Yanmar F215 no i kupiłem

Awatar użytkownika
wpwaldek
Posty: 22
Rejestracja: 11 maja 2020, 13:13
Lokalizacja: Marcówka Małopolska

Re: Yanmar F215 no i kupiłem

Post autor: wpwaldek » 18 maja 2020, 18:37

Ha, dzięki fajnym filmikom kolegi piotrbpm już wiem że ten żółty to od wskazania że podnosnik jest w górnym położeniu ( tak to zrozumiałem ) . No właśnie co do Aku to tak właśnie myślałem że powinna zgasnąć. Miałem wątpliwości, bo na różnego rodzaju filmików YouTube niektórym traktorkom też paliło się Aku.

No i dalej oglądając kanał na YouTube piotrbpm ;) dowiedziałem się ( chyba ) że ta kontrolka Aku to nie tyle wskazanie ładowania akumulatora co poziom elektrolitu dla dedykowanych oryginalnych Aku posiadających podłączenie do specjalnego? czujnika? Jak by nie było, to jestem pocieszony, albo zdezorientowany. Hmmm.
Yanmar F215, przyczepka kiper 200*150, kosiarka bijak EFGC sanko 125

Cebularz
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2020, 17:42
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Yanmar F215 no i kupiłem

Post autor: Cebularz » 06 gru 2020, 21:14

Jak w temacie :D , poza drobiazgami wszystko działa, a przynajmniej tak mi się wydaje. Prawdopodobnie rocznik 90, 1400 mtg(licznik nie dziala). Rdza umiarkowana, na razie brak wycieków, oleje ok. Traktorek nabyłem u Pana Darka w Niebylcu, po zamontowaniu glebki miałem okazję zmielić mu ogródek. Zobaczę jak będzie dalej. Na pierwszy rzut pójdzie karczowanie, potem orka (jak kupię pług) trawniki i co mi tam przyjdzie do głowy. Nie miałem do tej pory narzędzia, które pomogłoby mi ogarnąć działkę, bo mikrowarzywniak obrabiałem jednoosiowym Robixem 5,5 km. Plany są na rozwinięcie warzywniaka , może jakaś mała plantacja...zobaczymy. Wszystkiego muszę się nauczyć, bo o rolnictwie to mam raczej zielone pojęcie...
Yanmar F215, gleba

ODPOWIEDZ