Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Mandrol » 07 gru 2021, 10:50

Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek

Moje Hinomoto N200 dostało przez ostatnie 6 lat mocno w kość i czeka go mały remoncik dlatego zacząłem się rozglądać za jego zmiennikiem albo raczej za jego prawą ręką. Po konsultacjach z Adamem i Robertem doszedłem do wniosku, że warto iść w markę, którą szanowni koledzy już dobre kilka lat ujeżdżają. Trafił się na olx rodzynek więc postanowiłem pojechać w okolice Milicza, żeby go organoleptycznie sprawdzić. Decyzja zakupu i od razu traktorek zawieziony do serwisu Iseki w Strzelcach Opolskich na wymianę olei i filtrów oraz ogólny przegląd całego sprzętu. Kosisko z koszem odinstalowane i razem z moimi chłopakami rozpoczęliśmy testowanie z poznawaniem nowego sprzętu po podpięciu choinkowej furmanki i sanek 8-)
Obrazek Obrazek

Przegląd na stacji zrobiony, traktorek zarejestrowany, OC wykupione- teraz trzeba zapodać jakiś daszek i modyfikacje oświetleniowe oraz dźwiękowe 8-)
Podczas sobotnich jazd testowych zauważyłem jeden mankament, który pewnie wyklaruje się podczas wiosennych prac z glebogryzarką 8-) Teraz czekać tylko na śnieg i kuligi- 27 kucy powinno szarpać lepiej niż 20 kucy w Hinku 8-)
Dzięki Adamie i Robercie za Waszą pomoc! ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Rav » 07 gru 2021, 13:01

O panie teraz to taki all in one, wielozadaniowa maszyna. Gratulacje i niech służy :) Czekam na relację z pierwszego kuligu, daj proszę znać jaka jest różnica w uciągu Iseki względem Hinka bo różnice są i w mocy i w masie obu.

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: jarekstryszawa » 07 gru 2021, 14:30

Gratuluję nabytku!
Akurat dzisiaj dostałem odpowiedź w sprawie ceny daszku- zapraszam do wątku viewtopic.php?f=30&t=931
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Luzak » 07 gru 2021, 14:36

Super sprzęt. Niech służy jak najdłużej.

Awatar użytkownika
gregory41
Posty: 31
Rejestracja: 31 paź 2021, 12:18

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: gregory41 » 07 gru 2021, 20:54

Piękny 👍

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Sqda BBa » 07 gru 2021, 22:20

Gratuluję jeszcze raz nabytku :D chociaż mocy ma więcej w porównaniu z Hinkiem wygląda trochę zabawkowo ;) bezawaryjnej pracy życzę. Mam nadzieję że znajdę chwilę żeby wpaść i zobaczyć jak się sprawuje w realu.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Mandrol » 08 gru 2021, 09:47

Dzięki Panowie za miłe słowa ;)
Byłem już na wadze traktorkiem na lawecie i trochę mnie zaskoczyła uzyskana wartość :shock:
Obrazek Obrazek

MW lawety wg DR to 470kg więc wyszło mi, że traktorek z ładowaczem, kosiskiem i koszem waży 1460kg podczas gdy w DR widnieje wartość 675kg :o Gdybam, że kosz waży jakieś 250-300kg (TUR Hinka dał radę) a samo kosisko ok. 75kg więc zostaje mi ok. 1035-1085kg traktorka z ładowaczem (Hinomoto waży 1130kg). Muszę w najbliższym czasie pojechać na wagę 8-)
Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: Mandrol » 24 sty 2022, 23:05

Rav pisze: 07 gru 2021, 13:01 ... Czekam na relację z pierwszego kuligu, daj proszę znać jaka jest różnica w uciągu Iseki względem Hinka bo różnice są i w mocy i w masie obu.
Miał być "chwalipost" a będzie "żalipost" :(
Wczoraj zapodałem kulig ;) Sanek w ilości CZTERY, dzieciaków w wieku 13-14 lat DZIESIĘCIORO plus mój najmłodszy 2,5-latek. Iseki gotowe do jazdy i zonk :(
Obrazek Obrazek
Myślałem, że się będzie rozpędzać jak lokomotywa w wierszu Juliana Tuwima ale pierwszy zgrzyt w małym tunelu bez śniegu kiedy musiałem poprosić dzieciaki do zejścia z sanek (Hinomoto zawsze przelatywało przez ten tunel 8-) ). Po wyjeździe z tunelu znowu powoli i ociężale i na pierwszym małym podjeździe traktorek zakucał czarnym dymem i stanął. Spróbowałem ruszyć na dolnej skrzyni (żółw) i nie dał rady ruszyć. Dzieci znowu musiały zejść z sanek i powoli wskakiwały jak już ruszyłem. Ale prędkość 5km/h to fatalna prędkość więc na prostej zatrzymałem się i dałem na górną skrzynię (zając) i znowu jak ta lokomotywa ale bez szału. Wytrzymałem 20 minut i telefon do żonki, żeby zagrzała Hinomoto bo wracam po niego bo w innym przypadku dzieci mnie zasztyletują ze złości :oops: Wymieniłem holownik, podjechałem pod złowrogo nastawione dzieciaki, podpięliśmy zestaw i PENDOLINO ruszyło z kopyta. Trzeci bieg i rura!
https://youtu.be/oBB0x9QMgDs


Wkurzyła mnie ta sytuacja z Iseki i dziś zrobiłem test sprawności z załadowaną drewnem furmanką ważącą ok. 2 tony. Zobaczcie sami jak 20-konny manual szarpie a 27-konny automat umiera od samego początku...
https://youtu.be/7YlHf6SRx2g
https://youtu.be/fQNdZNcoxgI



WTF!? O co chodzi? Ktoś coś? Czyżby klątwa Milicza i mnie dopadła?
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: maciek8791 » 25 sty 2022, 18:49

WTF!? O co chodzi? Ktoś coś? Czyżby klątwa Milicza i mnie dopadła?
Że niby nie uciągnie paru dzieciaków na sankach? :shock: Co tu się zastanawiać, masz uszkodzoną maszynę.
Porównywać w tym momencie z jakąkolwiek innym sprzętem, czy automat czy nie, to raczej nie ma sensu. Oby się naprawiło jak najtańszym kosztem. Kupowałeś używany czy nowy?

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Iseki TXG237- nowy nabytek Mandrola

Post autor: TooSlow » 25 sty 2022, 18:58

Tak się zastanawiam - im mniejsze koła tym wolniej będzie maszyna jechała.. Nie jest tak, że te kółeczka z przodu powodują taką a nie inną prędkość?

ODPOWIEDZ