Agregat uprawowy SB145 / glebogryzarka separaycjna

Adrian
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:10

Agregat uprawowy SB145 / glebogryzarka separaycjna

Post autor: Adrian » 02 lip 2020, 21:12

Jakiś czas temu zauważyłem że pomiędzy przekładnią łańcuchową, a wałem z zębami sączy się olej, rozebrałem wymieniłem uszczelnienie ale przy okazji zauwazylem, że musiałem w coś przywalić bo wygiął się wał na kórym mocowane są zęby. Tu pojawia się pytanie czy wiecie gdzie taki wał mógłbym dorobić? Pytanie ważniejszcze czy wogóle przejmowac sie tym jeżeli jestem wstanie bez większych problemów obracać tym wałem ręką , czuje opór ale nie duży.
Wcześniej jeszcze wygiałem ten wał zagniatający co jest za agregatem i ubija ziemie, może ktoś na to ma jakiś pomysł, jak to wzmocnić?

Bradomsko

Re: Agregat uprawowy SB145 / glebogryzarka separaycjna

Post autor: Bradomsko » 03 lip 2020, 21:21

Odnośnie wału strunowego to ja zrobiłem tak że poprostowałem wał powstawiałem pręty żebrowe od środka ułożone w poprzek i pospawałem, jedyny minus że na błocie szybciej się zapycha gliną, ale raczej separacyjną nie pracuje się w błocie. Jutro postaram się dać fotki

Bradomsko

Re: Agregat uprawowy SB145 / glebogryzarka separaycjna

Post autor: Bradomsko » 03 lip 2020, 21:37

Odnośnie wału z zębami to dobry ślusarz powinien dorobić, albo spróbuj wyjąć sprostować i założyć, moim zdaniem jak jest wygięty to prędzej czy później rozleci się, a jeszcze szybciej padną łożyska

Bradomsko

Re: Agregat uprawowy SB145 / glebogryzarka separaycjna

Post autor: Bradomsko » 05 lip 2020, 14:47

Zdjęcie wału strunowego brony mz
Załączniki
Akurat zdjęcia wałka z brony mZ ale sens ten sam
Akurat zdjęcia wałka z brony mZ ale sens ten sam
15939531179551659890024.jpg (22.73 KiB) Przejrzano 6303 razy

Adrian
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:10

Re: Agregat uprawowy SB145 / glebogryzarka separaycjna

Post autor: Adrian » 05 lip 2020, 21:25

Wzmocnienie to dobry pomysł, tylko nie wiem ile to wytrzyma. Zastanawiam się nad Obrazek tzw. wał crosskill tylko jest dość drogi za 1,6m trzeba dać 1700zł. Używa ktoś z was tego wału z agregatem sb? Jak wyglada ziemia po przejeździe? Podobnie jak z oryginalnym wałem?

Bradomsko

Re: Agregat uprawowy SB145 / glebogryzarka separaycjna

Post autor: Bradomsko » 06 lip 2020, 16:39

Ten z mz już kilkanaście ha za sobą i żadnego śladu zagniecenia, a efekt po strunowym ładny

Adrian
Posty: 45
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:10

Re: Agregat uprawowy SB145 / glebogryzarka separaycjna

Post autor: Adrian » 06 lip 2020, 18:02

Bradomsko pisze: 06 lip 2020, 16:39 Ten z mz już kilkanaście ha za sobą i żadnego śladu zagniecenia, a efekt po strunowym ładny
Ok, dziękuję to zrobię tak samo, jak znadję chwilę wolnego czasu. Prosze podpowiedz mi czy używasz stałego wału czy jakiegoś przeciążeniowego ze sprzęgłem jeśli tak to jakiego? Kilka razy miałem taką sytiację że ciągnik zgasł bo glebogryzarka złapała duży kamień :evil: i mam wrażenie ze takie nagłe zatrzymanie dla silnika to nie jest najlepsze... :roll:

Bradomsko

Re: Agregat uprawowy SB145 / glebogryzarka separaycjna

Post autor: Bradomsko » 06 lip 2020, 21:20

Mam wałek ze ścinającą ale to nie jest najlepsze rozwiązanie, chcę kupić ze sprzęgłem ciernym ale to trzeba dobrać do traktorka i maszyny odpowiedni

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Agregat uprawowy SB145 / glebogryzarka separaycjna

Post autor: TooSlow » 06 lip 2020, 22:28

Cierne jest dobre, ale nie chińskie. U mnie pochodziło w sumie rok i padło. Żeby to była tarcza, to bym wymienił, ale to niestety obie obudowy sprzęgła się zdarły miejscowo i pozamiatane. Padło głównie na kosiarce bijakowej - separacyjną to może ze 3 razy robił wokół domu i na działce.

Jeśli cierne, to dobrej jakości - ja właśnie zbieram na wałek za 999 złotych ze sprzęgłem ciernym.

Chinole też podrożał, teraz cena za wałek to 600 złotych, a 3 lata temu chyba było 400 złotych. Wiem, bo jak teraz szukam do Kubotki, to się zdziwiłem lekko.

Różnica nie jest więc wielka, jeśli się uwzględni jakość.

A najchętniej to bym wziął osobno sprzęgło cierne, a osobno wałek. Ale chcę mieć wałek uniwersalny do Kubotki, więc nie mam tyle miejsca.

Potrzebuję wałek od 65 do 85 cm. Czyli musi wychodzić 20 cm plus z 10 cm musi zostać na łączeniu. A to niestety mogę osiągnąć wyłącznie ze sprzęgłem ciernym połączonym z wałkiem, bo dzięki temu jest z 10 cm więcej rury wałka.

Bradomsko

Re: Agregat uprawowy SB145 / glebogryzarka separaycjna

Post autor: Bradomsko » 11 lip 2020, 21:39

Adrian pisze: 02 lip 2020, 21:12 wymieniłem uszczelnienie ale przy okazji zauwazylem, że musiałem w coś przywalić bo wygiął się wał na kórym mocowane są zęby. Tu pojawia się pytanie czy wiecie gdzie taki wał mógłbym dorobić?
https://traktor.com.pl/pl/strona-glowna ... sb145.html
Tu mają w razie w nowe

ODPOWIEDZ