Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: TooSlow » 29 sty 2022, 02:32

Mandrol pisze: 28 sty 2022, 22:59 Podczas odbioru traktorka mechanik serwisu powiedział mi, że jak dla niego silnik tego traktorka działa jakoś tak dziwnie więc należałoby to obserwować.

Czyli drama w internecie, bo się nie posłuchało mechanika :D

Zamiast tego biedne dzieci na mróz wygoniłeś - organizatorze wyścigów traktorkami na 1/4 mili..

Byłbyś idealnym lokatorem w domu tzw. "Ekipy" pana Friza czy tam Fritza :D

dzyndzelo
Posty: 33
Rejestracja: 06 sie 2020, 06:42

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: dzyndzelo » 29 sty 2022, 17:10

Jaka drama? Po to jest ta społeczność, żeby sobie pomagać. Nie każdy jest alfa i omega i nie należy obśmiewać zdania innych bo nikt tu o nic więcej nie zapyta. Tym bardziej, że użytkowników jest chyba coraz mniej. Cieszę się, że zakup nie okazał się wtopą. Jeśli chodzi o moc. To możliwe że w tych dwóch traktorach była mierzona inna metodą. Można ją mierzyć na hamowni z kół, bezpośrednio na silniku, można też na wom i ten sam silnik może mieć inne parametry.
***** ***

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: RobsonWawa » 29 sty 2022, 19:32

Dobrze, że trafiłeś na kogoś kto szybko złapał co jest grane.
W całym temacie kiepsko wygląda gość który Ci traktorek sprzedał ,
a serwis Iseki dał ciała na całej linii.
Jeśli wstawiasz sprzęt na kontrolę stanu po zakupie to przegapienie
tak rozjechanej klawiatury, czy wycieku pod kołem raczej nie zachęca do kolejnej wizyty.
Ciepłe i miłe słówka nie zastąpią rzetelnej usługi.
Całe szczęście że już wszystko gra jak powinno :-)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: marekspectra » 31 sty 2022, 13:38

Cieszę sie że sprawa sie wyjaśniła, w sumie to arcyciekawy materiał do przemyśleń. I wyciagnięcia wniosków. I dla nas i dla szefostwa serwisów, nie tylko tego Iseki.

Kilka dni temu , musiałem odpalić swój traktorek, stoi pod wiatą od początku grudnia nie odpalany. Było dokładnie -20C. Rozrusznik zrobił kilka obrotów wału - silnik odpalił . Mam go od 10 lat, w tym czasie raz jeden skontrolowałem luz zaworowy - nie wymagał korekty.

Dlaczego to "nowe" nie może być jak tamto "stare" ba! powinno być lepsze ! przecież kosztuje tyle co całkiem dobry nowy samochód, a czasem nawet więcej!
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Mandrol » 01 lut 2022, 22:18

TooSlow pisze: 29 sty 2022, 02:32 ...
Byłbyś idealnym lokatorem w domu tzw. "Ekipy" pana Friza czy tam Fritza :D
Wszedłeś na jakiś wyższy poziom "ynteligencji", któremu niestety albo raczej stety nie jestem w stanie podołać więc zostaję w swojej piaskownicy...

A skoro w temacie- posłuchaj pracy silnika, którego nagrałem podczas wizyty u handlarza. Może jesteś specjalistą mechanikiem... Ja niestety nie jestem i nie usłyszałem nic niepokojącego, co dyskwalifikowałoby silnik tego traktorka już na wstępie.


Sprawdzenie kosiska i hydrauliki też nie wzbudziło u mnie żadnych podejrzeń- w końcu traktorek miał nakulane tylko 148mth...

marekspectra pisze: 31 sty 2022, 13:38 ...
Kilka dni temu , musiałem odpalić swój traktorek, stoi pod wiatą od początku grudnia nie odpalany. Było dokładnie -20C. Rozrusznik zrobił kilka obrotów wału - silnik odpalił . Mam go od 10 lat, w tym czasie raz jeden skontrolowałem luz zaworowy - nie wymagał korekty.

Dlaczego to "nowe" nie może być jak tamto "stare" ba! powinno być lepsze ! przecież kosztuje tyle co całkiem dobry nowy samochód, a czasem nawet więcej!
Marku, moje Hinomoto odpala na mrozie od strzała ;) Kilka lat temu robiłem kulig przy -23C i odpalił bez problemu tylko go letnie paliwo dobiło, kiedy parafina zatkała filtr paliwa. Zresztą zobacz sam jak to było po nocy z -9C...


Jak widać Iseki miało bardzo duży problem ale teraz już jest znacznie lepiej ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: TadeuszB » 02 lut 2022, 08:07

A jaki to traktorek? kosiarka to jest.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Adam bez ziemi » 02 lut 2022, 15:08

Tadeusz Ty tak serio, powiadasz kosiarka? Po czym tak wnioskujesz, jakieś doświadczenia z tym modelem czy tylko na podstawie fotek i filmów które wkleił Marek. Juź kiedyś pisałem na temat tego modelu ale dla Ciebie powtórzę. Nie zgadzam się z Twoją opinią a dodatkowo myślę źe wielu młodych, bez doświadczenia szuka wiedzy na naszym forum a tu taki wpis źe nie wiadomo co autor miał na myśli. Niech źadne zanim coś głupiego napiszesz, z mylił Cię wielkość kół, agregat międzoosiowy do koszenia i kosz z turbiną. To źe diesel to jeszcze nie argument źeby nazywać go traktorem ale powiedz mi do której kosiarki zaczepiasz glebogryzarkę separacyjną o wadze koło 300 kg i przygotujesz głębi pod trawnik Temat sprzętu Marka jest mi dobrze znany choć nie zbierałem głosu na forum, to konsultować ten zakup ze mną zanim pojechał do handlarza. Juź po zakupie, jak wyszła afera z kuligiem, pomogłem naprowadzić go dlaczego jest tak z jego sprzętem i gdzie szukać problemu. Dlatego źe znamy się długo, pomogłem mu w niejednym problemie a najwaźniejsze teź mam taki traktor. Mam teź do niego ponad 12 przystawek. Poczytaj sobie o jego moźliwości acha dla porównania moźesz wziąć se Iseki sxg 323 czy 22, to są kosiarki, mam je obie. Tej samej wielkości firma Masey Ferguson wypuściła bodaj 8 modeli, z róźnych silnikami, John Deree ma model 1020, podobnie Shibaura, Kubota ma teź w tych prametrach kilka modeli. W zeszłym roku podszedł do mnie młody chłopak z kilkoma pytaniami bo zobaczył mnie u klienta na ogrodzie. W rozmowie wydało się źe będzie robił sąsiedni ogród, spytał co i jak bym to zrobił, po czym stwierdził źe jutro przyjedzie swoim traktorkiem na zlecenie. Przywiózł i wprowadził na ogród a mnie zatkało. To była maszyna Murray z silnikiem benzynowym 13 KM napędzana paskami na jedną oś, doczepił dwupolowe brony i zaczął kompiel w tej glinie. Wiary przynajmniej chłopaki nie brakowało. A to ze Marka i mój sprzęt to HST to nie stanowi, Caterpilar teź ma taki napęd. Nasi próbowały wybuścić naszego Cata o nazwie Ostrów i w manual i nie umywa się do Cata czy podobnych. Niedawno nasz kolega na forum próbował rozkminić problem źle palącego traktorka. Niektórzy próbowali mu doradzić, gdyby się posłuchał Zacząłbym od remontu silnika a wystarczyło sprawdzić stan akumulatora, zawartość zbiornika, przewody paliwowe i pomogło. Ostatnio mało się udzielam ale jeśli nie mam nic mądrego do powiedzenia to nie piszę wcale. Radzę na przyszłość Panie Tadeuszu przemyśleć zanim się coś napisze co to wnosi na forum. Tyle w temacie ode mnie. Pozdrawiam szanowne grono użytkowników Małych traktorków

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: TadeuszB » 02 lut 2022, 19:23

Święte słowa, święte słowa. Nie potrafisz nie pchaj się na afisz.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Mandrol » 04 lut 2022, 21:26

TadeuszB pisze: 02 lut 2022, 08:07 A jaki to traktorek? kosiarka to jest.
Pokaż mi kosiarkę, która uciągnie 4,5 tony 8-)


Wychodzi na to, że w domu mam 2 kosiarki, które naprawdę dają radę i nawzajem się uzupełniają bo jak jeden nie umie to drugi zastąpi z godnością i pomoże wyciągnąć kolegę kosiarkę z opałów 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec test kosiarek z załadowanymi furmankami ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: maciek8791 » 23 lut 2022, 17:30

Mam pytanie, jak wygląda porównanie wymiarów tego małego iseki i BCS?
Czy można powiedzieć, że taki traktorek zastąpi BCS-a? Z jednej strony to wydaje się małe ale jak porównasz wymiary z typowym kompaktowym traktorem to już wcale nie ma takiej wielkiej różnicy. Planuje kupić BCS żeby robić miejsca gdzie jest dużo nasadzeń i ciasnawo, gdzie nie mieści się po prostu mój ciągnik. Jak widzę ile kasy trzeba wywalić na BCS to taki traktorek z zapiętą np. sb105 byłby fajniejszą opcją.

ODPOWIEDZ