GLEBOGRYZARKA PRZESUWNA TLS 85

Traktorrajmek
Posty: 45
Rejestracja: 31 paź 2018, 16:13

GLEBOGRYZARKA PRZESUWNA TLS 85

Post autor: Traktorrajmek » 10 wrz 2019, 13:25

Witam!
Z racji tego, że nie są dostępne glebogryzarki do ciągników suzue zmuszony byłem zakupić glebogryzarkę jak w tytule. Chciałbym w tym miejscu prosić o opinie dotyczące jej montażu i użytkowania. Mianowicie zamontowałem ją za pomocą TUZ i wygląda to tak:
https://drive.google.com/file/d/133LE7U ... a7RNr/view
Jestem w trakcie dorabiania łańcuchów blokujących lasze (tulejki z oczkami na wałek gdyż nie ma innego mocowania) oraz skracania kardanu/wału. Czy glebogryzarka nie "wystaje" za bardzo do tyłu? Czy można coś skrócić /przerobić, aby była bliżej tylnych kół?

zwirek
Posty: 45
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:54

Re: GLEBOGRYZARKA PRZESUWNA TLS 85

Post autor: zwirek » 10 wrz 2019, 20:21

No jedyne co można zrobić aby był bliżej kół to skrócić tylko ramiona. Ale zanim zaczniesz coś przerabiać to sprawdź jak pracuje glebka aby później nie było problemów. W dodatku jest daleko od kół bo masz podniesiona prawie jak do transportu, tzn wyżej niż powierzchnia styku kół z gruntem jest wyżej o wysokość palety plus wysokość pozbruku. Postaw na równym terenie tzn, traktor i glebka na jednym poziomie i w tedy sprawdź.

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: GLEBOGRYZARKA PRZESUWNA TLS 85

Post autor: Gelo » 11 wrz 2019, 08:02

No jedyne co można zrobić aby był bliżej kół to skrócić tylko ramiona
Dokładnie tak, dodam tylko że poprzez skrócenie nawet przeciw waga się zmniejszy.
Branson 4020

Awatar użytkownika
Beny
Posty: 81
Rejestracja: 12 sie 2017, 20:57
Lokalizacja: Opoczno

Re: GLEBOGRYZARKA PRZESUWNA TLS 85

Post autor: Beny » 27 lip 2021, 01:23

Jak Ci się sprawuje ta glebogryzarka?
Stoję przed dylematem zakupu glebki i na obecną chwilę tylko ten model jest dostępny...

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: GLEBOGRYZARKA PRZESUWNA TLS 85

Post autor: RobsonWawa » 01 sie 2021, 14:55

nie za bardzo rozumiem dlaczego ta glebka ma w nazwie przesuwna ? podczas gdy jest to model stały.
Jedyny ruch jaki można wykonać to założyć tuleje przy ramionach po lewej, po prawej lub centralnie.
Glebka która nie kryje rozstawu kół to bardzo duża niedogodność . Osobiście używam 115 przy szerokości 100 cm na tylnych
kolach i jest OK. Użytkuję kilka lat i nie mam powodów do narzekań ( no może poza rozszczelnieniem złączy)Jedyne co to dorobiłem małe ograniczniki na boki aby nie tworzyły się progi przy przejściach. Glebka nie jest na tyle ciężka aby skracać do niej ramiona. Mój maluszek waży tylko 500 kg a pracuje z glebką za którą najczęściej zapinam jeszcze wałek croskil (gumowy) Według mnie zęby dużo lepiej rozbijają ziemię niż modele japońskie.

ODPOWIEDZ