Obsypnik, pielnik

Awatar użytkownika
smoli4
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2021, 10:52

Re: Obsypnik, pielnik

Post autor: smoli4 » 06 mar 2022, 15:08

Yanmar1820 pisze: 02 gru 2020, 11:07 Zakupiłem obsypniko-pielnik taki jak na zdjęciu poniżej. Zamierzam ustawić rozstaw rzędów co 85cm i sadzić jednorzędowo (mój Yanmar niestety ma taki rozstaw jakima). Czytałem że szersze redliny są lepsze przy obecnych suszach lepiej zachowują wodę i ziemniak nie jest ugniatany przy obrabianiu. Mam wystarczająco dużo areału żeby to wszystko rozsunąć. Dodatkowo chcę wykorzystać ramkę i przerobić go też jako brony tzn. jak będę potrzebował obsypnika to przykręcam sekcje i obsypuję. Potrzebuję brony to odkręcam 2 obejmy i odpinam sekcję. Kupiłem 3 szt. obejm jak na zdjęciu, przyspawam do nich profile i będę mocował do nich brony 2 lub 3 pola. Jak uda mi się to zrobić na wiosnę to dodam zdjęcia. Co tym zyskuję? Zyskuję miejsce w garażu którego mam bardzo mało i oszczędzam pieniądze zamiast kupować brony wykorzystam to co mam (same pola na złomie są bardzo tanie). Rozważam jeszcze opcję żeby wykorzystać ramę od pielnika jako kultywator i platforma :lol: chytrość i oszczędność miejsca... :mrgreen:
Witam, nie dawno również zakupiłem pielniko-opsypnik, tylko trzy rzędowy, i mam nadzieję że sprawdzi się na mojej 4 klasie ziemi :-)
smoli4 YM1810

ODPOWIEDZ