Iseki TJ55

kamil_rc
Posty: 130
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:09
Lokalizacja: Wadowice

Iseki TJ55

Post autor: kamil_rc » 14 lis 2021, 20:52

Witajcie,
No i stało się, kubota pojechała a przyjechał iseki tj55, Zmiana na nieco większy i nowszy ciągnik.
Obrazek

Ciągnik niby z 2004 roku ale widać że pracował i to nie mało-kule cięgieł maja luz, wszystko zdrowo zabite kurzem, pyłem,
elektryka w średnim stanie, ale cena na odpowiednim poziomie więc zaryzykowałem i wziąłem.

Na początek standardowo poszedł olej w silniku do wymiany no i walka trwała z instalacja elektryczną.
Nie działały wycieraczki, radio, turbina od nadmuchu, oświetlenie kabiny, oświetlenie robocze. Przyczyny po 20h nie udało się znaleźć, skończyło się poprowadzeniem nowej nitki do zasilania sprzętów kabinowych i wszystko hula.

Z czasem pojawił się wyciek w przednim moście i okazało się że sprzedawca robił już w nim uszczelnienia ale że nie było uszczelniacza 88x55 to założyli 90x55 szlifowany i na silikonie... Udało się znaleźć odpowiednie uszczelniacze w grecji za niebagatela 330zł/sztuka ale sprzedawca pokrył koszt części w gwarancji. Przy okazji poszedł komplet nowych łożysk do zwolnic oraz nowe tuleje mosiężne.

Standardowo tylni tuz przeszedł regeneracje tj zmiana kul i zmiana kul na haki.
Lampy robocze zamontowane led wesem, radio wraz z nowym kompletem głośników :)

Ogólnie co zauważyłem to wszystkie śruby są skorodowane, ale po odkreceniu pojawia się złoty ocynk tak jakby ocynkownia zepsuła robotę.

W wolnej chwili porobię zdjęcia szczegółów jeśli będziecie zainteresowani :)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Iseki TJ55

Post autor: marekspectra » 14 lis 2021, 21:02

No weź.... zainteresowani?! pewnie ża tak! Gorąca namawiam do dzielenia sie wszystkim co dotyczy tego modelu. Bedzie to dla wielu forumowiczów dobra wskazówka i pomoc

Gratulacje !

Najważniejsze ze jesteś zadowolony - a jeśli nawet pojawi sie jakiś problem to wiemy ze akurat Ty sobie z tym poradzisz:)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

kamil_rc
Posty: 130
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:09
Lokalizacja: Wadowice

Re: Iseki TJ55

Post autor: kamil_rc » 18 gru 2021, 20:34

Wczoraj przyszło nowe malenstwo do ciągnika:)
Obrazek

ODPOWIEDZ