Dodatkowy siłownik z przodu

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Dodatkowy siłownik z przodu

Post autor: k_sit » 23 sty 2017, 20:55

Siłownik można rozebrać i naprawić przez wymianę uszczelnienia.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Dodatkowy siłownik z przodu

Post autor: wojtis1990 » 24 sty 2017, 07:55

A no to jak jest rozbieralny to ide sie zaraz zbieram za robotę. Może uda mi się na miejscu dorwać uszczelniacze do niego w rolniczym sklepie. Jak już wyjmę i uszczelnię to będę próbował podłączyć go z przodu do pługu jak pokazuje poprzednie zdjęcie.

Panowie, jestem mądrzejszy o kawałek wiedzy.
Siłownik jest jednostronnego działania, schował się do końca i wieżyczka zaczepiła o płaskownik który poprzednik sobie dospawał, dlatego nie mógł się opuścić, dopiero ja go odgiąłem i siłownik się wysunął. Wszystko działa jak należy. A miejsce z którego rzygnął olej to najprawdopodobniej jakiś powrót/bezpiecznik i tyle w temacie, wszystko działa cacy.
Plan mam taki żeby kupić drugi siłownik i rozdzielacz i zamontować na przód bo nie chce mi sie co jakiś czas tego przekładać.
Wracam teraz do instrukcji jak załączyć tylny napęd bo za dużo śniegu i nie mogę po podwórku jeździć. Dziś chce zapiąć do niego przyczepkę i ją prze parkować. Wieczorem zdjęcia dodam.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Dodatkowy siłownik z przodu

Post autor: k_sit » 24 sty 2017, 16:06

I oto chodzi by dowiedzieć się samemu i przemyśleć rozwiązania konstruktorów .

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Dodatkowy siłownik z przodu

Post autor: wojtis1990 » 27 sty 2017, 21:38

Posiadacie wymiary oringów - uszczelniaczy siłownika ? Jednak trochę mi się z niego poci i dodatkowo sam z siebie powolutku się chowa. Chcę go rozebrać i wymienić uszczelnienia.

Potrzebne są 4 uszczelniacze, dwa 32x40 ( najprawdopodobniej wysokość 4 ), oraz dwa 60x50 ( wysokość 6 ) w kształcie litery U. Nie mają takich na miejscu więc czekam do poniedziałku żeby zamówić. Potrzebny jest jeszcze oring.

Można powiedzieć że sukces.
Siłownik po domowej regeneracji i montażu wraz z pługiem wygląda tak:
Obrazek
Wiem, wszystko jest stare, brudne, skorodowane. Chciałbym w przyszłości wszystko wypiaskować i pomalować.
Odśnieża się bardzo dobrze, ale na pewno muszę założyć gumę do pługu. W galerii dodałem kilka zdjęć.
Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy rozdzielacz w tym ciągniku ma sekcję pływającą ? Wiem czysto teoretycznie na czym to polega, ale nie mam pewności czy tutaj też jest to zastosowane. Pług musiałem momentami podnosić bo rył o ziemię.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Dodatkowy siłownik z przodu

Post autor: wojtis1990 » 27 lis 2017, 22:03

Temat z zeszłego roku a już teraz mogę się pochwalić swoją hydrauliką w TZ. Rozdzielacz dwusekcyjny, jedna sekcja pływająca, kilka przewodów, końcówek, dodatkowy siłownik i traktorek gotowy do pracy, zdjęcia na dole albumu. Zostało mi tylko ładnie poupinać przewody żeby się nie ocierały.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... VUxSTZQYjQ

ODPOWIEDZ