Napęd kosiarki hydraulicznej.

Kokosz
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2017, 09:57
Lokalizacja: Trzebnica

Napęd kosiarki hydraulicznej.

Post autor: Kokosz » 15 lip 2018, 14:21

Dzień dobry.
Kupiłem kosisko od traktorka ogrodowego (benzynowego) zasilane paskiem klinowym i chciałbym zamocować je z przodu mojego traktorka japońskiego i zasilić silnikiem hydraulicznym.
Mój traktorek ma 19 km.
Czy ktoś ma doświadczenie z hydraulika i doradzi mi jaki silnik z allegro wybrać?
Na allegro są dostępne różne silniki hydrauliczne SMR. Mają różna wydajność od 80 do 400 cm sześć.
Który wybrać by zapewnił takie obroty jak silnik traktorka (oczywiście mogę jeszcze pokombinować z rozmiarami kół pasowych).
Czy może nie warto iść w hydraulikę i zamocować silnik spalinowy?

cieply
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:02

Re: Napęd kosiarki hydraulicznej.

Post autor: cieply » 16 lip 2018, 08:52

Silniki w kosiarkach spalinowych pracują między 2500 obr/min, a 3000obr/min.
Musisz znaleźć silnik hydrauliczny, który osiągnie Ci przynajmniej takie obroty. Albo zastosować przekładnię z kół pasowych.
W każdym silniku masz podaną jego chłonność i do niej trzeba dopasować pompę hydrauliczną. Dodatkowo przy pracy z silnikami olej hydrauliczny nagrzewa się dosyć mocno. Wymaga to na pewno trochę większego zbiornika, żeby olej mógł się chociaż trochę wystudzić.
Nie wiem czy zastosowanie silnika spalinowego nie będzie lepszym rozwiązaniem.
Pensjonat na Mazurach nad jeziorem Juksty. Zapraszam! http://www.pensjonat-hubertus.pl

Kokosz
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2017, 09:57
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Napęd kosiarki hydraulicznej.

Post autor: Kokosz » 16 lip 2018, 11:05

Po zglebieniu tematu zdecyduje się na napęd spalinowy.
Pompa hydrauliczna traktorka ma mała wydajność. Musiałbym zastosować drugą pompę na wom, zbiornik na olej itp.
Koszt ok 2000 zł i dużo grzebania. Pracochlonny montaz i demontaz.
A kosisko z silnikiem na przedni tuz bedzie w sam raz.

Awatar użytkownika
golfik-81
Posty: 74
Rejestracja: 27 kwie 2017, 07:23

Re: Napęd kosiarki hydraulicznej.

Post autor: golfik-81 » 17 lip 2018, 10:27

A czasem nie prosciej za pomocom przekladni i walka WOM przeniesc naped do przodu? z poziomu kierowcy mozesz szybko reagowac na prace kosiarki?

Kokosz
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2017, 09:57
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Napęd kosiarki hydraulicznej.

Post autor: Kokosz » 18 lip 2018, 20:29

Też o tym myślałem ale sprawa jest skomplikowana. Wałek musiałby mieć przekładnie pasowa z tylu, podpory, osłonę, przedni tuz z prawdziwego zdarzenia przedni wom z kardanami itp. To wszystko koszta bo sam tego nie wykonam.
A silnik 10km z kolem pasowym kupie za 1000 zł, dorobie długa linkę od gazu bym mógł nim operować z siedzenia i będę miał kosiarki pielegnacyjna z przodu.

Awatar użytkownika
golfik-81
Posty: 74
Rejestracja: 27 kwie 2017, 07:23

Re: Napęd kosiarki hydraulicznej.

Post autor: golfik-81 » 19 lip 2018, 09:34

gdzies kiedys przegladajac internet natrafilem na taka przerobke, wczoraj patrzylem ale nie znalazlem mi sie udalo mam
już przedni WOM ale jest napędzany z wyjścia na kosiarkę miedzy-osiowa. Proponuje jeszcze wyłącznik silnika przy lince od gazu - możne się zdążyć ze trzeba będzie szybko wyłączyć. Jeszcze jedno z mojego doświadczenia wzięte ważne żeby przedni tuz był sztywny nie możne chodzić na boki - u mnie już luz na tulejkach się zrobił i już ciężko kosiarkę okiełznać jedzie gdzie chce :D, Powodzenia przy pracy

Artur&Anton
Posty: 34
Rejestracja: 12 sie 2018, 12:43

Re: Napęd kosiarki hydraulicznej.

Post autor: Artur&Anton » 18 wrz 2018, 13:40

Ktos przerabial dalej temat napędu z hydromotoru ? Też zastanawiam się jak rozwiazac

ODPOWIEDZ