MiniTur dla Yanka

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MiniTur dla Yanka

Post autor: yanmarf17d » 23 mar 2021, 19:43

Pierwszy poważny wyjazd z miniładowaczem zaliczony. Zestaw składał się z traktorka z miniładowaczem i z przyczepki
Obrazek

Było wożenie(ok. 500m) ziemi do szklarni z wykorzystaniem przyczepki. Ładowacz się sprawdził, choć ziemia była dość mokra i ciężka, ale nie mogłem dłużej czekać, bo szklarnia powinna na siebie zarabiać.
Obrazek

Z pracą ładowaczem było różnie. Raz udało się nabrać, ile trzeba , raz był tak obciążony, że nie był w stanie podnieść i unosiło tył traktorka (bez balastu). Z załadunkiem(wysypem ) szło idealnie, mimo wysokości burty 120-130cm
Obrazek

Rozładunek z przyczepki ,to dość skomplikowana sprawa , ze względu na konieczność przepinania przewodów hydraulicznych z tyłu traktorka (eurozłącze). Dodatkowy problem ,to przeładowana przyczepa (ok, 1 kubika tj, 1500kg) i siłownik kipra nie dawał rady. po zrzuceniu kilkudziesięciu łopat można było wykiprować resztę.
Dla lepszej funkcjonalności założyłem wskaźnik poziomu łyżki i dołożyłem zderzaki wysięgnika, które mają usztywnić konstrukcję w czasie spychania urobku.
Obrazek Obrazek
Na film przyjdzie odpowiednia pora , bo dziś operator minitura był speszony :oops: a i pogoda z deszczem zmuszała do szybkiego załadunku.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: MiniTur dla Yanka

Post autor: wojtis1990 » 23 mar 2021, 19:51

No i super że działa i jesteś zadowolony. Też myślałem nad takimi odbojami, dużo one pomagają ? Też dziś działałem ładowaczem i na prawdę jak ktoś potrzebuje od czasu do czasu wozić ziemie, piach czy kamienie to dla mnie jest idealne rozwiązanie. No i cena w porównaniu do gotowego ...

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: MiniTur dla Yanka

Post autor: yanmarf17d » 23 mar 2021, 20:11

Przy zastosowaniu takich zderzaków siły, które powstają przy spychaniu urobku rozkładają się w moim przypadku na siłownik +sworznie wysięgnika +zderzaki. Ze względu na dość długie ramiona wysięgnika i wysokie umiejscowienie osi obrotu wysięgnika te zderzaki robią swoja robotę. Widziałem toto w pewnej konstrukcji do małego JD.
Dla takich potrzeb, jak dla mnie, to jest wystarczająca konstrukcja, która zostanie użyta kilka razy w roku.
Już myślę o wykorzystaniu miniTura do podpięcia wiertnicy.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ