Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: Mandrol » 06 lut 2020, 23:49

Dj Snake pisze: 06 lut 2020, 07:23
Mandrol pisze: 01 lip 2019, 22:07 Moja bijakowa po 4 latach intensywnego użytkowania dostała nowe młotki. Dwa lata temu wymienione 3 paski oraz 2 węże a tak cały czas wio do produkcji. Oczywiście jeśli "nie smarujesz to nie jedziesz" więc na bieżąco smar we wszystkie kalamitki oraz 2 razy wymieniony olej w przekładni. Kilka dni temu rozpoczęła znowu swoją akcję "koszenie międzyrzędzi choinkowych" ale tym razem chyba akcję będziemy musieli odwołać :(
Obrazek

Jak sprawuje Ci się ta kosiarka? Polecasz ją? Myślisz że 20 konna Kubota L1-205 da sobie radę? Potrzebuje czegoś głównie na usługi, głównie działki do 0,5 ha, ale niestety teren praktycznie zawsze nieznany :( obecnie mam geo 95 ale zdaje mi się że ten ciągnik dał by radę czemuś większemu i myślę właśnie o takiej na wysięgniku 125 szerokości, miałbym wtedy taką samą szerokość co traktor, więc nawet dobrze do przejazdów.
Jeden z moich postów- https://www.malytraktor.pl/forum/viewto ... =90#p21873
Moje N200 ma 20 kucyków, ok. MW1130kg i daje radę ale oczywiście z taką trawą i trzciną jak w powyższym poście koszenie trwa długo i nie wierz handlowcom z firm traktorkowych, że można 1ha opierdzielić w godzinę czy dwie. Nie ma szans na porządne skoszenie chyba że pojedziesz po łebkach i tylko muśniesz trawę na wysokości 20-30cm.
Gdybym miał kupić jeszcze raz to na pewno bym to zrobił.
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: Dj Snake » 20 lut 2020, 20:53

Mam w tej chwili kosiarkę bijakową taką:
https://www.youtube.com/watch?v=P-ZEpI6 ... e=youtu.be

Czy mogę do niej zamiast noży Y założyć młotki? Jaka byłaby różnica, czy dałbym radę rozdrobnić wtedy nieco większe krzaczki niż obecnymi nożami?
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Bradomsko

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: Bradomsko » 22 lut 2020, 11:45

Jeśli przy założonych y masz tulejki na śrubach to młotki ci się zmieszczą oryginalne bo te kosiarki są w sprzedaży z młotkami i y więc tak, ja tam wielkiej różnicy nie widzę przy dużych krzakach młotki czy y tu bardziej o moc kosiarki i traktora chodzi, no może młotki mniej się niszczą na krzakach bo y lubi pęknąć czasem. Tylko jak będziesz chciał kupić młotki to nie bierz blaszanych .

andrzej_us324
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2020, 15:17

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: andrzej_us324 » 08 cze 2020, 16:44

Pytanie standardowe lecz niestety od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować (znaleść odpowiedzi) jaka kosiarka bijakowa z młotkami do Yanmar US324 (z silnikiem 3 TNE82 24 KM szerokość na tylnich kołach to 130 cm) napiszcie proszę własne propozycje i doświadczenia

Awatar użytkownika
sig
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:04
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: sig » 23 sie 2020, 11:42

Andrzeju ja mam 4 kuce więcej i kupilem bijakowa o szerokosci 145cm z otwierana klapa tylną - myśl była taka że jak nie będzie dawać rady to tą klapę się otworzy. Co masz zamiar nią kosić? nieuzytki na mlotkch to proponowalbym 125cm jakies mniej wymagajace trawy i chwasty na igrekach to 135cm.
Pokrzywowy farmer

andrzej_us324
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2020, 15:17

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: andrzej_us324 » 18 wrz 2020, 07:25

Dziękuję za odpowiedź.

ODPOWIEDZ