Kosiarka 80cm na 1 lub 2 noże co wybrać

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Kosiarka 80cm na 1 lub 2 noże co wybrać

Post autor: RobFra » 17 wrz 2019, 21:10

Hej
dylemat jest. Około 2000m2 działki- sad i ogród. Spadnie jabło, trafi się kretowisko i czasami kamyczek. Co rusz trzeba ostrzyć nóż.
Mam kosirakę spalinową z napędem 51cm. Daje radę, ale ręce już słabiej.
Trzeba coś szerszego tak ok. 80cm i dylemat na 1 czy 2 noże?
Poproszę o opinie i uwagi z pracy i działania.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kosiarka 80cm na 1 lub 2 noże co wybrać

Post autor: lewan24pl » 17 wrz 2019, 23:08

Ja miałem MTD samojezdna u mnie 8lat służyła a używana kupiłem mało używana bo po ok 3lat użytkowania wieniec się wykruszył na kole zamachowym i stała parę lat nie używana a wieniec był plastikowy i przeskakiwał a gościu nie wiedział o co chodzi kupił nowa a mi się okazja trafiła :lol: i służy dalej u znajomego drugi rok i byłem bardzo zadowolony 11-12koni nie pamiętam dokładnie ale miała jeden duży nóż i super kosiła naprawdę a teraz drugi rok mam nową MTD w sumie to samo tylko nowa maska takie tam i ma dwa noże i szczerze ja byłem bardziej zadowolony z tej starszej no nie wiem jakoś niby stara ale jakiś lepiej zrobiona była
Do nowej nie mam w sumie zastrzeżeń tylko jak wyższa gęsta trawa to tak wolniej trzeba jechać a stara niby tyle samo koni a szła w pokrzywy jak dzik
Mi się wydaje że jeden duży lepiej bo jak noże się wyszczerbia czy wyłamie to nie dokasza
Ja w tym roku wymieniłem bo wytarte były i co roku w sumie zmiana bo dużo kretowisk kamień się trafi a koszt jednego coś 50pare za sztukę jak są podwójne a ten pojedynczy co miałem w starej coś 130-150zl ale jak śmigło od samoloty długi był
Ale to taka moja opinia że ja bym wolał jeden długi niż dwa małe to takie spostrzeżenia moje że starej a nowej
Stara taka miałem to tylko przykład
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3037833271

A nowa taka też przykład MTD 125
http://www.gardenshop.pl/mtd-kosiarka-t ... -5856.html
Ale stara to robote robiła kosiłem nią ponad 100cm trawę na dwa razy i szła a nowa nie próbowałem bo mam kubote do takiej ale jakoś pozostał mi sentyment do staruszka
A kupiłem druga MTD bo chciałem nowa błyszcząca no i tak kupiłem na allegro :lol: :lol: :lol: jak prawie wszystko,stara była bardzo dobra więc wybrałem tą samą firmę
Ale niech inni się też wypowiedzą czy lepiej jeden czy dwa noże
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ