Kosiarki bijakowe - ogólnie.

pgargala
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2019, 15:14

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: pgargala » 23 kwie 2019, 16:54

Czemu na głęboką wodę?
Robiłem już kilka kosiarek tylko takich z jednym smiglem.
Teraz chciałbym zrobić bijakowa i widziałem jak któryś z forumowiczów taką robił to może mógłby podrzucić jakieś wymiary obudowy?

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: Mandrol » 01 lip 2019, 22:07

Moja bijakowa po 4 latach intensywnego użytkowania dostała nowe młotki. Dwa lata temu wymienione 3 paski oraz 2 węże a tak cały czas wio do produkcji. Oczywiście jeśli "nie smarujesz to nie jedziesz" więc na bieżąco smar we wszystkie kalamitki oraz 2 razy wymieniony olej w przekładni. Kilka dni temu rozpoczęła znowu swoją akcję "koszenie międzyrzędzi choinkowych" ale tym razem chyba akcję będziemy musieli odwołać :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
LeszekB
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: LeszekB » 02 sie 2019, 14:43

piotrbpm pisze: 04 maja 2014, 18:45 W Twojej kosiarce rura kopiująca nie będzie ryć ponieważ masz zaokrąglenia na bokach :)
2487807393_2.jpg
Niestety (przynajmniej ja) nie widzę jak w prosty sposób coś takiego wyczarować do zwykłej rury prostej .
Kółka obrotowe które stosowałem w moich konstrukcjach to wydatek około 40zł /szt a rury ? sporo rura wytoczenie łożyska itp
Może użyjcie dwóch gaśnic śniegowych 6 kg i będą zaokrąglenia i rura : wymiary gaśnicy : średnica około 130 mm, zatoczenie dla łożyska około 45 mm zewnętrzna i 27 mm wewnętrzna gwintowana, efektywna długość rury po odcięciu mierzona wraz z zatoczeniem na łożysko to 65 cm czyli dwie gaśnice to 130 cm wał, tylko prosto pospawać... Na złomie zapewne można takie cuda znaleźć.
Pozdrawiam
Leszek

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: toku74 » 02 sie 2019, 17:10

Gaśnice 6kg mają za cienkie ścianki. Zaraz sie pognie. Ja użyłem zwykłej czarnej rury /chyba średnicy 137mm/ i do tego na końcach wspawałem zwężki hamburskie. Krawędzie łagodne, tylko wygląda jak torpeda dwustronna.

Awatar użytkownika
sig
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:04
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: sig » 05 lut 2020, 11:17

Zamierzam kupić kosiarkę bijakową z tych cięższych. Szukałem EFGC ale większość sprzedawców ma teraz tylko te ciężkie z klapką z tyłu. Kosiarka by miała za zadanie wykosić raz do roku obszar powiedzmy 13ha w większości łąki, troszke poplonów. Zależy mi na zmulczowaniu zielonej masy. Rozumiem ze noze igreki beda tymi ktorych potrzebuje, pytanie czy taka kosiarka da rade z taką robotą? Po jakim czasie się zaczyna grzać na tyle że trzeba zrobić przerwę? Myślę o kosiarce o szerokosci 145 jak myślicie yanmar af28 da radę? (Nie ma żadnych badyli)
Dziekuje wam z gory za wszelkie odpowiedzi
Pokrzywowy farmer

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: marekspectra » 05 lut 2020, 17:38

Pracowałem chwile tym ciągnikiem, mam tez swoją 145cm zieloną bijakową :) Kosiarka jak najbardziej pasuje do tego traktorka , A on sam dobrze będzie z nia współpracował. Jest jednak pewne ale , 13 ha to nie w kij dmuchał, Generalnie nawet pełnowymiarowemu ciągnikowi c 330 i szybkiej kosiarce dyskowej czy rotacyjnej ... jest co robić i to nie na jeden dzień.

Kosząc dokładnie i nisko najprawdopodobniej będziesz musiał jechać na 2 biegu. a Jak bedzie gęsta gruba trawa to może nawet na 1 . Nie wiem ile będzie trwało to koszenie, ile wybije mth i ile spali paliwa. To po prostu jest meczące dal maszyn i dla człowieka.

Ja po prostu wynająłbym na usługę jakiś większy kaliber, na pierwsze koszenie. Taniej i duzo wygodniej. Może lepiej wynajmij /pożycz taka kosiarkę i zrób próbę, zobaczysz w praniu , jak to wszystko współpracuje.

Dodam, ze wydajność kosiarki rotacyjnej 165cm roboczej, która tylko kosi, a nie kosi i mulczuje, to ok 1.2ha?godz. czyli samą rotacyjna kosiłbyś 13 godzin. Nie wyobrażam sobie żeby taki maraton wytrzymał c330 . A przecież masa jego koła zamachowego jest większa niż całego silnika w Twoim traktorku. Pamiętajmy ze kosimy raczej w warunkach temp ok 25C i większych, a Nasze traktorki nie za specjalnie lubią prace na pełnym obciążeniu w tak wysokich temp. Dodajmy jeszcze zapylenie i zatykanie chłodnic przy koszeniu...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: Dj Snake » 06 lut 2020, 07:23

Mandrol pisze: 01 lip 2019, 22:07 Moja bijakowa po 4 latach intensywnego użytkowania dostała nowe młotki. Dwa lata temu wymienione 3 paski oraz 2 węże a tak cały czas wio do produkcji. Oczywiście jeśli "nie smarujesz to nie jedziesz" więc na bieżąco smar we wszystkie kalamitki oraz 2 razy wymieniony olej w przekładni. Kilka dni temu rozpoczęła znowu swoją akcję "koszenie międzyrzędzi choinkowych" ale tym razem chyba akcję będziemy musieli odwołać :(
Obrazek

Jak sprawuje Ci się ta kosiarka? Polecasz ją? Myślisz że 20 konna Kubota L1-205 da sobie radę? Potrzebuje czegoś głównie na usługi, głównie działki do 0,5 ha, ale niestety teren praktycznie zawsze nieznany :( obecnie mam geo 95 ale zdaje mi się że ten ciągnik dał by radę czemuś większemu i myślę właśnie o takiej na wysięgniku 125 szerokości, miałbym wtedy taką samą szerokość co traktor, więc nawet dobrze do przejazdów.
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Awatar użytkownika
sig
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:04
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: sig » 06 lut 2020, 10:00

marekspectra pisze: 05 lut 2020, 17:38 ”Pracowałem chwile tym ciągnikiem, mam tez swoją 145cm zieloną bijakową :) Kosiarka jak najbardziej pasuje do tego traktorka , A on sam dobrze będzie z nia współpracował. Jest jednak pewne ale , 13 ha to nie w kij dmuchał...”
”... Nie wiem ile będzie trwało to koszenie, ile wybije mth i ile spali paliwa. To po prostu jest meczące dal maszyn i dla człowieka. ”
Marku dziekuje Ci bardzo za Twój post. Jak myślisz hektar takiej wysokiej trawy taka kosiareczka byla by w stanie skosic w 2h? Najwiekszy kawałek jakibyłby do skoszenia to 11ha i maleństwo raczej nie probowałoby tego skosic w jeden dzien tylko raczej myślałem o 4-5 dniach, z uslugami niestety roznie to bywa w tamtym rejonie.
Pokrzywowy farmer

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: TadeuszB » 06 lut 2020, 17:00

Hektar w 2 godz? NIE.

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: Dj Snake » 06 lut 2020, 20:22

Nawet bez żadnych nawrotów , kosiarką 1.45 metra o bez nakładania szerokości przy przejazdach musiałbyś jechać 7km na godzinę żeby zrobić hektar w ciągu godziny
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

ODPOWIEDZ