iseki Tu 165 problem z odpaleniem

fafek29
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2020, 12:52

iseki Tu 165 problem z odpaleniem

Post autor: fafek29 » 28 lut 2020, 21:39

Witam znajomuy nabył traktorek jak w tytule ISEKI TU165 .(DOSTAŁ OD RODZINY)Sprzęt niby działał do końca ale teraz nie chce zapalić.Pierwsze co wymieniliśmy filtr paliwa. Pompa paliwowa elektryczna pompuje takimi impulsami po przekręceniu kluczyka.Na chwile załancza się taki elektromagnes duży przy pompie Którego można ręcznie dopchnąć. Ale sprzęt kręci a nie pali.czasami zaczyna lecieć dym z tłumika. Czy w tym sprzęcie grzeja się jakoś świece? bo niema tam chyba kontrolki. Np. u mnie w yanmarze pali bez grzania bo jest na bezpośrednim wtrysku.Ma ktoś jakieś pomysły? Mógł się zapowietrzyć?czy ta pompka elektryczna działa cały czas czy tylko na rozruch podaje paliwo?i co z tymi świecami?

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: iseki Tu 165 problem z odpaleniem

Post autor: k_sit » 29 lut 2020, 06:32

Pompa działa do momentu aż wstępnie wytworzy ciśnienie ok 1-2bar potem je utrzymuje . Zobacz czy podaje paliwo na wtryski . Aby to zobaczyć po luzuje rurki przy wtryskach . Spróbuj uruchomić go na plaku . Z cewką na pompie może ona jest źle ( walnięty sterownik gaszenia ) w każdym modelu jest ręczny stóp silnika. Odłącz ja i sprawdź czy silnik uruchamiania się .

fafek29
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2020, 12:52

Re: iseki Tu 165 problem z odpaleniem

Post autor: fafek29 » 29 lut 2020, 06:50

A wiec pompka wstepnego cisnienia dzial poprawnie. Po przekreceniu kluczyka dobija cisnienie do pompy . A jak np.zakrece kranik to przestaje pompowac. Bo niby dobila cisnienie i sie wylaczy. Na wtryskach jeszcze nie sprawdzalem czy podaje paliwo. Ale chodzi mi o ten zawor gaszenia przy pompie w jakiej ma byc pozycjo? I jak on dziala. I co z tymi swiecami. Powinny sie grzac czy jest to silnik na bezposrednim wtrysku? To jest silnik mitsubihi 1,0. K3d.

paopao
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2019, 20:57

Re: iseki Tu 165 problem z odpaleniem

Post autor: paopao » 29 lut 2020, 21:30

Witam przy tu 180 świece podgrzewa się kluczykiem cofając go do tyłu jest kontrolka (drut oporowy w dziurce ) jak drut czerwony to kluczyk na rozruch ja liczę do 8 i odpalam

fafek29
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2020, 12:52

Re: iseki Tu 165 problem z odpaleniem

Post autor: fafek29 » 01 mar 2020, 12:29

witam .więc koledzy temat ogarnięty i do zamknięcia. Okazało się ż kluczyk do stacyjki był jakiś kombinowany od czegoś innego i nie chciał działać w druga strone czyli na grzanie świec. Po podgrzaniu na krótko sprzęt odpalił.

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: iseki Tu 165 problem z odpaleniem

Post autor: Rav » 01 mar 2020, 19:37

jeśli masz zabezpieczenie że nie odpali bez sprzęgła to możesz normalnie bez sprzęgła kręcić w prawo - podgrzeje świece - i po wciśnięciu sprzęgła odpali.

ODPOWIEDZ