Prestigo opinie

Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Prestigo opinie

Post autor: Balcerek » 24 sty 2019, 21:37

Witam, czy ma ktoś doświadczenie, informacje o kosiarkavh bijakowych Prestigo?
To taki sam produkt jak te chińskie, czy coś lepszego.
Patrząc na cenę to droższe od chinoli, ale jak rozmawiałem z przedstawicielem Ozametu to cena polskiej kosiarki wynosi około 7tys.
Mowa o kosiarce do traktorów 21 KM

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Prestigo opinie

Post autor: RobsonWawa » 25 sty 2019, 09:47

Porównując z GEO to 90% dawca elementów , różnicy można się dopatrzyć tylko
w kątowej przekładni głównej. Zdaje się że ma zamontowane lepsze jakościowo młotki (kupowałem 600zł kpl. do 125)
O ile urwałem kilka zamontowanych oryginalnych GEO to po wymianie na lepsze już się nie zdarzyło.
Chińczyk może być lepszy i gorszy ale jednak chińczyk. Mam, używam, sporo przeszła i nadal działa.

Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Re: Prestigo opinie

Post autor: Balcerek » 25 sty 2019, 15:09

Dzięki za info, 01 lutego wybieram sie na Targi do Nadarzyna.
Co prawda nie wiem jacy wystawcy się tam pojawią, ale może będzie któryś z polskich producentów.
Może czegoś się dowiem na temat kosmicznej różnicy w cenie, pomiędzi Chinami a nasza produkcją.
Jak przekonają to się skieruje w ich stronę z zakupem.

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Prestigo opinie

Post autor: TadeuszB » 25 sty 2019, 17:03

Jakie to targi będą ?

Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Re: Prestigo opinie

Post autor: Balcerek » 25 sty 2019, 17:30

https://warsawexpo.eu/wydarzenie/centra ... icze-2019/
A tu taki przegląd:
https://www.polagra.pl/pl/

Brakuje jeszcze Kielc i paru innych

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Prestigo opinie

Post autor: Mandrol » 26 sty 2019, 14:53

Kolego, nie wiem czy warto przepłacać...
Ja mam bijakową AGL125 od czerwca 2015 roku i przez ostatnie 4 lata przepracowała ponad 200mth a łatwego życia nie ma- viewtopic.php?f=62&t=1328&p=13927#p13927
Przez ten czas oczywiście po przepracowaniu chyba 30mth wymiana oleju wg zaleceń producenta; po 2 latach musiałem wymienić 3 paski i 2 węże bo sparciały no i znowu olej w przekładni, która wg mnie ma japońskie oznaczenia więc co najważniejsze to nie chińskie 8-) W tym roku czeka mnie wymiana wszystkich 20 młotków- znalazłem je pod choinką ;) i dalej wio do produkcji :lol:
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Re: Prestigo opinie

Post autor: Balcerek » 30 sty 2019, 21:23

Sam nie wiem czy dobrze zrobię, ale zacoś się płaci więcej. Mam nadzieję, że za jakość koszenia. Oglądając filmy YouTube widać wyraźnie różnicę pomiędzy koszeniem kosiarka lepszej jakości a chińską. Trawa zielona jest na pył prawie, a u innych "zmemłana" .umęczona a nie skoszona, może to kwastia noży czy co ?

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Prestigo opinie

Post autor: RobsonWawa » 31 sty 2019, 08:41

Jakość noży ma tu istotne znaczenie, no i trzeba umieć kosić.
Może brzmi to banalnie ale kosząc zadbany trawnik , mając ostre noże trawnik można skosić ładnie
przy prawidłowo ustawionej kosiarce, ale przy zbyt głębokim natarciu też da się to spiep......ć.
Ja bijakowej używam zgodnie z przeznaczeniem tej kosiarki czyli tam gdzie szkoda by mi było pielęgnacyjnej : na nieużytki, obrzeża dróg i drogi, jako rozdrabniacz do spadów gałęzi itp. Po czymś takim noże raczej nie nadają się do koszenia trawników.
Jeszcze jedno - bijakowa absolutnie nie nadaje się do koszenia wysokiej trawy.

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Prestigo opinie

Post autor: Mandrol » 31 sty 2019, 10:47

Balcerek pisze: 30 sty 2019, 21:23 Sam nie wiem czy dobrze zrobię, ale zacoś się płaci więcej. Mam nadzieję, że za jakość koszenia. Oglądając filmy YouTube widać wyraźnie różnicę pomiędzy koszeniem kosiarka lepszej jakości a chińską. Trawa zielona jest na pył prawie, a u innych "zmemłana" .umęczona a nie skoszona, może to kwastia noży czy co ?
Tu masz jakość "chińczyka"- przez 3 lata jakość koszenia na bardzo wysokim poziomie IMHO. Dopiero czwarty rok użytkowania przyniósł poważną degradację bijaków i jakość spadła dramatycznie ale po przepracowaniu ponad 200mth można się tego było spodziewać (niestety nie mam fotek bo mój trawnik był ważniejszy w tamtym roku niż choinki 8-) ). Nowe noże już zakupione i od wiosny znowu do produkcji ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
RobsonWawa pisze: 31 sty 2019, 08:41... Jeszcze jedno - bijakowa absolutnie nie nadaje się do koszenia wysokiej trawy.
Polemizowałbym Robercie na ten temat (patrz wyżej) ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Re: Prestigo opinie

Post autor: Balcerek » 31 sty 2019, 12:20

A z ciekawości młotki czy noże typu Y ??
Na mojej działce w zeszłym roku potężnie urosła jarmucha, i tylko dlatego, że były upały, trochę podeschła, to we wrzesniu skosiłem wszystko kosą spalinową ( 3 dni ) ostrzem, nie żyłką, teraz kolejne pare tys. mkw wyciołem samosiejek i całość planuję utrzymywać w jakiej przyzwoitości ( 1,5ha).
Dlatego tez myślę kupić lekka z nozami Y

ODPOWIEDZ