Rotacyjna - mini

Panda
Posty: 37
Rejestracja: 25 lut 2020, 22:11

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: Panda » 06 kwie 2020, 23:34

Panowie sezon idzie;) jakieś świeże opinie o rotacyjnych??
Wirax mini?? może coś innego??? a może jakaś dyskówka ~1.6m? :D
Przesiadam się z konnej listwowej ciąganej za pickupem ;) chciałbym żeby było mniej zabawy przy samej kosiarce... a i żeby prędkość koszenia nie była dużo mniejsza.

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: ferszta » 07 kwie 2020, 18:21

Rotacyjna w wykonaniu na miniciągniki się nie sprawdza. Nie układa pokosu, wymaga idealnie wyrównanej powierzchni - do koszenia łąki czy pielęgnacji pastwiska się nie nadaje. Kosztuje sporo kasy. Do pielęgnacji terenów zielonych zdecydowanie lepsze są kosiarki dedykowane. Do utrzymania w ryzach ugoru zielonego zdecydowanie lepszy jest mulczer/rozdrabniacz młotkowy.
Hinomoto

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: amigorm1976 » 07 kwie 2020, 18:59

ferszta pisze: 07 kwie 2020, 18:21 Rotacyjna w wykonaniu na miniciągniki się nie sprawdza. Nie układa pokosu, wymaga idealnie wyrównanej powierzchni - do koszenia łąki czy pielęgnacji pastwiska się nie nadaje. Kosztuje sporo kasy. Do pielęgnacji terenów zielonych zdecydowanie lepsze są kosiarki dedykowane. Do utrzymania w ryzach ugoru zielonego zdecydowanie lepszy jest mulczer/rozdrabniacz młotkowy.
Muszę się nie zgodzić. Używałem kilka lat mini kosiarkę rotacyjną ZANON i byłem z niej bardzo zadowolony, tak była droga ale już spotkałem się z zamiennikami pod inną marką i mniej więcej połowę tańsze.
Jej główną zaletą była masa około 80 kg i przekładnia zębata. Minusem jako jedyny brak sprzęgła jednokierunkowego. Każda kosiarka lubi płaską powierzchnię natomiast dość dobrze dostosowywała - kopiowała teren.
Układała zielenine w pokos. Jest kilka filmów na YT można sprawdzić jak działa.
Kosiarka rotacyjana służy do ścinania zieleniny na pasze i tu się sprawdza ten model, jezeli ktoś potrzebuje do innych celów jej funkcjonalność może być pod znakiem zapytania.
Obecnie używam większej kosiarki 1.65m z roztrząsaczem pokosu oczywiście z większym ciągnikiem.

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: ferszta » 09 kwie 2020, 07:05

Maszyna tego typu za 7 tys zł (a po obecnym kursie Euro pewnie sporo więcej) - można i tak....
Hinomoto

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: amigorm1976 » 09 kwie 2020, 10:17

ferszta pisze: 09 kwie 2020, 07:05 Maszyna tego typu za 7 tys zł (a po obecnym kursie Euro pewnie sporo więcej) - można i tak....
Nie trzeba kupować ZANON a, można kupić ją pod inną marka i w innych kolorach za około 4.5 tysiąca, być może dadzą jakiś upust.
A jeżeli ktoś ma możliwość kupna na fakturę to realnie wyniesie coś koło 3.2 tyś. 😉
Nigdzie nie napisałem że te kosiarki są tanie ale jeżeli ktoś potrzebuje zielonki na pasze lub siano to ona się sprawdzi, średnio jakoś widzę siano po kosiarce mulczującej.

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: ferszta » 09 kwie 2020, 15:11

Zapewne kosiarka mulczująca nie nadaje się do zbioru siana. Dwa razy podjąłem próbę uzyskania pokosu za pomocą mini rotacyjnej - bez zadowalającego rezultatu. Ostatecznie zamawiam "dorosłą" kosiarkę - pokos jak należy, z nierównościami terenu sobie radzi. Mini do remontu - na szczęście udało się ją wskrzesić. Najchętniej sprzedam nawet za niedużą kasę.
Hinomoto

ODPOWIEDZ