Iseki TU 177 Landhope

michal4823
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2022, 11:21

Iseki TU 177 Landhope

Post autor: michal4823 » 28 kwie 2022, 21:38

Witam i proszę o pomoc w nowym wątku. Ostanio szukałem podobnego modelu, niestety z racji braku uczciwego egzemplarza nie za miliony stałem się posiadaczem Tz 4K 14. Dziś wracając z pracy dostrzegłem pana który ciągniczkiem iseka uprawiał pod jarzyny. Zatrzymałem się i zapytałem jak się sprawuje i tak z tego do tego padło pytanie czy nie myśli o jego sprzedaży. Po czym odparł ze w sumie używa go raz w roku i mógłby go sprzedać. Cena nie ukrywam się bardzo okazyjna, niestety nie bez powodu. Przedni most wydaje bardzo niepokojące dźwięki, piszczy jakby coś ocierało, skrzypi. Moje pytanie brzmi pomijając oczywiście najbardziej prawdopodobne: wymiana łożyska. Obawiam się ze jak mu tak piszczy od dłuższego czasu, w jakim stanie jest reszta elementów. Nie wymieniał ktoś z was przekładni głównej w przednim moście? Chciałbym się zorientować o ewentualne koszty by rozważyć wszystkie za i przeciw. Niestety czas jest na moją niekorzyść ( chwilowa delegacja ), stad ten pośpiech i pytanie tu. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.

michal4823
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2022, 11:21

Re: Iseki TU 177 Landhope

Post autor: michal4823 » 03 maja 2022, 16:10

Witam ponownie. Stało się i zostałem posiadaczem tego traktorka. Usterka okazała się banalnie prosta do rozwiązania. Jak to mówią na sucho nie pojedzie nigdy i nic. Wystarczyło rozebrać wał przedniego mostu. Przechodzi on przez tulejkę, która od dawna nie widziała smaru. Jak wygląda sprawa glebogryzarki fabrycznej do tego traktorka, chodzi mi czy posiada ona jakieś sprzęgło przeciążeniowe. Glebogryzarka montowana jest 4 punktowo z króciutkim wałkiem. Wczoraj usunąłem koparką korzenie po 30 letnich świerkach. Następnie dzięki życzliwości sąsiada zaorałem cały plac gdzie rosły świerki. Było ich nie mało, aż 36 szt. Pracy mnóstwo. Powoli wycinamy resztę korzeni które wyszły po orce. Zastanawiam się czy mogę wjechać w to glebogryzarką, by móc zasiać trawę. Obawiam się, żeby jej nie uszkodzić, nie chciałabym jej zniszczyć przy pierwszej robocie.

ODPOWIEDZ