Ładowacz adaptacja do Mitsubishi 20KM

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Ładowacz adaptacja do Mitsubishi 20KM

Post autor: marekspectra » 18 kwie 2022, 09:17

Obrazek

Kolega bardzo , ale to bardzo potrzebował zbudować ładowacz do swojego małego Mitsubichi. Problem jest taki ze do tak małego traktorka trudno dobrać cos (ładowacz) co bedzie pasowało. Ponadto specyficzna budowa traktorka wymusza inne niż standardowe podejście do montażu. Tego typu traktorki zbudowane sa z bloku mechanizmu różnicowego skrzyni biegów i pompy hydraulicznej, blaszanej zabudowy łączącej ten zespół z silnikiem i przednim mostem a całość osadzona na dwóch płaskownikach 100mm na 10mm tworzących "ramę" spinających wszystkie podzespoły w całość.


Pierwotny plan był taki ze zbuduje cały ładowacz od podstaw. Wiem wiem... ambitnie. Chciałem wzorować sie na moim oryginalnym ładowaczu BF30 - zdjąć z niego wymiary i adaptować do mitsubishi. Pierwsza rzeczą była budowa belki poprzecznej . Zdemontowałem swoją ,pomierzyłem i przy okazji wypiaskowałem i pomalowałem.
Obrazek
Kupując materiał okazało sie ze zaczęły sie drastyczne podwyżki cen stali, Wiec rozwiązaniem tymczasowym byl plan zbudowania belki poprzecznej i dodatkowej subramy która wzmocni cały traktor. I osadzenie na niej mojego ładowacza. Którego po prostu koledze pożyczyłem. Całość "siadła dość dobrze.

https://photos.google.com/u/2/share/AF1 ... FuMEtlMUNR

https://photos.app.goo.gl/YEximUC5NxcEWBpS6

Teraz musze poszukac fotek z budowy subramy i je tu wkleic.

Ładowacz Kuboty posiada odciągi prowadzące do "przedniego zderzaka" należało zrobić jego wzmocnienie oraz gniazda do montażu rury poprzecznej łączącej oba odciągi. Przy okazji zrobiłem ramkę ochronną na przedni gril traktorka.

Ten zestaw przepracował bezawaryjnie cały rok. Kolega postawił dom od podstaw, wydatnie pomagając sobie nim przy wszystkich pracach zwiazanych z przygotowaniem terenu, placu dróg dojazdowych odwodnien, przyłączy etc.

Ale mój ładowacz był rozwiązaniem tymczasowym. W miedzy czasie udało mi sie namierzyć i ciężkich targach kupić ładowacz John Dere...

Obrazek

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ