Potrzebna opinie na temat yanmar f195

fafek29
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2020, 12:52

Potrzebna opinie na temat yanmar f195

Post autor: fafek29 » 15 sty 2020, 20:28

witam potrzebna mi opinia na temat yanmar f195 na dniach mam zamiar go kupić. Byłem go oglądać i wygląda niezle. Do pomalowania felgi Technicznie wygląda ok. Na co zwrócić uwage przy zakupię?Czy te sprzęty mają jakieś słabe punkty? Wtractor data mało pisze. CZy sterowanie podnośnikiem jest typowo mechaniczne czy coś bardziej skomplikowanego? Dodam że jest to wersja bez ufo

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Potrzebna opinie na temat yanmar f195

Post autor: hazi_k » 16 sty 2020, 23:52

Jeżeli jest to wersja bez UFO tak jak piszesz kolego to jest to najprostszy typ sterowania podnośnikiem na zwykłym rozdzielaczu. W razie awarii oryginalnego rozdzielacza adaptujesz inny jaki Tobie będzie potrzebny.
Co do samego traktorka to jest to model w kręgu moich zainteresowań.
Nie spotkałem się z negatywnymi opiniami na temat tego modelu. A przy zakupie doradzam sprawdzić wszystko to co w każdym traktorze. Czyli silnik, skrzynia biegów, działanie napędów, działanie podnośnika, hamulców, wałka WOM, działanie układów elektrycznych (przede wszystkim czy ładuje akumulator i czy świece żarowe są sprawne i załączają się przed uruchomieniem traktorka). Zwrócić uwagę na stan opon - zawsze będzie to pretekst aby urwać coś z ceny.
A na sam koniec zwrócić dopiero uwagę na stan wizualny. Lepiej mieć mechaniczne zadbany traktorek i samemu zadbać o jego wygląd wizualny niż miało by być odwrotnie.
Jeżeli zakup się powiedzie to od siebie proszę o bogatą dokumentację fotograficzną po jego zakupie.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Potrzebna opinie na temat yanmar f195

Post autor: TadeuszB » 17 sty 2020, 13:55

Nie wykluczone że traktorek stał rok, dwa czy pięć. Należy się liczyć z tym że jak pójdzie w pracę to coś wyjdzie do zrobienia.

fafek29
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2020, 12:52

Re: Potrzebna opinie na temat yanmar f195

Post autor: fafek29 » 19 sty 2020, 09:31

A wiec panowie sprzet zakupiony. Wczoraj byl testowany i niby wszystko dziala ok . Choc podnosnika nie testowalem bo nie zaczepialem narzedzi. Ale na pusto dziala. Natomiast wystapil maly proble,mianowicie po dluzszej jezdzie przy pelnym obciazeniu silnik zaczol sie dlawic lub zapowietrzec tak jak by paliwo nie dochodzilo. Mozliwe ze to wina filtra.na dniach go zmienie i zobacze co sie bedzie dzialo.Tak jak przedmowca pisal nie wiadomo ile to stalo. Co do podnosnika to ufo nie posiada choc jest jakis kwadratowy spory podswietlany przycisk i mala dzwigienka w stylu jojstika ktora mozna operowac podnosnikiem .ale ona uruchamia jakis silownik ktory pociaga dzwignie w rozdzielaczu. A rozdzielacz wyglada na zwykly. Dodam ze wczesniej mialem kubote b1400 na ktora nie moge zlego slowa powiedziec .yanmar jest napewno wiekszt prawie drugie tyle wazy i napewno bardziej komfortowt i mocniejszy.Pod wieczor wrzuce fotki.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Potrzebna opinie na temat yanmar f195

Post autor: yanmarf17d » 19 sty 2020, 09:47

Prawdopodobnie od długiego stania zasyfił się układ paliwowy. Proponuję całość przeczyścić -przepłukać łacznie ze zbiornikiem.
Tak było u mnie viewtopic.php?f=35&t=1786&start=10
Co się tyczy sterowania dźwigienką, to pewnie jest od sterowania glebogryzarką. Do niej dopina się linkę od glebogryzarki
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Potrzebna opinie na temat yanmar f195

Post autor: TadeuszB » 19 sty 2020, 10:42

Wymień filtr, na wiosnę po raz kolejny i będzie dobrze.

fafek29
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2020, 12:52

Re: Potrzebna opinie na temat yanmar f195

Post autor: fafek29 » 19 sty 2020, 11:42

Tak zrobie. Z tym filtrem i jeszcze zbiornik wyczyszcze choc z tego co widzialem jakies zakamarki ma na dnie to moze byc problem wyczyscic go.A co do tego rozdzielacza to jak sprawdzic czy jest zwykly czy na jakis zaworach? Tak na marginesie dodam ze wczesniej mialem kubotr b1400. Na ktora tez zlego slowa nie moge powiedziec .Yanmar napewno jest prawie drugie tyle ciezszy wiekszy i mocniejszy. I troszke nowsze rozwiazania juz ma

fafek29
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2020, 12:52

Re: Potrzebna opinie na temat yanmar f195

Post autor: fafek29 » 19 sty 2020, 15:55

foto

fafek29
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2020, 12:52

Re: Potrzebna opinie na temat yanmar f195

Post autor: fafek29 » 06 lut 2020, 21:12

Filtry wymienione i przewody od nadmiarow. I powinno byc ok. A powiedzcie jak jest z przebiegami w tych sprzetach moj poprzednia kubota miala ok 40 lat i cos ponad 800h. Ten yanmar ma ze 30 lat i podobnie na liczniku. Wiem ze to tylko cyferki ale mnie to zastanawia. Ile naprawde moze moec godzin. Kubote mialem ponad 2 lata i wizualnie stan byl nie najlepszy ale technicznie jak nowa nic nigdy sie nie dzialo. Co do yanmara ktorego mam teraz to tez nie zle wyglada technicznie tez bez zastrzezen . Przy zwolnicach i silniku widac slady sylikonu czerwonego ktory jest przymalowany szarym lakierem. Czy mozliwe ze to fabryczne ? Czy cos bylo robione?

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Potrzebna opinie na temat yanmar f195

Post autor: yanmarf17d » 06 lut 2020, 21:25

Nie sądzisz, że ktoś paprał czerwonym silikonem? Nie spotkałem się z fabrycznym takim składaniem silnika , czy innych podzespołów. Nawet remont wykonany profesjonalnie, to dla laika jest trudno zauważalny
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ