Przyczepa do przewozu traktorka

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Przyczepa do przewozu traktorka

Post autor: marekspectra » 17 kwie 2016, 22:04

Ponton, jesli pozwolisz na kilka uwag co do załaczonej fotki. Nie chciałbym żebyś mnie żle zrozumiał, że sie czepiam czy medrkuje, bo sam czasem strzelam babole. Ale coś tam w życiu woziłem i powiem że tak troche nie teges wyglada ten zestaw.

Nie wnikam w tematykę przepisów, upawnien etc. O tym piszą chłopaki w innym temacie. Ale tu DMC przyczepy chyba przekracza 750 kg. Ale to szczegół. Mam uwagi co do mocowania traktorka. zakładanie pasów przez felgi to jak wieszanie sznurka na nożu. Jedno awaryjne hamowanie lub lekkie najechanie a traktorek z impetem wjeżdza do kabiny. Sugeruję zrobienie punktów kotwicznych w podłodze i zapinanie w okół koła - jak na lawetach lub w ostatecznosci haki pasów na felgę. Inna sprawa to wysokosć tego zestawu. Środek ciezkosci dzieki podłodze nad kołami jest wysoko, bardzo wysoko, a przy skoromnej szerokosci przyczepki przy gwałtownym manewrze omijania istnieje mozliwosć wywrócenia przyczepki.

Wiem wiem... marudze. Ale coś tam km zrobiłem w życiu i widziałem cokolwiek , na własne oczy a nie na youtbie , to jednak różnica.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ponton
Posty: 23
Rejestracja: 13 mar 2016, 18:06

Re: Przyczepa do przewozu traktorka

Post autor: ponton » 18 kwie 2016, 16:18

Tak jak pisałem wcześniej był to pierwszy przejazd. Że środek ciężkości jest wysoko też zdaje sobie z tego sprawę. Tak jak wcześniej pisałem prawdopodobnie w zimę będzie parę modyfikacji .

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Przyczepa do przewozu traktorka

Post autor: zbYszek » 18 kwie 2016, 21:34

Szkoda jej modyfikować - mnie wygląda ona na fabrycznego Niemca (albo raczej Anglika) ;) zarejestrowanego na papiery sama. Chcesz wydłużać - szlag trafi fabryczne aluminiowe burty. Przydałoby się jeszcze obniżyć - szlag trafia fabryczną oś...
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

araszka
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2017, 17:06

Re: Przyczepa do przewozu traktorka

Post autor: araszka » 22 sie 2017, 14:20


Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Przyczepa do przewozu traktorka

Post autor: Adam bez ziemi » 22 sie 2017, 21:09

Araszka, niestety dla wielu z nas za mała pod względem ładowności i gabarytów Pomijam źe wagowo nie podoła aby z moim traktorkiem z kabiną to rozstaw kół i jej długość to jazda nią przywodzi na myśl źąglerkę. Osobną sprawą jest to źe często nie wiozę samego traktorka tylko z uczepionym gadźetem a to juź zupełna dyskwalifikacja. Mi osobiście chodzi po głowie przyczepa o długości. 4,5 metra min. i ładowność do 1700 Dmc, tak sprostają by słuźbie u mnie

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Przyczepa do przewozu traktorka

Post autor: newrom » 23 sie 2017, 09:51

Ale gość handluje przyczepkami i pewnie brak mu w ofercie tego co potrzebujesz ;)

rolnikWLKP
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2017, 20:57

Re: Przyczepa do przewozu traktorka

Post autor: rolnikWLKP » 24 sie 2017, 10:04

hehe no zrobił sobie szeptankę :)
Chociaż przyczepka faktycznie ciekawie się prezentuje, nie to co w OBI można kupić :lol:

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Przyczepa do przewozu traktorka

Post autor: Dj Snake » 02 sty 2020, 01:05

Moja Kubota jeździ ze mną na takiej przyczepie - lawecie. 1.8 metra szerokości, 4.0 długości, 2.45 wysoka. Kubota z turem i glebą się mieści i nie rzuca nikomu w oczy. A gdy jest niepotrzebna po prostu zostaje na przyczepie i nie muszę jej chować do garażu :)
Obrazek
Obrazek
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

ODPOWIEDZ