Przyczepa leśna

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 02 sty 2019, 08:37

A widziałem taka na siłowniku tylko pewnie mocny musi być
https://youtu.be/S39F8F3duJU
https://youtu.be/_7bmvYGp0_Q
No dobry pomysł tylko do wiosny bedzie zrobione na gotowa a kto wie może i zrobię.Teraz wyrywam swoim małe,te co nie idą to ursus c360 jak to za słabe to Zetor 125koni a jak to za mało to zostawiam wbijam palik farba na czerwono i na koniec koparka pujdzie.A takie ustrojstwo to dobra sprawa z sumie tylko taki długi mocny siłownik to fortunę kosztuje
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Przyczepa leśna

Post autor: zbYszek » 02 sty 2019, 19:09

lewan24pl pisze: 01 sty 2019, 17:10 [...]
A wyciągarka ma udźwigu,uciągu ok 1200kg
Słusznie rozdzielasz uciąg od udźwigu. :) Jeżeli ma deklarowany uciąg 1200kg, to udźwig będzie około 200kg. Bo to wyciągarka jest a nie wciągarka?
Swoją drogą cała przyczepa fajnie wyszła. Faktycznie wieżyczka ramienia ładującego mogłaby być wyższa o ten metr ale to już wyjaśniłeś. Gratuluję dzieła! :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 02 sty 2019, 20:31

A dziękuję bardzo a swoją drogą to wiesz będzie sporadycznie używane ta wciagarka :D .A tak tool moja Kubota u mnie to jak na emeryturze ma nie przemeczas się,a i wiadomo do lasu jeździć na zrywkę czy wywóz nie będę no to nie traktor do takich prac.Ale jak coś grubszego podnieść to da radę raz kiedyś ale lepiej mieć niż puzniej kabinowac.Ja jestem zadowolony i mam nadzieję że posłuży długo.Jeszvzr tylko zrobię tą siatkę i będę mógł wyrwane korzenie wozić i wciągarką je załadować bo ciężkie są nawet jak z ziemi wytrzepue się a tak może dłużej ale lżej :D
Nic dziękuję za miłe slowa,i dla tego lubię wstawiać jak coś robię bo każda myśl jest dobra zawsze ktoś może coś doradzić a jak zawitałem materiał na ramę to tak na pale mierzyłem wysokość teraz napewno bym zrobił wyższą.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 25 sty 2019, 16:11

A przyleciałem w sobotę rano i chciałem zrobić tą kratke po bokach ale u mnie nikt nie ma byłem nawet w Gorzowie i odwiedziłem castorame ale nic nie było co bym chciał.Wiec postanowiłem kupić cztery deski i z desek zrobić boki.
Obrazek
I też jest dobrze
I pierwsza próba była z klockami
Obrazek
Ogólnie super tylko będę musiał przerobić bolec wierzy bo jest 18mm ale się trochę gnie więc następnym razem jak będę to zrobię gruby jakieś 25-28mm albo i grubszy

https://photos.app.goo.gl/9ZuiBfbUkpbhmMGX8
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Przyczepa leśna

Post autor: TadeuszB » 25 sty 2019, 17:02

Brawo Ty.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 27 paź 2019, 20:44

Tak sobie przeglądałem stronki i natrafiłem na pompę oleju na wom?(nie widziałem wcześniej ) coś takiego i zaświtało mi że mógł bym swój podnośnik w przyczepie przerobić
Zakupić taką pompę ale nie orientuje się jeszcze ile takie coś kosztuje zbiornik na olej jakiś rozdzielacz i mógł bym zrobić sobie sterowanie hydrauliczne góra dół lewo prawo
Bo nawet ostatnio jak byłem u kolegi ładował obornik cyklopem i jak zobaczyłem tą małą pompkę która napędza cała hydraulikę to byłem zdziwiony że takie małe coś daje rade
I tak sobie kominie że może w przyszłości bym sobie takie coś mógł zrobić bo na razie będę robił przyczepkę następną także czasu może braknąć
Tylko zastanawiam mnie jak np. dobrać pojemność zbiornika na olej(jaka pojemność)
10l więcej na dwa trzy siłowniki ?
I jak zrobić obrót ?
Muszę podpatrzeć gdzieś w necie
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Przyczepa leśna

Post autor: TadeuszB » 28 paź 2019, 20:51

Najlepiej byłoby podpatrzeć rozwiązanie fabryczne.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Przyczepa leśna

Post autor: Adam bez ziemi » 28 paź 2019, 21:01

Podobne rozwiązanie zastosowała fińska firma przy przyczepach do drewna. Nie mogę zlokalizować namiary, gdzieś mi się w notatka zawieruszyło

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 28 paź 2019, 21:17

To tak mam że ciągle myślę wymyślam i chciał bym zrobić a czasu mało
Ale to plan ma później
Ale co mnie zastanawia to że potrzebuje ten multiplikator z pompą zbiornik na olej filtr oleju bo to grosze,rozdzielacz i węże
A teraz co mnie zastanawia czy przy takim podłączeniu
Pompa rozdzielacz zbiornik czy po drodze musi być jaki zawór czy coś ponieważ jak pompa będzie chodzić i pompuje olej ciągle to jak to podłączyć
Bo rozumiem że w teorii to ma być podłączone tak
Multiplikator z niego wyjście na rozdzielacz jak się nie mylę z rozdzielacza powrót do zbiornika i od zbiornika do multiplikatora ?
Czy to tak ma być podłączone ?
To tak ma być jak na tym filmiku
https://youtu.be/L3byGBCOGes
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ