Glebogryzarka separacyjna

takapik
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:46

Glebogryzarka separacyjna

Post autor: takapik » 28 mar 2020, 10:17

Witam w końcu zmobilizowałem się do nakręcenia filmu z pracy glebogryzarko-frezarki którą wykorzystuję do równania trawników frezuję dosyć płytko aby nie trzeba było siać trawy. Pozdrawiam.
https://www.youtube.com/watch?v=pL1rFO8FmXk

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Glebogryzarka separacyjna

Post autor: Dj Snake » 28 mar 2020, 20:00

Czy ta glebogryzarka używana w ten sposób cokolwiek separuje? W glebogryzarce separacyjnej chodzi chyba o to, żeby kępy trawy i wszelkie kamienie wcisnąć wgłąb i przysypać luźnym gruntem. Pracując na samym wierzchu gdzie wcisnąć ewentualny kamień i w jaki sposób, bo raczej nie tym wałem? Że już nie wspomnę, że obroty na jakich ta glebogryzarka pracuje to na pewno o wiele więcej niż producent zaleca ;)
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Glebogryzarka separacyjna

Post autor: Adam bez ziemi » 28 mar 2020, 21:31

Frezujesz trawniki źeby nie było potrzeby siać trawy. Sorry, na trzeźwo nie rozbiorę tego co piszesz. A i ta glebogrezarka, powiadasz separacyjna, czy nie jest pozbawiona grzebienia który separuje frakcje do przykrycia ziemią, próchnicę. ? :D

takapik
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:46

Re: Glebogryzarka separacyjna

Post autor: takapik » 28 mar 2020, 21:48

Witam. Przecież nie jestem na tyle głupi aby wciskać kamienie w głąb swojej działki. Chodziło mi o to aby tanio i szybko zniwelować nierówności na przykład kretowiska. Pokazując ten film spodziewałem się opinii jak Twoja. Bardzo mnie rozbawiła. Przecież nie wszystko trzeba robić tak samo.
PS. Jakie producent przewiduje obroty glebogryzarki dla 5 klasy ziemi o kącie nachylenia 7 stopni, wzbogaconej o kamenie wielkości 3 do 5 centymetrów w stosunku wagowym 17%.
Jeszcze raz pozdrawiam. Jutro zamieszczę aktualne zdjęcie trawnika równanego jesienią.

takapik
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:46

Re: Glebogryzarka separacyjna

Post autor: takapik » 28 mar 2020, 22:08

Adam bez ziemi pisze: 28 mar 2020, 21:31 Frezujesz trawniki źeby nie było potrzeby siać trawy. Sorry, na trzeźwo nie rozbiorę tego co piszesz. A i ta glebogrezarka, powiadasz separacyjna, czy nie jest pozbawiona grzebienia który separuje frakcje do przykrycia ziemią, próchnicę. ? :D
Drogi Adamie, jeszcze Ty! Nie wytrzymam. Do czego Ci ten grzebień? Przecież wszystkie zakłady fryzjerskie są zamknięte.
A to co napisałem rozumiesz?

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Glebogryzarka separacyjna

Post autor: wojtis1990 » 29 mar 2020, 09:08

Do równania kretowisk i w ogóle ziemi, piachu, kamienia polecam kratownicę. Lekkie zgrabne, i robi dobrą robotę.
Obrazek

takapik
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:46

Re: Glebogryzarka separacyjna

Post autor: takapik » 29 mar 2020, 10:31

Witam. Krata superowa, słyszałem o takich rozwiązaniach. Gdzie ją kupiłeś?

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Glebogryzarka separacyjna

Post autor: Dj Snake » 29 mar 2020, 11:29

takapik pisze: 28 mar 2020, 21:48 Witam. Przecież nie jestem na tyle głupi aby wciskać kamienie w głąb swojej działki. Chodziło mi o to aby tanio i szybko zniwelować nierówności na przykład kretowiska. Pokazując ten film spodziewałem się opinii jak Twoja. Bardzo mnie rozbawiła. Przecież nie wszystko trzeba robić tak samo.
PS. Jakie producent przewiduje obroty glebogryzarki dla 5 klasy ziemi o kącie nachylenia 7 stopni, wzbogaconej o kamenie wielkości 3 do 5 centymetrów w stosunku wagowym 17%.
Jeszcze raz pozdrawiam. Jutro zamieszczę aktualne zdjęcie trawnika równanego jesienią.
Skoro nie wciskasz kamieni wgłąb to nie jest to glebogryzarka separacyjna. Nierówności niweluje się kratą a nie glebogryzarką. Obroty glebogryzarki producent przewiduje do możliwości przekładni i innych podzespołów a nie do ziemi na jakiej ma pracować i w większości przypadków jest to 540 obr/min.

Ja równań kratą własnej produkcji. https://youtu.be/BiiUozeUlGU
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Glebogryzarka separacyjna

Post autor: wojtis1990 » 29 mar 2020, 13:51

Swoją kratę zrobiłem sam. Kupiłem materiał, pociąłem, pospawałem, pomalowałem. Jest trochę pracy ale wychodzi taniej niż kupiony gotowiec. Robi bardzo dobrą robotę, jak się człowiek przyłoży to wyrówna jak pole golfowe. Nie wiem skąd jesteś bo się nie chwaliłeś, jak masz niedaleko to mogę ci pożyczyć to sobie spróbujesz.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Glebogryzarka separacyjna

Post autor: Mandrol » 29 mar 2020, 23:08

Kolego @takapik, zobacz sobie jak kratownica może zrobić super robotę ;)
https://www.malytraktor.pl/forum/viewto ... 345#p28345
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

ODPOWIEDZ