoskibowy + kultywator

MarekJ78
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2020, 18:08
Lokalizacja: Jawor

Re: sadzarka a tezetka

Post autor: MarekJ78 » 11 lut 2020, 14:05

Poczytałem trochę o kubotce z sadzarką,
Pierwszy i główny problem to mocowanie na oryginalnym zawiesiu tztki, trzeba przerabiać
Drugi to fakt taki jak rozstaw kół, z instrukcji tz wyczytałem, że można najwęziej ustawić na 70cm, u mnie niby jest 77cm, zaś max szerokio na 104.
Ziemniaka chcę posadzić maxymalnie 3 ary, dla siebie i rodziny, areał jaki posiadam to 25 ary więc nie opłaca mi się kupować oryginalnej i przerabiać. na polu będą jeszcze marchewki,buraczki, czy kapusta z ogórkiem czy faso;ka czyli wszystkiego po trochu.
Na złomie za 30 zł kupiłem 2 obsypniki i stwierdziłem że zrobie sadzarkę jak do podkiełkowanych ziemniaków.
A pomysł przyszedł z filmu na YT 1 m 30 sek
https://www.youtube.com/watch?v=O7Qm1oCDYfg&t=10s

i nawet jak rządek od rządka bedzie co 77 cm to lepiej niż sadzenie pod szpadel

zdjęć jeszcze nie mam jak wrzucać.
ferrari 71 + glebogryzarka + pług obrotowy jednoskibowy + przyczepka od mf 70
Tz4k14 + glebogryzarka +pług obrotowy jednoskibowy + kultywator

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: sadzarka a tezetka

Post autor: marekspectra » 12 lut 2020, 07:15

Fajny filmik, dzięki. Temat jest ciekawy, miałem podobne dylematy, sadzarka z Akpil i Kubota L22. Myślałem o zrobieniu dystansów na kola, tak by uzyskać pożądany rozstaw. Ale stwierdziłem.ze przy tak małym areale sadził będę jeżdżąc jednostronnie, a obsypywał korzystając z maszyny po teściu, czyli płużka z silnikiem WSK.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Adamo70
Posty: 21
Rejestracja: 29 wrz 2019, 08:48

Re: sadzarka a tezetka

Post autor: Adamo70 » 12 lut 2020, 21:38

Cześć. No niestety, wszystkie maszyny i narzędzia muszą być dostosowane do podnośnika Tz tki, inaczej się nie da.... Pozostaje tylko kupno np. sadzarki już dostosowanej do traktorka, lub dorobić/przerobić coś samemu (tak jak na filmiku). Rozstaw rzędów faktycznie mało istotny w tym przypadku, bo skoro zostawisz te 77cm i do tego rozstawu dorobisz sadzarkę, to później obredlać możesz również tą samą maszyną. Jedyny problem moźe być z wykopaniem ziemniaków, bo kopaczka może być tylko jedno rzędowa, np. konna.,a z taką myślę Tz tka spokojnie sobie poradzi.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: sadzarka a tezetka

Post autor: wojtis1990 » 12 lut 2020, 22:03

Jak masz dużo maszyn na kat 1 to lepiej wymienić w TZcie tylny tuz na typowy.

MarekJ78
Posty: 12
Rejestracja: 04 lut 2020, 18:08
Lokalizacja: Jawor

Re: sadzarka a tezetka

Post autor: MarekJ78 » 14 lut 2020, 08:01

nie mam sprzętu za wiele, pług, kultywator, glebogryzarka oraz kopaczka konna z już przyspawanym uchwytem do tzki.
równolegle próbuje zmajstrować z części ze złomowiska formownice do redlin pod marchewkę i pietruszkę, mam siewnik ręczny 2 rzędowy i fajnie by było na redlinach posiać. redliny chce dać co 50 cm gęściej jak przy ziemniaku, ziemniaka będę kopaczką konną kopać bo już mam, rzędy będą długie na 20 metry bo to jest taki wąski a długi kawałek pola , zobaczymy co wyjdzie
co bym chciał jeszcze kupić to kosiarke do "Smerf Tadzia" tak go żona nazwała HiHI
ferrari 71 + glebogryzarka + pług obrotowy jednoskibowy + przyczepka od mf 70
Tz4k14 + glebogryzarka +pług obrotowy jednoskibowy + kultywator

ODPOWIEDZ