Yanmar rs24 liczne przełączniki i zielony operator

maciek-ldz
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2019, 20:38

Yanmar rs24 liczne przełączniki i zielony operator

Post autor: maciek-ldz » 03 lut 2021, 00:50

Witam, od kilku lat użytkuję yanmara rs 24, używam go głównie do przewożenia ziemi i nie korzystam za bardzo z "dodatkowych funkcji". Ostatnio zahaczyłem łokciem o panel sterowania podnośnikiem i moim oczom ukazało się jeszcze więcej przełączników :lol: teraz aż mi głupio, bo okazuje się, że nie wiem zbyt wiele o moim sprzęcie :oops:
Jest tutaj sporo użytkowników yanmarów, może nawet znalazłby się jakiś forumowicz z takim samym modelem?
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź odnośnie funkcji poszczególnych przełączników, gdzieś powinien znaleźć się ten odpowiedzialny za rozłączanie napędu 4x4 ale o tym założyłem osobny temat:
https://malytraktor.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=2937
poniżej załączam kilka zdjęć i opis tego do czego udało mi się dojść metodą prób i błędów:
Tu mamy biegi wolne i szybkie oraz jeśli się nie mylę przełącznik od asystenta skrętu który ostatnio przestał działać- kiedyś po włączeniu świeciła kontrolka na desce, teraz nie ma reakcji
Obrazek
tutaj górny joystick steruje pochyłem ramion podnośnika, górny przycisk przywraca zapamiętane ustawienie ( nie wiem jak zapamiętać nowe) dolny joystick i przycisk nie działa... (przycisk świeci po wciśnięciu ale nic się nie dzieje). Są też dwie dźwignie- jedna od wysokości ramion podnośnika, druga nie wiem od czego...
Obrazek
po otwarciu górnego panelu mamy jeszcze coś co jest dla mnie całkowicie czarną magią....:
Obrazek
Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi!

geralt
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2023, 20:58
Lokalizacja:

Re: Yanmar rs24 liczne przełączniki i zielony operator

Post autor: geralt » 31 sie 2023, 13:12

Doszedłeś do czego służą te przełączniki?
Być może kupię rs240 który na oko wygląda bardzo podobnie do Twojego - napisałem do yanmara europejskiego, na Filipinach i Singapur z prośbą o manual...

ODPOWIEDZ