Iseki TA227 LandLeader - Rav

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 17 cze 2020, 18:22

TadeuszB wykrakałeś :P
zgrabiłem - zacząłem zbierać.
Na sucho wiązała super ale przestała wiązać co któryś -nim doszliśmy o co kaman udało się zwieźć ze 35 "kostek" i przyszła nawałnica.....
na szczęście doszliśmy że winowajcą jest - nie wiem jak to się fachowo nazywa - ułamany drucik który blokuje sznurek przed wypadnięciem z prowadzenia. Zrobię foto będzie widać. W momencie jak przed wiązaniem "tłok" popychał siano sznurek się wysuwał i wyrywał z trzymacza.
Następna próba jak wyschnie...

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 20 cze 2023, 20:34

Nadejszla wiekopomna chwiła ...
Obrazek
czyli prawie 1300mth w moich rękach z jedną drobną usterką po drodze.
Oby następne godziny były równie bezawaryjne.
Obecnie Iseki mocno eksploatowane do transportu.
Obrazek

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: TadeuszB » 20 cze 2023, 22:49

Jak prasa działa?

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 20 cze 2023, 22:54

Nie bez awarii ale działa. Trzeba było pospawać blaszkę sprężynującą dociskającą aparat wiążący, muszę jeszcze wypełnić wytarte ubytki od sznurka w iglicy. Trochę nerwów było ale siano udało się zebrać.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: yanmarf17d » 21 cze 2023, 07:55

Ho ,ho... Ten traktorek w Twoich rękach będzie jeszcze śmigał lata. To już prawie 10 lat relacji na forum :o
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

piotr434
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2023, 15:10

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: piotr434 » 26 wrz 2023, 07:58

Mam prośbę,
Właśnie dołączyłem do forum wcześniej czytając go jako nie zalogowany. Poczytałem o właściwościach i specyfikacji konkretnych modeli i trochę zmieszany zacząłem typować co może warto zakupić.
Mam wytypowany do zakupu podobny model jaki masz u siebie , a dokładnie Landleader 247. Miałem już okazję zobaczyć taki model, początkowo skupiałem się na nowszym modelu tj. GEAS21. Chciałem by miał zamontowany oryginalny ładowacz czołowy i właśnie takiego znalazłem. Byłem zobaczyć i tak na szybko zweryfikować stan tego sprzętu, niestety kiepsko to wyglądało, silnik jakoś tak dziwnie pracował itd. Sprzedawca u którego byłem nie "przeciągał struny" mam wrażenie, że zdawał sobie sprawę z niedoskonałości tego egzemplarza. Powiedział że nie ma innego modelu z ładowaczem, ale jeżeli będę szukał to koniecznie mam zwrócić uwagę na Landleader 247 i w ogóle serię AT. Wspomniał że to takie jeszcze nie zmodyfikowane ekologicznie ciągniczki i zbudowane lepiej niż nowsze modele. Pokazał jak palą Geasy i jak potrafią puścić dymka nie tylko przy odpalaniu, trzeba grzać świece. Odpalił 3 sz. i właściwie w każdym podobnie, Pokazał też jak pali Landleader i fakt że palił od strzała, dymek puścił ale niewielki w porównaniu do GEASA. Fakt że to nowszy model, ładniej wygląda, ale przecież nie do końca o wygląd tu chodzi.
Do rzeczy .... Czy możesz mi wskazać na co zwrócić uwagę, co sprawdzić, na motogodziny raczej nie zwracam uwagi bo to jak z używanymi samochodami. Stan się liczy a nie km. Gdybyś mógł mi udzielić wskazówek byłbym wdzięczny. Chciałem napisać wiadomość na priv ale system nie pozwala ze względu na moją aktywność która jako początkujący jest żadna ;-)
Może ktoś z członków forum ma również doświadczenie, będę wdzięczny za podzielenie się uwagami.
Pozdrawiam,
Piotr

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 26 wrz 2023, 23:14

napisałem PW

ODPOWIEDZ